Strona 89 z 108 PierwszyPierwszy ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1079

Temat: Jakie żarówki H7?

  1. #881
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 SW 2.0jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja właśnie założyłem LEDy Bosmy. Świecą mega ładnie, bez porównania z jakimkolwiek halogenem.Trzeba było trochę pogrzebać żeby ustawić ogniskową, ale efekt jest piorunujący.
    Co najważniejsze- nie oślepiają tak jak hidy. W zasadzie to przy soczewce wyglądają jak ksenony.
    Odnośnie homologacji-mają wybitą E8 , ale na opakowaniu jest ostrzeżenie przed montażem w lampach nie przeznaczonych do tego typu źródła światła.
    Moim zdaniem, na soczewce i ze spryskami, nikt nie przyczepi się do tego. Granica odcięcia światła jest identyczna jak przy zwykłych h7.

  2. #882
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Moim zdaniem, na soczewce i ze spryskami, nikt nie przyczepi się do tego.
    Czemu miałby się nikt nie przyczepić? Bo pomyśli, że ksenon? Całość zdradzi brak autopoziomowania.

  3. #883
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 SW 2.0jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    W normalnych warunkach nikt nie sprawdzi systemu poziomowania reflektora.

  4. #884
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Jakie żarówki H7?

    Nie musi. Masz oznaczenia na reflektorze.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #885
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 SW 2.0jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Też prawda. Lecz w praktyce, nigdy nie spotkałem się żeby którykolwiek diagnosta przyglądał się lampie. Zobaczymy na kolejnym przeglądzie.
    Moim zdaniem problemem w tym przypadku jest tylko homologacja. Tak jak pisałem wcześniej-światło rozkłada się identycznie jak w przypadku zwykłej żarówki halogenowej, nie oślepia(sprawdzałem autem żony)
    Skoro nawet Philips zabrał się za produkcję takich żarówek, to musi być coś na rzeczy.W niektórych krajach jest ona dopuszczona do użytku.
    Nigdy nie byłem fanem przerabiania oświetlenia w aucie, ale w tym przypadku eksperyment uważam za bardzo udany.

  6. #886
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał DżonyPI Zobacz post
    Też prawda. Lecz w praktyce, nigdy nie spotkałem się żeby którykolwiek diagnosta przyglądał się lampie. Zobaczymy na kolejnym przeglądzie.
    Moim zdaniem problemem w tym przypadku jest tylko homologacja. Tak jak pisałem wcześniej-światło rozkłada się identycznie jak w przypadku zwykłej żarówki halogenowej, nie oślepia(sprawdzałem autem żony)
    Skoro nawet Philips zabrał się za produkcję takich żarówek, to musi być coś na rzeczy.W niektórych krajach jest ona dopuszczona do użytku.
    Nigdy nie byłem fanem przerabiania oświetlenia w aucie, ale w tym przypadku eksperyment uważam za bardzo udany.
    Niedawno nawet porownywali żarówki LED i zwykle H7 ,na tvn Turbo. Pod każdym względem led wygrała. Jedyny minus ,to był brak homologacji w Polsce. Faktycznie,w niektórych krajach żarówki LED są dopuszczone do ruchu.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #887
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Zawsze mnie rozbawia ta pewność siebie ludzi którzy przerabiają oświetlenie i te merytoryczne stwierdzenia

  8. #888
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Mnie najbardziej rozbawia gadanie i legalności żarówek LED ,ludzi którzy sami mają nielegalnie wycięte dpf-y ,czy zaślepione egr-y [emoji23]

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #889
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Właśnie to jest niezgodne z przepisami i wmawianie sobie że to jest "prawie" legalne, albo że gdyby nie homologacja to byłoby legalne jest śmieszne. Tak samo ze wszelkimi zabiegami ekologicznymi
    Sam przerabiałem światła w jednym aucie i z pełną świadomością to wykonałem. Ale nie oszukiwałem siebie samego że to jest bez ryzyka ani nie przekonywałem innych jak to ja jestem odkrywczy i jednak spokojnie możecie iść moim śladem albo teksty w stylu że nikogo nie oślepiam bo sprawdzałem. Lub - byłem na przeglądzie i nikt nie zauważył więc przetarłem wszystkim szlak - podążajcie za mną

    polecam marek230482

  10. #890
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 SW 2.0jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Zawsze mnie rozbawia ta pewność siebie ludzi którzy przerabiają oświetlenie i te merytoryczne stwierdzenia
    W samym przerabianiu nie widzę nic złego, pod warunkiem że robisz to z głową i masz odrobinę pojęcia o oświetleniu samochodowym. Tak jak pisałem, długo zastanawiałem się nad tym eksperymentem, jednak po zamontowaniu nie żałuję. Podejrzewam, że za kilka lat, te żarówki będą dostępne jako legalne zamienniki.
    BTW-też możesz podać kilka merytorycznych stwierdzeń przeciwko takiemu oświetleniu

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki???
    Utworzone przez bombel_pmr w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 16:48
  2. Jakie żarówki??!
    Utworzone przez Junka w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 12:19
  3. [155] jakie żarówki
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 20:17
  4. Jakie żarówki ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:44
  5. [33] Jakie żarówki !!!
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory