Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 106

Temat: Jak sprawdzić EGR

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    A co to zmienia? Jednym pomagasz a drugim nie?
    Uważasz się za speca od EGR to pomóż jednemu i drugiemu.
    No chyba że to wielki problem...
    Nie jest to problem, skupiłem się na rozwiązaniu usterki kolegi, który założył wątek.

    Jeśli EGR jest nowy a wywala błąd P0401, to trzeba ten EGR wyjąć i sprawdzić go "na stole", podając mu bezpośrednio napięcie. Jeśli zrobi kilkadziesiąt cykli otwarcia/zamknięcia i nie zawiesi go ani razu - to wtedy sprawdza się przewód elektryczny idący do EGR-a - czy ma połączenie z centralką. Najprawdopodobniej będzie gdzieś przetarty. Jeśli przewód nie jest przetarty - to pozostaje sprawdzenie rur dochodzących i wychodzących z EGR - czy aby przypadkiem któraś z nich nie jest czymś przytkana - aczkolwiek to jest zdecydowanie najmniej prawdopodobna przyczyna problemu.

  2. #32
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    W woli wyjaśnienia - ja jestem autorem tego postu i naprawdę proszę abyśmy dalej zaprzestali tych kłótni - to w niczym nie pomoże

    Wszystko się posprawdza po kolei i na pewno w końcu znajdzie się winowajca braku mocy na niskich obrotach.

  3. #33
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    Hej

    Dzisiaj w załączeniu wstawiłem wykres i odczyty parametrów z ok. 10 km jady po mieście - jak dla mnie wszystko raczej wygląda OK poza EGR . Ciśnienie doładowania mierzone praktycznie takie samo jak docelowe lub ciut większe - z powietrzem podobna sytuacja tylko odwrotnie - czyli ciut mniejsze niż docelowe - egr jak widać otwiera się sporadycznie dorzuciłem jeszcze overboost-a

    Popatrzcie - może komuś przyjdzie jakaś sugestia, ale jak dla mnie całym złem pozostaje EGR

    FESExp_1105091809_ALFA 159 1.9 MJET 8V_File2.xls.zip

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wydaje mi się, że masz trochę wysokie obroty na biegu jałowym. Może to też spowodowane nie do końca sprawnym EGR. U mnie examiner pokazywał coś w okolicy 820 rpm a nominalnie powinno być 850?

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuchpat Zobacz post
    Hej

    Dzisiaj w załączeniu wstawiłem wykres i odczyty parametrów z ok. 10 km jady po mieście - jak dla mnie wszystko raczej wygląda OK poza EGR . Ciśnienie doładowania mierzone praktycznie takie samo jak docelowe lub ciut większe - z powietrzem podobna sytuacja tylko odwrotnie - czyli ciut mniejsze niż docelowe - egr jak widać otwiera się sporadycznie dorzuciłem jeszcze overboost-a

    Popatrzcie - może komuś przyjdzie jakaś sugestia, ale jak dla mnie całym złem pozostaje EGR

    FESExp_1105091809_ALFA 159 1.9 MJET 8V_File2.xls.zip
    A powiedz mi - jaki problem zrobić tą blaszkę, o której wspominałem, zaślepić ustrojstwo i przejechać się paręset metrów, żeby stwierdzić, czy moc wróciła, czy nie?
    Bawisz się w logi z FES-a, zamiast wykonać prostą, jak budowa cepa czynność i mieć odpowiedź czarno na białym?

  6. #36
    kuchpat
    Gość

    Domyślnie

    No i nowy EGR wylądował pod maską - jest lepiej, zdecydowanie lepiej - ale mimo wszystko czasami odnoszę wrażenie że ten dół jest jednak jakiś taki ciut przytkany, szczególnie na zimnym silniku.

    Oczywiście względem tego co było to niebo a ziemia, ale jednak coś chyba jeszcze go boli...

    Może sterowanie turbiny coś szwankuje Te darmozjady przed sprzedażą mogły zrobić regenerację po taniości i może zrobili środek a np. sterowanie zostało stare i się czasami przycina. Zastanawiam się czy i jak można by bez zdejmowania turbiny sprawdzić poprawność sterowania turbiny.

    Sam już nie wiem może po prostu "ten typ tak ma", może po prostu za długo jeździłem TDI i muszę przestawić się nową charakterystykę silnika.

    Przynajmniej po wymianie EGR da się już jeździć

    Jeżeli macie kogoś w okolicach Warszawy godnego polecenia co mógłby zdiagnozować turbinę to dajcie znać - z góry dzięki

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Jak jest zimny silnik to jedź jak taczką i nie przyspieszaj dynamicznie. Przejedź odcinek i niech silnik się zagrzeje trochę.
    Generalnie dół w 1,9jtdm występuje do 1800 obr/min. Po tym zakresie auto zdecydowanie lepiej ciągnie i to jest standard wiec na siłę nie szukaj.
    Przejedź się jakąś inna 159 i będziesz miał porównanie - najlepiej o parametrach takich jak Twoja.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  8. #38
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    potwierdzam, charakterystyka JTDm ma to do siebie, że "dół' jest dość długi w porównaniu np. CRDI Kia czy Hiunday, nie mam porównania z TDI. Reasumując jeżeli auto zbiera Ci się poprawnie od 1700-1800 w górę to znaczy, że jest ok. Pewnie jakimś programem mógłbyś trochę poprawić dół, u mnie samo podpięcie BOX'a powoduje, że auto zbiera się już od 1500 i moment jest dostępny w szerszym zakresie obrotów, więc profesjonalny program na pewno działa jeszcze lepiej. Pewnie karmal mógłby coś więcej powiedzieć czy u niego program poprawia dół obrotów.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gontek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    67

    Domyślnie

    Ja nie zgodzę się do końca,że tak powinno być. U mnie było tak samo do 2000 tyś mulił strasznie i myślałem, że tak powinno być, aczkolwiek nie wiem co się stało bo po głupiej wymianie oleju i filtra powietrza dostał jakby drugie życie. Pedał gazu był twardy od samego dołu i tak się rozpędzał, że aż ciężko było mi się przyzwyczaić. Niestety radość trwała tylko 2 tygodnie, znowu powrót zamulenia, zero błędów. Parametry na kompie niby w normie. Wymieniłem EGR - jest poprawa ale dziura w dole dalej jest. I jest to ewidentnie widać bo ja przy swoim 140 konnym silniku nie mogę złapać w początkowej fazie 115, dopiero jak będę go utrzymywał powyżej 2500 obrotów to jakoś idzie tym jechać. Wcześniej miałem astrę z silnikiem 1.7 75 koni i na starcie teraz bym jej nie złapał. O tyle jest to ciężkie, że na trasie jest problem z bezpiecznym wyprzedzaniem. Wymieniłem już wszystkie węże, szukam dalej, sztanga chodzi jak powinna. Jedyne co u mnie jest ciekawe i niepokojące to, że po odpięciu przepływki turbina nie wstaje wogóle i tym będę się dalej interesował. Zauważalnie widać też większe spalanie, chociaż komputer jak zawsze pokazuje tak jakby to człowiek chciał widzieć czyli do 6 L, a próba raz na stacji pokazała 12L. Co ciekawe też nie mogę robić żadnych testów na uruchomionym silniku typu sprawdzenie EGR - gdzie w samym programie pisze, że próbę należny robić na włączonym - wyskakuje błąd, że nie ma warunków do tego czy coś tędy. A po wyłączeniu silnika, na samym zapłonie mogę robić wszystkie testy. Zagadka roku - ale najważneijsze jest to, że chociaż przez 2 tygodnie widziałem jak ten samochód może chodzić i nie wierzę już, że 140 konny silnik powinien chodzić tak jak teraz.

  10. #40
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    Ja również z zagadką roku ponownie, po krótce: EGR nowy + blaszka, auto lata normalnie, a check engine sie raz wyswietla, potem za kilka dni znika potem znów wyswietla i tak w kolko :O

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jak sprawdzić czy działa Q2?
    Utworzone przez TheRealDeal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2019, 08:16
  2. [159] jak sprawdzić a może gdzie sprawdzić turbine?
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 11:31
  3. Co można sprawdzić po nr. VIN?
    Utworzone przez Jino w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 12:42
  4. [145] Jak sprawdzić grzałke??
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 21:01
  5. [145] Jak sprawdzić wtryskiwacze?
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory