Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Piszczące klocki hamulcowe

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    jak ktos nie ma takich podkladek miedzy klocek a tloczek to bez problemu mozna to kupic. Ja zakupiłem coś takiego do klocków EBC bo piszczały, koszt 15zł.

  2. #22
    zgrad
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie też widziałem taki zestawik na allegro-tarcze brembo i klocki ate, aczkolwiek nie wiem czy chce inwestować takie pieniądze :] Te hamulce które są hamują nad wyraz dobrze, jakby nagrany film przyspieszał :] Wcześniej miałem kappe i tam aż tak nie hamowało. Do tego wspomaganie hamowania silnikiem przy automacie-piękna sprawa i jakże poprawia bezpieczeństwo.

  3. #23
    Marek Tester
    Gość

    Domyślnie Piszczące hamulce

    Witam. W poradach serwisu ranking warsztatów przeczytałem, ze zdarza się, że piszczenie hamulców jest naturalne, np. gdy klocki hamulcowe w przednich hamulcach wykonane są częściowo z metalu. Są wówczas twardsze i mogą powodować pisk. Taki dźwięk nie wpływa na efektywność hamowania i nie stanowi problemu. Można go jednak wyeliminować na kilka sposobów. Zainteresowanym podaję link do strony:
    <a href="http://www.rankingwarsztatow.pl/porady2.php">dobry mechanik</a>
    Pozdrwiam

    ---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

    cos nie tak z załączonym linkiem, więc podaję go raz jeszcze:
    <a href="http://www.rankingwarsztatow.pl/porady2.php">dobry mechanik</a>

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wszystko co tam jest opisane zostalo juz tu przedstawione. Nic innego sie wyczarowac nie da.

  5. #25
    bartek1987
    Gość

    Domyślnie

    Hej! Mam podobny problem co Wy, niestety u mnie słyszę pisk cały czas! Ujawniło się to ni stąd ni zowąd dzisiaj po jeździe autostradą. Brat, który bardziej jest obeznany z motoryzacją twierdzi że to na 99% klocki. Niestety jutro jest święto i nie dam rady oddać samochodu do serwisu. Jestem ciekawy czy Wam kiedy przytrafiło się coś takiego i jak sobie z tym poradziliście.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Cytat Napisał blandor Zobacz post
    jak ktos nie ma takich podkladek miedzy klocek a tloczek to bez problemu mozna to kupic. Ja zakupiłem coś takiego do klocków EBC bo piszczały, koszt 15zł.
    tylko czy te blaszki podejdą pod zaciski brembo??
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek1987 Zobacz post
    Hej! Mam podobny problem co Wy, niestety u mnie słyszę pisk cały czas! Ujawniło się to ni stąd ni zowąd dzisiaj po jeździe autostradą. Brat, który bardziej jest obeznany z motoryzacją twierdzi że to na 99% klocki. Niestety jutro jest święto i nie dam rady oddać samochodu do serwisu. Jestem ciekawy czy Wam kiedy przytrafiło się coś takiego i jak sobie z tym poradziliście.
    A nie miałeś czasem kilku dłuższych hamowań z większej prędkości ? Czasami po takich zabawach przypalają się okładziny klocków i robi się na nich piękna politura, która ślicznie piszczy. W takim przypadku trzeba wyjąć klocek i potraktować go pilnikiem lub potrzeć o posadzkę. Niestety winny jest tutaj materiał z którego wykonano okładzinę.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #28
    bartek1987
    Gość

    Domyślnie

    danus77 dzięki za szybką odpowiedź. Generalnie przed autostradą jechałem w megakorku gdzie jak wiadomo co chwilę jest hamowanie. Ciekawe, że piszczenie zaczęło się dopiero po jakiś 30-40 kilometrach. PS. Przypomniało mi się teraz, że podczas jazdy autostradą pokazał się dosłownie sekundę komunikat "engine oil pressure low". Po 2-3 sekundach zgasł. Teraz skojarzyłem fakty, że to mniej więcej wtedy się zaczęło to piszczenie. Mam nadzieję, że to nic groźnego i fakt, że nie przerwałem wtedy jazdy (w sumie to nie było gdzie - autostrada) nie wpłynie niekorzystanie na auto.

    ---------- Post added 23-06-2011 at 00:14 ---------- Previous post was 22-06-2011 at 21:15 ----------

    OK, znalazłem w instrukcji ten błąd. Jest tam napisane, że po pokazaniu się tego komunikatu należy wyłączyć silnik i zgłosić się do ASO. W takim razie w piątek dzwonię do ASO z prośbą o poradę co zrobić i w jaki sposób przeteleportować GT do nich. Jeśli ma ktoś więcej info na ten temat i w związku z moją sytuację to proszę o pomoc. Z góry dzięki!

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    niektóre klocki jak się kończą powodują piszczenie

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja w żabie już przećwiczyłem wszystkie metody i piszczą dziady dalej. Były wymieniane, szlifowane, smarowane prowadniki, wymieniane podkładki. I dalej dupa. Piszczą jak diabli zwłaszcza jak jest ciepło. Po prostu poprzednik źle dobrał tarcze z klockami (wymieniał i jedno i drugie).

    Jeszcze jak będzie mi się chciało to zamienię klocki z alfy bo jest ten sam system brembo. Może nie będą piszczeć u mnie a moje u żonki.

Podobne wątki

  1. [159] Piszczące klocki hamulcowe
    Utworzone przez maarkuss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 21:12
  2. [146] klocki hamulcowe
    Utworzone przez rooxorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 19:35
  3. klocki hamulcowe
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 18:13
  4. [145] Klocki hamulcowe
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 17:11
  5. Klocki hamulcowe
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory