Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: [156] CHIP tuning-czy to możliwe w 1,8TS macie doświadczenia

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie [156] CHIP tuning-czy to możliwe w 1,8TS macie doświadczenia

    CHip tuning - czy to możliwe w 1,8TS macie doświadczenia [podaję dane adresowe do człowieka z któym rozmawiałem,]
    Witam jakiś czas temu przeglądając allegro zauważyłem chip tuning do wszystkich silników również benzynowych wolnossących. Zagadałem na gg 1056404 następnie jak podałem silnik dostałem taką odpowiedź moc: 158 Hp / 6610 rpm
    moment: 191 Nm / 3320 rpm oraz telefon do człowieka który zajmuje się takimi specjalnościami na pomorzu 601163313 i co dalej. Koszt około 800 - 1200 to jest do przeżycia ale czy to na pewno działa. Czy na pewno będę miał większą moc i czy nie uszkodzi się co innego.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  2. #2
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam :wink:

    Zapytaj się sprzedającego na jakiej podstawie stwierdził że moc maksymalna oraz moment maksymalny będą miały takie wartości. Ja raczej sceptycznie podchodziłbym do takich speców ogłaszających się na Allegro. Człowiek z którym rozmawiałeś prawdopodobnie ściąga z sieci gotowe programy i wysyła klientom. Cena również nie jest wcale taka konkurencyjna. Moim zdaniem jeśli już chcesz chipowac samochód to powienieneś podjechac do jakiegoś sprawdzone zakładu zajmującego się chipowaniem samochodów. Tylko wtedy będziesz miał pewnośc co do uzyskanych wartości mocy i momentu obrotowego (samochód zazwyczaj jest hamowany na hamownii podwoziowej) oraz jako takiej gwarancji trwałości.

    Ja osobiście nie zaryzykowałbym przeprowadzenie chip tuningu swojego samochodu na odległosc.

  3. #3
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Chipowanie silnika wolnossącego jest dla mnie delikatnie mówiąc bzdurą, do tego dołóżyć jeszcze magnetyzer i auto ma przyrost mocy 20% :mrgreen:
    Jak chcesz coś w silniku grzebac, to 1000zł na pewno nie wystarczy.
    Nie wiem co chcesz uzyskać, jesli to ma być iluzoryczne pare koni to lepiej daj sobie spokój bo i tak tego nie odczujesz a 1000zł lepiej odłozyc i pozbierac jeszcze troche kasy i zawieszenie dobre zamontowac i jelsli chcesz szybko jezdzic to to Ci sie przyda, chyba ze chcesz miec satysfakcje ze, moze, masz kilka kucyków wiecej pod maską. Zresztą takie gadanie o przyroscie mocy to mozna miedzy bajki włozyc jesli auto nie bylo na hamowni przed i po modyfikacjach.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    z czystej ciekawości dałem ten temat po rozmowie z tym człowiekiem który sprzedaje takie Chipowanie. Osobiście też nie wiem jak chcą zwiększyć moc skoro to silnik wolnossący.

    Gdyby faktycznie można mieć więcej koni za 1000 zł to bym zainwestował więcej na razie nie mam takiej potrzeby. Jak będę chciał to zmienię alfę na 2,5 V6
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  5. #5
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKrzysztof
    ak będę chciał to zmienię alfę na 2,5 V6
    O, i to jest rozsądne rozwiązanie!

  6. #6
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Kiedyś widziałem na allegro do kupienia Alfę 156 przy której było napisane że miała "tuning producenta" czy cos w tym rodzaju. W każdym razie była to 1.8TS i niby miała 170km. Były takie wersje??
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  7. #7
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    n innym forum był kolega który chipował 2.0 ts i dostał chyba z 10 km przyrostu mocy.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    a gdzie to inne forum, bo tak jak pisałem wydać kupę kasy i podnieść moc to lepiej wolę zainwestować w mocniejszy silnik, ale chip tuning to nie duża kasa a jak by moc była większa o trochę koni to czemu nie
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  9. #9
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    na lafaclubie chyba. Kolega robił swoją 2.0 ts w kreatorze mocy w wawie na młodnickiej. Nick Luke. A ma teraz 2,5 na kompresorze.

  10. #10
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał szamacz
    Kiedyś widziałem na allegro do kupienia Alfę 156 przy której było napisane że miała "tuning producenta" czy cos w tym rodzaju. W każdym razie była to 1.8TS i niby miała 170km. Były takie wersje??
    :arrow: http://alfaclub.pl/chiptuning-tabela.html

    mozna przejrzec :!:
    [*]


Podobne wątki

  1. Chip Tuning
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 12:39
  2. Chip tuning 1.8 TS
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 22:59
  3. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 20:43
  4. Opony bieżnikowane - jakie macie doświadczenia
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 23:40
  5. [156] CHip tuning - czy to możliwe w 1,8TS macie doświadczen
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory