Strona 70 z 108 PierwszyPierwszy ... 20606162636465666768697071727374757677787980 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 1079

Temat: Jakie żarówki H7?

  1. #691
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Niebieskie żarówki nie mają homologacji. Poza tym w nocy, a tym bardziej po deszczu, nic nie widać
    Magil ma rację. Jeśli chcecie widzieć coś na mokrej nawierzchni nie dajcie się nabierać na ten badziew z niebieskim filtrem zbliżającym barwę światła w stronę niebieskiego. Nie dość, że sam filtr stanowi dość poważny opór dla światła, to jeszcze niebieska barwa, na którą oko jest najmniej uczulone. Poza tym kolejny wynalazek... Kupiłem na znanym portalu aukcyjnym coś takiego do mojego Fiata bo nic w nocy nie widać w jego oryginalnych światłach. Założyłem to mocno to rzeźbiąc na szlifierce, żeby weszło do reflektora i żeby te sprężynki które mają trzymać żarówkę H7 w ogóle dało się zapiąć. Moje odczucia. Rewelacyjna widoczność w nocy i bardzo dobrze oświetlone pobocze ale na mokrym asfalcie widoczność taka jak przy zwykłych halogenach (czyli żadna) albo nawet gorsza. Zwracałem jeszcze uwagę na jedną rzecz, mianowicie oślepianie jadących z przeciwka. Zrobiłem tak: Moja kobieta jechała Fiatem w kompletnej ciemności i ze światłami wyposażonymi w zwykłe (najtańsze) żarówki halogenowe H7 OSRAM a ja jechałem z przeciwka alfą (próbowaliśmy to w rożnych zakrętach, wzniesieniach, czy na prostej drodze). Żarówki za każdym razem raziły tak, że musiałem mrużyć oczy. Zaraz po wymianie na ledy (z powyższego linku) zrobiliśmy ten sam test i o dziwo... Światła mimo wyraźnie mocniejszych nie rażą w ogóle. Wyjaśni mi to ktoś? Bo wszyscy nadają na te LED'y, że będą razić jadących z przeciwka a prawda jest zupełnie inna. Jak by nie to, że barwa światła jest Wściekle niebieska (na moje oko jakieś 7000oK lub nawet więcej) mimo, że producent deklarował 5000oK. Gdyby były dostępne takie same o (realnej) barwie jakieś 4000oK to już dziś kupuję zakładam (mimo tej rzeźby) i chwalę ze wszystkich stron. Jednak jak na razie szczerze odradzam i przestrzegam przed zakupem (wyrzucenie kasy w błoto). Wolę razić halogenami niż nie razić tym czymś.

  2. #692
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Do swojej AR kupiłem żarówki Ring Xenon - ciekaw jestem efektu ich działania - od dwóch tygodni przymierzam się do wymiany tych żarówek i chyba w końcu to zrobię. Do tej pory jeździłem na Narva Range Power White. Moje osobiste zdanie o żarówkach Narwa : - są to żarówki długowieczne, z fajnym efektem xenonu. Jednak bardzo słabe jeżeli chodzi o oświetlenie drogi. W drugim aucie mam od 3 msc NB H1 i rewelka.

  3. #693
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wybór że głowa boli. Z tego bólu zdecydowałem się na Philips Racing Vision. Zobaczymy co z tego będzie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #694
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    czy ktos ma zdjecie jak wyglądają na alfie zarowki osram hyper blue ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	88621845_6-800x800.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	78.9 KB
ID:	218099  
    Ostatnio edytowane przez Argosan ; 26-12-2016 o 00:53

  5. #695
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przecież jest temat o ledach to po co zaśmiecasz temat o żarówkach?

  6. #696
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    sorry nie widzialem tego tematu juz sie poprawiam

  7. #697
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mihuhu
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    POS, DW, SK, WI
    Auto
    Alfa Romeo 159SW, 1.9 JTDm,150KM, 2008r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian239 Zobacz post
    Polecam TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120
    Oto kilka osobistych spostrzeżeń odnośnie H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120%: Czy warto? Myślę, że tak (cena nie jest wygórowana, za „zwykłą” też trzeba dać te kilka zł). Świecą „mocniej” więcej jest światła na drodze, dużo lepiej oświetlają pobocza (co widać na zdj). Zasięg, może delikatnie większy (choć wiadomo, że ogranicza nas regulacja lampy). Światło jest delikatnie bardziej białe, ale nie przesadnie – nie wygląda to jak niektóre a’la ksenon niebieski, czego wręcz nienawidzę. Nie mam ich zbyt długo także o żywotności nie powiem, ale myślę że warto
    potwierdzam, lepiej oświetlone pobocze, zasięg nieco lepszy od Boscha, jaśniejszy kolor. Ale i tak oświetlenie w Alfie to porażka. Jak do tego można dopuścić. Rozumiem, że coś nowego/ nowatorskiego może być średnie, ale na litość zrobienie porządnego oświetlenia w 2005 roku to nie było chyba rocket science. Przynajmniej żarówki banalnie się wymienia. ale co z tego jak ciemność widzę.


    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Ja po regeneracji odbłyśników, czyszczeniu lampy i założeniu żarówek Tungsram Megalight Ultra 120% jestem bardzo zadowolony. Jak na klasyczne reflektory halogenowe jest bdb, w nocy można w końcu jeździć bez męczenia wzroku.
    Zazdroszczę. Wezmę sie za ten temat, zaraz po Nowym Roku. Wyślę czy do Piekar Śląskich czy Kościana czy gdziekolwiek bo mam dosyć gapienia sie w ciemność. Tomek możesz podzielić się u kogo robiłeś regenerację i jaka cena i czy wysyłałeś całą lampę?
    Ostatnio edytowane przez Mihuhu ; 28-12-2016 o 22:25

  8. #698
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mihuhu Zobacz post
    Ale i tak oświetlenie w Alfie to porażka.
    Sam jesteś porażka a tak serio to światła są rewelacyjne. Ale muszą być jak nowe a nie kilkunastoletnie. Myślisz że to jest wieczne?

  9. #699
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mihuhu Zobacz post
    potwierdzam, lepiej oświetlone pobocze, zasięg nieco lepszy od Boscha, jaśniejszy kolor. Ale i tak oświetlenie w Alfie to porażka. Jak do tego można dopuścić. Rozumiem, że coś nowego/ nowatorskiego może być średnie, ale na litość zrobienie porządnego oświetlenia w 2005 roku to nie było chyba rocket science. Przynajmniej żarówki banalnie się wymienia. ale co z tego jak ciemność widzę.




    Zazdroszczę. Wezmę sie za ten temat, zaraz po Nowym Roku. Wyślę czy do Piekar Śląskich czy Kościana czy gdziekolwiek bo mam dosyć gapienia sie w ciemność. Tomek możesz podzielić się u kogo robiłeś regenerację i jaka cena i czy wysyłałeś całą lampę?
    Odbłyśniki zregenerowane kupiłem w firmie Reflektory HC - Hubert Cugier. Ten Pan ogłasza się również na allegro. Zapłaciłem 180zł plus 100zł kaucji za swoje zużyte i przesyłka 20zł. Po wymianie swoje już lekko zmatowione odesłałem. Po zmianie żarówek na Tungsramy i regulacji na stacji diagnostycznej jest naprawdę super. W tym momencie nie mam już jakiejkolwiek potrzeby posiadania ksenonów, bo oświetlenie jest bdb.

  10. #700
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dokładnie tak.

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki???
    Utworzone przez bombel_pmr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 16:48
  2. Jakie żarówki??!
    Utworzone przez Junka w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 12:19
  3. [155] jakie żarówki
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 20:17
  4. Jakie żarówki ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:44
  5. [33] Jakie żarówki !!!
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory