Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Klimatyzacja

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Jutro jadę do kolesia i napompuje mi azotu do układu, mam tak pojeździć 3 dni i zobaczy się czy spierdziela ten gaz ze sprężarki.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidov Zobacz post
    Witam dołączę do tematu mam podobny problem tylko z tym ze miałem nabijana klimę we wrześniu zeszłego gdyż było mało odczynnika i klima się nie załączała .Nabili do fola sprawdzili szczelność niby żadnych wycieków a teraz jak się zrobiło cieplej klima nie działa niby podczas załączania silnika kontrolka z klimy ie zapala ale nie chłodzi . Jak klima była sprawna było słychać sprężarkę taki delikatny trzask jak się sprężarka załączała teraz tego nie ma . Na razie nie mam możliwości podjechania do serwisu klimy gdyż mam kontuzje i nogę niesprawna ,ale podejrzewam prędzej przekaźniki bo chyba jest jakiś za nią odpowiedzialny jeżeli się mylę poproszę o skorygowanie mojej wypowiedzi przez osoby bardziej zaznajomione w tym temacie i o jakiś opisik za co dany przekaźnik przy akumulatorze co as za co są odpowiedzialne nie mam osłony na nich ani żadnego schematu wiec szukanie igły w stogu siana .Samochód alfa romeo 2.0 TS 1997 114 kW .
    Uciekł czynnik albo presostat padł. Zakładam opcję pierwszą, bo skoro raz go nie było to i ucieknie po raz drugi aż do znalezienia nieszczelności...

    ---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post
    Jutro jadę do kolesia i napompuje mi azotu do układu, mam tak pojeździć 3 dni i zobaczy się czy spierdziela ten gaz ze sprężarki.
    Tylko niech Cię bóg strzeże przed włączeniem klimatyzacji. Moja rada, wyciągnij bezpiecznik albo przekaźnik. 20 sekund takiej kuracji zatrze Ci sprężarkę.

    ---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

    Cytat Napisał Danek Zobacz post
    Dzięki dcfan. Czemu cię nie widzę na spotach? Zapomniałeś o KARP???
    Praca, dom, dzieci A na serio to...głupia sprawa, zgubiłem hasło na forum a miałem maila firmowego podanego tam, rozstałem się i poczta poszła się paść...

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar dawidov
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Katowice, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 <114 kW> 1997r
    Postów
    19

    Domyślnie

    Uciekł czynnik albo presostat padł. Zakładam opcję pierwszą, bo skoro raz go nie było to i ucieknie po raz drugi aż do znalezienia nieszczelności...
    Przed 2 nabiciem sprawdzali niby tym srodkiem barwiacym i lampą na promienie UV i nic nie znalazł wiec musi myc to być mikroskopijny wyciek polecasz sprawdzenie azotem?

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    U mnie lampka na konsoli pali się na zielono a klima się nie załącza. Sprawdzałem w programie FES i przy robieniu testu słychać to pyknięcie czyli prąd dochodzi a przy normalnym wciskaniu guzika AC nic się nie dzieje. Czy może byc to wynik małej ilości czynnika? Gdzie znajdę jakiś czujnik od tego?

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Arrow

    Tylko niech Cię bóg strzeże przed włączeniem klimatyzacji. Moja rada, wyciągnij bezpiecznik albo przekaźnik. 20 sekund takiej kuracji zatrze Ci sprężarkę.


    Spokojnie bezpiecznik wywalony sprężarka odpięta z kabla. Dziś mi nabił 15 Bar azotu i w sobotę sprawdzimy czy ubyło. Jeśli zwiewa gdzieś to będzie wiadomo że już nie ma co ładować klimy czynnikiem. Poza tym nowy kompresor kosztuje (najtańszy) ok 750 zł a naprawa z nabiciem mnie kosztowała by 600 zł, z tym że dzwoniłem do jednego gościa i twierdzi ze takie naprawy na długo nie starczają. Jak mam za pół roku dać znowu 600 zł za uszczelnienie i nabicie to chyba sobie daruję.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond_krk
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2,4 JTD black
    Postów
    73

    Domyślnie

    Podłącze się do tematu. W moim przypadku po włączeniu przycisku na konsoli w ogóle nie załacza się wentylator przy chłodnicy. Sprawdziłem bezpiecznik - sa ok. Na krótko podpięty wentylator działa. Póki co nie mam jak się podpiąć pod komputer bo auto stoi na lakierni. Gdzie szukać przyczyny? Dodam że klima była nabijana w październiku lecz bez sprawdzania szczelności gdyż chodziła prawidłowo. Przed nabiciem było 1/2 czynnika

  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar dawidov
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Katowice, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 <114 kW> 1997r
    Postów
    19

    Domyślnie

    a który bezpiecznik odpowiada za klimatyzacje? Może u mnie to tylko pierdoła chociaż kontrolka z klimatyzacji świeci się a ona nie chodzi a co do tego kolesia co niby ja nabijał u mnie za pierwszym razem muszę wziąć na niego poprawkę niby pokazywał wydruk z nabicia ale nie było wpisanych numerów rejestracyjnych jakie auto było nabijane a dodam ze auto kupowałem jak było chłodno . Wiec i tak nic bym nie sprawdził. Dodam ze autko jest po wymianie motoru i instalacja tez czasami szwankowała brak skrzynek i wolnowiszace kable z którymi sam robiłem porządek być może własnie wtedy bezpiecznik mi poszedł z klimy.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond_krk
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2,4 JTD black
    Postów
    73

    Domyślnie

    bezpieczniki od klimy sa napewno w komorze silnika natomiast nie jestem teraz w stanie powiedziec ktore - napewno te duze. Sa tez pewnie w kabinie

  9. #19
    dybik
    Gość

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich, chciałbym się podłączyć pod temat klimy. Mam klimatronic i wczoraj po trasie Toruń-Poznań wszystko grało klima mroziła ładnie, ale w Poznaniu po dłuższych postojach w korkach zaczęło mi ją co 5 sekund odłączać, więc ją wyłączyłem, żeby jej nie katować. Sprawdziłem-środek chłodzący jest. Dodam, że jak się ją włączyło to wentylator chodził na całego maksa. Zaprzyjaźniony mechanik mi powiedział, że może to być coś z wentylatorem, że od razu się włącza na całego maksa. Chociaż po powrocie z Poznania do Torunia bez klimy to już w domu wentylator chodził na niższym biegu.
    Pomocy, co to może być.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Utworzone przez cinek003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 12:36
  2. Klimatyzacja w 159
    Utworzone przez sAweK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:46
  3. Klimatyzacja!
    Utworzone przez Green Boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 10:08
  4. [33] klimatyzacja
    Utworzone przez elbus w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 15:14
  5. Klimatyzacja???
    Utworzone przez sylwek9161 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory