Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Dobre niepalące się hamulce

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Aha, Marcin, najlepiej jeśli chcesz dobry hebel to zainwestuj w zaciski Brembo ze 166.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    ate powerdisc sie dokladnie nazywa jak cos masz je u mnie ebc znowu ma ten problem ze wymaga rozgrzanai zeby hamowaly przewody w oplocie ok
    Ate - poszukajcie sobie opinii na innych forach. Ebc wymaga rozgrzania? Jeżdżę drugi rok na zestawie ebc turbogroove+red stuff i nie zauważyłem żeby na zimno hamowało wyczuwalnie gorzej. Ebc z czystym sumieniem mogę polecić - nadadzą się na co dzień i okazjonalnie na track day (w ciężkim e39 nawet dały radę), trochę piszczą ale to żaden problem.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #13
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Aha, Marcin, najlepiej jeśli chcesz dobry hebel to zainwestuj w zaciski Brembo ze 166.

    Taki pomysł podsunęła mi już jedna osoba ale ja widzę bardzo dużo problemów:
    -nie znam takiej osoby która by robiła takie coś w alfie 155
    - kolega robił w alfie 156 2.4 m-jet kombi miał od bmw 7 i nie wiem co było powodem tego ze te hamulce wogole prawie nie hamowały.... może to była wina trefnego montażu lub podzespołów wiem ze zmienił na oryginalne bo mu nie hamowały
    -nie wiem czy płyn hamulcowy by się nie gotował i czy pompa hamulcowa i serwo by dawały odpowiednie ciśnienie i czy by to wszytko odpowiednio hamowało i wytrzymało
    -wogóle nie mam pojęcia jak to zrobić i nie znam osoby która by to mogła zrobić
    Najlepiej jakby się ktoś wypowiedział kto miał do czynienia z taka przeróbka i wszystko było ok

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Ja w 145 jestem zadowolony z zestawu Mikoda GT (nacinane, nawiercane) + klocki TRW - na razie przejechane ponad 10kkm i rok od montażu przednich, ok 9 miesięcy od tylnych, zero bicia, pękania, pylenia też nie ma nadmiernego, przeżyły nie jedno hamowanie od 140 do 40 - kwestia tego, że bardzo na nie chuchałem przy "układaniu", zwłaszcza przodu. I klocek nie zużywa się jakoś szybko, powiedziałbym, że normalnie.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  5. #15
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    ilosc reklamacji na klocki i tarcze trw wzrosła 10 krotnie w ciagu ost roku. wszyskie reklamacje sa uwznawane ponoc na rynku jest sporo klockow z wada materialowa statystyka w oparciu o dane z mojego i kilkunastu zaprzyjaznionych sklepow
    wiem, że ze 2 lata temu do siebie kupiłem tarcze i klocki TRW i do tej pory na nich jeżdżę nie wiem dokładnie ale jakieś 30k zrobilem i nadal nie ma tragedii
    niestety statystyki nie kłamią

    Cytat Napisał NERO2287 Zobacz post
    podepne sie pod temat...kilka msc temu kupiłem klocki na przód jakiejs wloskiej firmy, sprzedawca powiedział ze nie są zle, raican czy cos w tym stylu, naprawde dobrze sie spisywały ale teraz zaczeły przy hamowaniu piszczec i ostro sie pylic, bc moze je przegrzałem bo ostrzej dostawały ostatnimi czasy... to ich wina czy np tego ze na rozgrzane dostała sie woda i cos je pacło? wymiana ich pomoze?nie chce zbytnio brudzic nowych felg, zbyt sie błyszcza zeby w pyle byc...:p
    a dużo tych klocków zostało? spotkałem się, że zaczynało piszczeć przy końcówce klocka
    wg. mnie pylą bo mieszanka cierniwa jest inna
    znam firmę produkującą niezłe klocki BRAKE jedynym minusem jest to, że pylą właśnie czyli do srebrnych alusków szkoda je zakładać

    Cytat Napisał Marcin 89 Zobacz post
    Taki pomysł podsunęła mi już jedna osoba ale ja widzę bardzo dużo problemów:
    -nie znam takiej osoby która by robiła takie coś w alfie 155
    - kolega robił w alfie 156 2.4 m-jet kombi miał od bmw 7 i nie wiem co było powodem tego ze te hamulce wogole prawie nie hamowały.... może to była wina trefnego montażu lub podzespołów wiem ze zmienił na oryginalne bo mu nie hamowały
    -nie wiem czy płyn hamulcowy by się nie gotował i czy pompa hamulcowa i serwo by dawały odpowiednie ciśnienie i czy by to wszytko odpowiednio hamowało i wytrzymało
    -wogóle nie mam pojęcia jak to zrobić i nie znam osoby która by to mogła zrobić
    Najlepiej jakby się ktoś wypowiedział kto miał do czynienia z taka przeróbka i wszystko było ok
    Jeśli zaciski Ci wejdą na zwrotnicę to je pakuj, tyle, że musisz dopasować odpowiednio większą tarczę, która spasuje się otworami na piaście i klockami. Możesz jeszcze przepłukać układ hamulcowy z raz lub dwa kiepskim płynem i na koniec zalać czymś lepszym o wyższej temp. wrzenia , zregenerować tłoczki (zestaw nowych reperaturek, wygładzić tłoczek jeśli ma ubytki). Jak wszystko złożysz i odpowietrzysz to powinno śmigać.

    Na koniec proponowałbym tarcze nacinane i wiercone, takie jak w motorach. Lepiej chłodzi i gazy odprowadza.


    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    kwestia tego, że bardzo na nie chuchałem przy "układaniu", zwłaszcza przodu
    na czym polegało to chuchanie??
    ja zawsze czyszczę piastę i zaciski do gołej stali diaxem ze szczotką+miedziowanie
    Ostatnio edytowane przez czart79 ; 06-05-2011 o 17:51

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Rzmudzior, a jak z piszczeniem??
    Marcin, na zagranicznych forach masz masę 155 z tym heblem i tam znajdziesz całe info. U nas na forum jest chyba nawet zwymiarowane mocowanie pod Twoją zwrotnicę.

  7. #17
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Rzmudzior, a jak z piszczeniem??
    Marcin, na zagranicznych forach masz masę 155 z tym heblem i tam znajdziesz całe info. U nas na forum jest chyba nawet zwymiarowane mocowanie pod Twoją zwrotnicę.

    Właśnie bo z tego co zdarzyłem się naczytać i dowiedzieć to tylko trzeba dorobić odpowiedni adapter czy mocowanie rożnie to nazywają Tarcze idealnie pasują od Fiata Coupe 20v turbo 305mm i ten sam rozstaw śrub 4x98, chyba we FC jest ten sam zacisk to w 166 Poszukam jeszcze paru informacji i póki co się wstrzymam ale napewno w niedługim czasie zrobię kroki w tym kierunku.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    156 SW Q2 2.5v6, 164 2.0 Turbo
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin 89 Zobacz post
    Właśnie bo z tego co zdarzyłem się naczytać i dowiedzieć to tylko trzeba dorobić odpowiedni adapter czy mocowanie rożnie to nazywają Tarcze idealnie pasują od Fiata Coupe 20v turbo 305mm i ten sam rozstaw śrub 4x98, chyba we FC jest ten sam zacisk to w 166 Poszukam jeszcze paru informacji i póki co się wstrzymam ale napewno w niedługim czasie zrobię kroki w tym kierunku.
    W FC sa takie zaciski jak w 156 gta wiec mniejsze niz 166

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.5v6 Super 92r.
    Postów
    554

    Domyślnie

    Nie to że zachwalam swoje ale mam z przodu i z tyłu mikode gt z klockami trw najechane puki co ok 6tyś i nie zdarzyło się że wymiękły hamowanie z 200 do 0 przetrwały pięknie 2x rozpędzanie do 160 i hamowanie do zera też, zdarzały się dość szybkie przejażdżki po mazurskich drogach, że po trasie tarcze lekko kolor zmieniały na fiolet i nigdy nie było że hamulce znikły ( na ori było to samo) płyn mam Jurid-a wcześniej miałem ATE i różnicy nie było. Na pewno prowadnice zacisków muszą być ok i tak jak koledzy piszą cały układ lepiej przejrzeć, szczególnie tylne zaciski bo z przodem girlinga nigdy nie było problemu co innego tył. Pozdrawiam aaa zapomniałem bicia żadnego nigdy nie było pęknieć tarcze też nie mają.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] I SPOT Dobre Bo Włoiskie !!!
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 14:11
  2. zaproponujcie dobre zarowki h7
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory