Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 125

Temat: szukam dobrego speca od Alf... Podhale, Nowy Sącz, ew. okolice Krakowa

  1. #111
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    niemożliwe... A nie smiali sie z twojej 155 ?
    A nie byli nie mili ?
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  2. #112
    thing
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    niemożliwe... A nie smiali sie z twojej 155 ?
    przy mnie nie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    A nie byli nie mili ?
    sprawiali troche takie wrażenie "dobra, zostaw Pan auto i idź już", ale na każde pytanie odpowiadali konkretnie, powiedzieli co i jak, wymienili dodatkowo pare rzeczy o których ja nie wiedziałem ze są do wymiany. Cene też dobrą zrobili. Głownie rozmawiałem z tym wysokim Panem.

  3. #113
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Może poleci mi ktoś warsztat w którym wyregulują sztangę od łopatek zmiennej geometrii turbosprężarki.

  4. #114
    aza1983
    Gość

    Domyślnie

    Ja polecam serwis :

    ASO Fiat Nodzyński (teraz Bosch)
    Wieliczka, Ul. Janińska

    Wiele lat zajmowali się Fiatami - Alfami etc.

    Szef serwisu miał 156-kę i do dzisiaj widać błysk w oku, gdy tylko wspomina się coś o Alfie Poza tym ma bardzo dużą wiedzę.

    Jeżeli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym serwisem to piszcie. Może udałoby mi się załatwić jakąś zniżkę dla klubu, gdyby byli zainteresowani serwisowaniem.

  5. #115
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adayena
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTD 2004r
    Postów
    232

    Domyślnie

    Byłam u Nodzyńskiego, widziałam i pójdę tylko z nożem na gardle. Może i fachowcy ale cenowo nie moja półka. Coś na zasadzie klient ma alfę klienta stać. Zamiast rzeczowo sprawdzić czy rzeczywiście wszystko co podejrzewałam jest do zrobienia, oszacowali na 3500 zł. (turbina do regeneracji 2000, czujnik doładowania 300, czyszczenie kolektora i robocizna 1200). Już u kogoś innego okazało się ze turbina jest ok, wcale nie nadaje sie do regeneracji. Czujnika nie wymieniałam tylko kolega z forum wyczyścił. tak samo jak i kolektor. Wiec sporo oszczędności, ale to trzeba chcieć. A nie tylko fakturę wystawić. Jak narazie alfa śmiga już 2 miesiąc objawy ustąpiły.

  6. #116
    aza1983
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adayena Zobacz post
    Byłam u Nodzyńskiego, widziałam i pójdę tylko z nożem na gardle. Może i fachowcy ale cenowo nie moja półka. Coś na zasadzie klient ma alfę klienta stać. Zamiast rzeczowo sprawdzić czy rzeczywiście wszystko co podejrzewałam jest do zrobienia, oszacowali na 3500 zł. (turbina do regeneracji 2000, czujnik doładowania 300, czyszczenie kolektora i robocizna 1200). Już u kogoś innego okazało się ze turbina jest ok, wcale nie nadaje sie do regeneracji. Czujnika nie wymieniałam tylko kolega z forum wyczyścił. tak samo jak i kolektor. Wiec sporo oszczędności, ale to trzeba chcieć. A nie tylko fakturę wystawić. Jak narazie alfa śmiga już 2 miesiąc objawy ustąpiły.
    no to szok ! mnie akurat wkurzało zawsze u nich totalne minimalistyczne podejście - czyli wymieniamy jak najmniej.

    dziwne, dziwne ... od lat serwisuje tam auta. znajomi też. czasem pojawią się drobne niedociągnięcia , ale nie ma nikogo idealnego.

    takie podejście o jakim mówisz to idealnie pasuje na Polinar. w zimie miałem problem z centralnym. dostaje telefon - do wymiany zamki 1000zł - pytam co się stało ? do wymiany. zamki są nierozbieralne etc.
    przesmarowałem porządnie i już 6 miesięcy śmigają bez najmniejszego problemu !

    zmartwiła mnie Twoja opinia, bo bardzo sobie ceniłem ten serwis.

    p.s. niestety nie powstał jeszcze serwis idealny :-) byłem kiedyś w sławnym serwisie Pana Żyły ... to dopiero były przeżycia. Filozofia kupowania części na szrotach do mnie nie przemawia. No i nie do końca ten Pan wzbudza we mnie jakiekolwiek zaufanie.
    Ostatnio edytowane przez aza1983 ; 01-05-2011 o 00:51 Powód: dodano p.s.

  7. #117
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adayena
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTD 2004r
    Postów
    232

    Domyślnie

    Może mają alergie na babe za kółkiem i stąd różnice w podejściu. Ja już miałam takiego mechanika co skasował mnie na grubo ponad 4000 zł i jeszcze groził co to jeszcze nie jest do wymieniania (coś o tylnej belce mówił, że do wymiany a ja jakoś jeżdżę już 2 lata i żaden inny mechanik nie doszukał się w niej problemów) ( to była pan Mirek w serwisie Fiata na Radzikowskiego- nie polecam). U Pana Żyły serwisowałam się ponad rok z niejednym samochodem. Jak już ktoś wcześniej pisał poziom się dość obniżył, też mam takie wrażenie(albo moje wymagania wzrosły). Nie ma idealnych mechaników, a ja jestem dość dociekliwym i upierdliwym klientem. Jeśli ktoś jest zadowolony z danego serwisu to żadne negatywne opinie go nie odstraszą. Mnie Nodzyński nie zachwycił.

  8. #118
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Szczawnica
    Auto
    AR 156 SportWagon 1.9 JTD
    Postów
    188

    Domyślnie szukam dobrego speca od Alf... Podhale, Nowy Sącz, ew. okolice Krakowa

    Jak w temacie. Szukam dobrego specjaliste od Alfa, jak najblizej Podhala, ew. okolice NS lub w ostateczności Krakowa. mam kilka spraw do sprawdzenia/zrobienia i chciałbym żeby mi pomógł jakiś znawca marki jak ktoś ma kogoś zaufanego to niech daje znaka. pozdro

  9. #119
    thing
    Gość

  10. #120
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Szczawnica
    Auto
    AR 156 SportWagon 1.9 JTD
    Postów
    188

    Domyślnie

    dzięki Thing!! był ktoś może u nich?? albo jeszcze jakieś pomysły??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-08-2023, 21:35
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 12:10
  3. szukam speca od elektromechaniki/////okolice bolków.....legnica....wałbrzych
    Utworzone przez whoocash1984 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 12:54
  4. [146] mechanik Nowy Sącz - okolice ...zna ktoś?
    Utworzone przez krzysiek77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2010, 10:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory