Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa 156 do 10tyś zł - czy warto, czy ma to sens?

  1. #1
    buli0001
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 do 10tyś zł - czy warto, czy ma to sens?

    Panowie od pewnego czasu, jestem na etapie poszukiwań 156. Oglądałem wcześniej auta głównie niemieckie i doszedłem do wniosku, ze wolałbym chodzić pieszo niż nimi jeździć. W zasadzie ich właściciele też wolą chodzić pieszo, dlatego chcą się ich pozbyć. Odrzuciłem wszelkiego typu Audi A3,A4, Golfy 4, Passaty B5. Samochody których niestety czas i nasza "opiekuńczość" wykonczyły. W końcu dotarło do mnie, że jedyną słuszną koncepcją będzie pojsc zupełnie inną drogą - i tak oto trafiłem na to forum. Powiedzcie mi proszę, czy jest sens poszukiwanie tego modelu, a konkretnie wersji 1.9, bądz 2.4 JTD za sumę oscylującą przy 10.000zł?
    Przyznam, że jestem po obejrzeniu kilku "pereł, igieł, stanów idealnych, wsiaść i jechać", a oto i one:
    Pierwsza Alfa:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C18697926.html
    Piękne bananowe skóry prawda? Też się na nie złapałem, ale wrócmy na ziemię. Auto ma spore wgniecenie na tylnej klapie, która tez przy prawym reflektorze jest źle spasowana, delikatnie odstaje. W gratisie dostajemy dodatkowy emblemat "1.9" pod reflektorem, a tuż nad nim delikatny rdzawy smaczek.Niedokladnie poszpachlowane i polakierowane przednie błotniki. Do wciśnięcia sprzęgła potrzebujemy dwóch nóg na raz. Sprężarka klimatyzacji niesprawna, poza tym auto prowadzi się z gracją kombajnu, a turbinie wydaje się, ze jest na wakacjach.
    Druga Alfa:
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...590829190.html
    W tym egzemblarzu otrzymujemy prawe przednie koło wystające poza obrys auta, co świadczy o bujnej przeszłości, a dodatkowo smaczku nadają wystrzelone poduchy.
    Trzecia Alfa:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C18608879.html
    Gdy podjeżdzała, wierzcie mi, naprawdę pomyslałem: "To jest ona, musze ją mieć". Przy bliższym poznaniu, okazało się, ze smierdzi jej z ust i ma opryszczkę. Znów strzelona klimatyzacja. Sprężarka nie mogła się zdecydować, czy się załączyć, czy jednak przeczekać ciepłe dni w spokoju. Calutka lakierowana - chociaz tu nie miałbym uwag, naprawde dobrze zrobiona, nawet naklejki się pojawiły. I znów betonowe sprzęgło.. Czy to moje czepialstwo, czy Alfiści mają wydatnie umięsnione łydki lewej nogi?
    Czwarta Alfa:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C18566792.html
    Flejtucha nie umyła się przed randką. Wszystko w środku pokryte warstwą pyłu, niemal jak randka z murarzem. Pocięta delikatnie tapicerka nad poduszką pasażera. Pękniety panel środkowy, bliżej stacyjki. Rzecz jasna niedziałająca klimatyzacja - przestaje się tym bulwersować. O czymś zapomniałem? No tak, do zestawu brakuje twardego niczym skała sprzęgła. Jestem wręcz załamany.
    Nie wspomnę, że oglądałem jeszcze kilka przypadkowo napotkanych w różnych komisach, ale o nich w ogole nie wspomnę, bo był to obraz nędzy i rozpaczy, niekiedy za niezłe pieniądze od 12tys w górę.
    Powiedzcie mi proszę, czy naprawdę to zbyt mała suma, czy poprostu mam pecha i źle trafiam? A może wymagania mam zbyt wysokie, bo nieukrywam jestem estetą i rażą mnie nawet małe niedociagniecia w aucie. Jednoczesnie rozumiem, ze to nie jest auto z fabryki, także wybaczam wiele, ale z pewnością nie lenistwo, niedbalstwo i niechlujstwo poprzednich wlaścicieli.
    Jak to jest, ze 3 powyższe Alfy miały niesprawną klimatyzację? Spręzarka w ogole nie ruszała. DLaczego sprzęgła są w nich takie twarde, że po dłuższej trasie jaką planuję w wakacje musiałbym mieć amputowaną noge?
    Może któryś z forumowiczów posiada takie auto i chciałby się z nim rozstać? Przeglądałem dział Nasze Belle i jestem naprawdę niektórymi zachwycony, z chęcią rozwazyłbym sensowne propozycje, bo nie mam już siły jeździć po Polsce i oglądac te trupy.

  2. #2
    Robert86
    Gość

    Domyślnie

    A moze 1,8 TS ?? Moja czeka na nowego własciciela i cena przystępna...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Ja mam 2.4 JTD SW, po chipie na 170KM, z polskiego salonu, 2003 rok, wnętrze po FL, za 11 oddam. Skóra, BOSE, klimatronik, alufelgi, no i co najważniejsze - bezwypadkowa.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    heh normalne żaden prawdziwy maniak AR nie sprzeda ci swojej belli za 4-5-6-7-tys pln
    chyba ze masz drugie tyle kieszonkowego na doprowadzenie ich do stanu używalności apropos ile bys za taka dał?????
    tu masz link http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...4km_1998r.html tylko prosze o szczera odp

    ---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:13 ----------

    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-2-4...598342190.html ciekawa bella kolegi zforum

    szukajcie a znajdziecie
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar grzewro
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    AR 156 1.8 rosso
    Postów
    26

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że jestem w podobnej sytuacji co ty, buli. Również dysponuję podobnym kapitałem i jestem po obejżeniu kilku egzemplarzy w stanie "bardzo dobrym". Ręce opadają. Z tym, że u mnie wchodzi w grę diesel 1.9 lub benzyna+gaz ale nie udało mi się do tej pory znaleźć niczego ciekawego z wyjątkiem jednej sztuki 1.6 z gazem V gen. ale nie opłaconą za 5800zł. Właśnie pare dni temu przyszedł mi do głowy pomysł żeby kupić taką 156-kę i doprowadzić ją do porządku, o ile silnik jest sprawny i podwozie symetryczne - bo to najważniejsze - a resztą zajmę się sam. Wtedy zamknę sie w okolicach 10k - czyli koszt zakupu x2, jak wspomniał kolega wsześniej. Ideału nie znajdziesz za tą kwotę - chyba, że się mylę i ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a 156 1.9 jtd od ? jest w dziale bazar - sprawdzali ?








  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    A czemu z instalacja gazową? Tzn. czemu samemu jej nie załozyc? Jakos nie zaryzykowałbym kupna auta z juz isteniejaca instalacja, cos musi byc na rzeczy skoro ktos sprzedaje auto z instalacja za 3000 w cenie 5000. Wolałbym kupic Alfe tylko w benzynie za 5000 za 3000 załozył instalacje a reszte przeznaczył na stopniowe doprowadzanie do wymaganego stanu.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzewro Zobacz post
    Powiem szczerze, że jestem w podobnej sytuacji co ty, buli. Również dysponuję podobnym kapitałem i jestem po obejżeniu kilku egzemplarzy w stanie "bardzo dobrym". Ręce opadają. Z tym, że u mnie wchodzi w grę diesel 1.9 lub benzyna+gaz ale nie udało mi się do tej pory znaleźć niczego ciekawego z wyjątkiem jednej sztuki 1.6 z gazem V gen. ale nie opłaconą za 5800zł. Właśnie pare dni temu przyszedł mi do głowy pomysł żeby kupić taką 156-kę i doprowadzić ją do porządku, o ile silnik jest sprawny i podwozie symetryczne - bo to najważniejsze - a resztą zajmę się sam. Wtedy zamknę sie w okolicach 10k - czyli koszt zakupu x2, jak wspomniał kolega wsześniej. Ideału nie znajdziesz za tą kwotę - chyba, że się mylę i ktoś mnie wyprowadzi z błędu.
    Szczerze Ci powiem - jeśli masz auto nieopłacone za kwotę rzędu 6000 PLN, to na dzień dobry dolicz sobie tak c.a. 1400 PLN na całe opłaty (tłumaczenia dokumentów - ok. 80 PLN, akcyza ok. 200 PLN, przegląd 100 PLN, recycling 500 PLN, rejestracja 250 PLN, OC minimum 250 PLN za pół roku). Robi się praktycznie 7500 PLN. Diesel za 6000 będzie praktycznie technicznym trupem, z realnym przebiegiem rzędu 300.000 km - jeszcze nie spotkałem dobrej AR 156 diesla za te pieniądze, która nie wymagałaby inwestycji nierzadko przekraczających 3000 PLN. Zakładając, że tak będzie - masz kwotę 10500 PLN i auto realnie z roku 98. Kupowanie wersji benzyna + gaz to jak gra w totolotka. Przy odrobinie szczęścia chwilę się tym pocieszysz, ale przypominam - my mówimy o samochodzie, który bazowo kosztuje 6000 PLN z jakąś tam marżą osoby sprzedającej. Czyli za granicą oddali go za niecałe 1000 Euro, żeby toto się w ogóle opłacało. Zapraszam teraz na mobile.de i zobacz, co tam się kupuje za 1000 Euro ze 156-ek.

    Przy odrobinie pecha - zajeżdżony diesel będzie wymagał wymiany turbosprężarki, koła dwumasowego i sprzęgła - czyli jakieś 3500 PLN nie Twoje. I w ogóle nie zdążyliśmy pomyśleć o zawieszeniu, które na 90% będzie też wymagało mniejszych, czy większych ingerencji.

    Dlatego polecam szukanie auta z kwotę wyjściową rzędu 10000 PLN - zawsze masz większy margines na targowanie się w przypadku wykrytych usterek i większą szansę na trafienie auta, które bazowo będzie prezentowało zgoła odmienny poziom.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar grzewro
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    AR 156 1.8 rosso
    Postów
    26

    Domyślnie

    Zrezygnowałem z pomysłu doprowadzania tego auta z holenderskim gazem do porządku. Na forum, Robert86 sprzedaje swojego TS'a 1,8 z 2000r to może się skuszę jeżeli stan będzie dobry, chociaż mam do niego trochę daleko - 400km

    ---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

    Cytat Napisał tomrk@r Zobacz post
    heh normalne żaden prawdziwy maniak AR nie sprzeda ci swojej belli za 4-5-6-7-tys pln
    A Robert86 jakoś sprzedaje swojego TS'a za 7k

  10. #10
    endrju
    Gość

    Domyślnie

    jak szukasz idealu za takie pieniadze to zycze ci powodzenia wszczesniej czy pozniej w kazdym aucie cos bedziesz musial zrobic
    Ostatnio edytowane przez endrju ; 13-05-2011 o 20:04

Podobne wątki

  1. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory