Cytat Napisał superglide Zobacz post
Ja sprawdziłbym bym jeszcze jakość i ilość oleju w skrzyni (torsen jest zintegrowany) oraz w tylnym moście (tam się rzadko zagląda). Nie wiem, z którego roku jest twoja alfa, ale 159 i Brery z Q4 z początku produkcji miały akcję serwisową związaną z wyciekiem oleju z tylnego mostu, musisz to sprawdzić.
Skrzynia bez oleju gwizda a dyfer wręcz jęczy. Ale kontrola poziomu oleju w tych podzespołach jest jak najbardziej wskazana.

Cytat Napisał superglide Zobacz post
Możesz też przyjrzeć się podwieszeniu wału przenoszącego napęd na tył, jest on zawieszony elastycznie mniej więcej pośrodku podłogi. Ta podpora wyrabia się po jakimś czasie (zwykła guma w metalu) i powoduje luz. Biorąc pod uwagę dynamiczne przenoszenie mocy przez torsena na przód i tył w zależności od tego czy dajesz w gaz czy odpuszczasz, to wg mnie luz na wale może powodować efekty na kierownicy.
Myśle że ewentualnie wypracowana podpora wału nie miała by nic współnego z biciem na kierownicy. Wibracje w pewnych okolicznościach przenoszone były by, na całą karoserię, kierowca od razu czuje i słyszy że cos jest nie tak.

Pozdrawiam