Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Korek spustowy oleju

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Też miałem zerwany gwint w misce.Miskę oddałem do warsztatu w którym robiłem głowice.Zrobili nowy gwint i korek za 4-pak
    Nawet jak bym nie robił u nich głowicy to koszta są małe ok 40 zł

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Ja pisałem na swoim przykładzie, nikt nie chciał ściągać miski nawet za 40 pak bo to jts.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Przepraszam.Zapomniałem dodać ze miskę zdemontowaną przywiozłem do warsztatu.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    to dużo zmienia bo samo nagwintowanie trwa chwilę i za 10-2dyszki każdy zrobi bez problemu ;-)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    adam.st
    zerwać gwint w misce alu to żaden problem, poczytaj na google, mi aso zerwało i nawet się nie przyznało, wyszło przy następnej wymianie. Klejenie to rozwiązanie na chwilę, sam sobie nie wyobrażam klejenia przy każdej wymianie, czasu brak. Sam rozwiercałem i gwintowałem bez ściąganie miski, kolega lał stary olej z góry a ja gwintowałem, później jeszcze przepłukanie silnika olejem i tak już 3 wymiany bez problemu śmigam z nowym korkiem M20.
    Znajomy zastosował sprężynki helicoil i także zadowolony
    http://www.bollhoff.com/pl/pl/elemen...u-helicoil.php
    Nie problem, ale... gdy się spieszysz - właśnie o to chodzi, w ASO nie chodzi o to żeby zrobić dobrze tylko żeby szybko i żeby zrobić. Jak się trzyma to można już wyjeżdżać... Jest to nie pierwszy raz gdy słyszę o ASO zrywającym gwint, w ogóle ASO to ostatnie gówno jakie bym odwiedził, tam nikt nie poczuwa się do minimum odpowiedzialności, pracownik boi się opieprzu i kosztów zniszczenia, gdy przyjeżdżasz z reklamacją to oni z mordą na Ciebie, uszkadzają często jedną część wymieniając inną, nie podłączają wszystkiego, byleby jakoś było. A klejenie nie jest rozwiązaniem na chwilę, to nie jakiś butapren a silikon wysokotemperaturowy (nie termoutwardzalny) do 600 st., chyba starczy? Olej całkowicie spuszczony, miska oczyszczona czymś w rodzaju benzyny ekstrakcyjnej, dokładnie nie pamiętam. Już wyjaśniłem poza tym w moim drugim poście dlaczego tak zrobiłem, powtarzać nie będę Albo - zacytuję:

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Hmm wymiana oleju co pół roku lub 10kkm, tak więc nie jest to często - wymiana oleju ze zlaniem go trwa dajmy półtorej godziny, a uszczelnianie korka trwa 1, 2 minuty plus. Nie cieknie nic bo ani śladu pod autem, ani śladu na misce (a byłby) ani oleju nie ubywa. Na prawdę nic. Więc to nie problem i mógłbym tak robić i nie ma się tu do czego przyczepiać... ale!

    Nie przepadam za kombinatoryką, i przy następnej wymianie wiadomo, gwintuję to lub nową miskę kupuję, bo jestem zwolennikiem w stylu "jeśli coś zostało zbudowane tak, to ma tak pozostać" - nie wiem, może jakieś zboczenie, może aby kolejny właściciel nie musiał odkrywać następnych "przeróbek", żeby wszystko było tak jak wyjechało z fabryki więc nie ma strachu

    Po prostu wtedy nie dość że nie było warunków, to i byłem pod kreską bo zakupiłem auto i za mieszkanie akurat miałem nagle (w tym samym, kur.. miesiącu :/ ) czynsz o 2/3 większy. Więc nawet zwykłe nagwintowanie nie wchodziło w grę - mieszkam na 10 piętrze, garażu nie mam, do mechanika nie pojechał bym, bo jak jechać bez oleju ? A na wymianę pewnie "już trochę" bym dał, więc robiłem to z bratem.

Podobne wątki

  1. [33] Korek spustowy oleju.
    Utworzone przez Piotrek98 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 17:39
  2. korek spustowy oleju
    Utworzone przez Juro w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 15:48
  3. Korek spustowy oleju
    Utworzone przez REIJO-AR166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 08:15
  4. korek spustowy oleju
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 21:54
  5. [145] Podkladka pod korek spustowy oleju
    Utworzone przez kaes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 07:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory