Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Ubytki płynu chłodniczego

  1. #11
    zgrad
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie jest, tu już pytaj bardziej doświadczonych. Możesz poszukać w doklejonym wątku z instrukcją serwisową, może tam jest jakiś schemat który to pokazuje. To też nie jest jakaś droga sprawa, są warsztaty które zajmują się tylko serwisem chłodnic, więc jeżeli nie koniecznie musisz to robić sam to podjedź i sprawdzą. Może skoro chłodnica jest nowa, to coś jest źle podpięte. Nie korzystaj z usług warsztatu, który to robił, podjedź gdzie indziej.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    ale dlaczego plyn stoi caly czas na poziomie troszke pod minimum i juz nie ubywa dalej ,doleje to za pare dni zejdzie do poziomu tego co zawsze i tak juz zostaje ?

  3. #13
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Kolego a jakie dystanse przejeżdżasz swoim dieselkiem? Kumpel w Land Roverze miał podobnie i okazało się ze wszystko było OK, ale do roboty miał 5 km i z powrotem też...silnik diesla nie lubi małych dystansów i niedogrzania, być może tu szukajmy przyczyny...sam juz nie wiem...
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  4. #14
    zgrad
    Gość

    Domyślnie

    Słuchaj sprawdź chłodnice! Gadałem z kumplem i mówił, że znajomemu wymienili chłodnice na nową w warsztacie i przy jej wkładaniu uszkodzili ją. Skleili niby ale tam są takie temperatury, że g*wno klej pomorze. Sprawdź czy jest cała. Kolejna sprawa, jeżeli jeden zbiornik zasila nagrzewnice klimy i chłodnicę sprawdź też nagrzewnicę. Kolejna rzecz do sprawdzenia to przewody-czy nie uległy uszkodzeniu przy montażu nowej chłodnicy, czy są dobrze podpięte, czy na ich długości nie ma uszkodzeń. Sprawdź zbiornik na płyn-czy zakrętka jest szczelna-powinno syczeć przy odkręcaniu na gorącym silniku(wyłączonym rzecz jasna i odkręcaj powolutku) oraz czy zbiornik jest cały Musisz dokładnie sprawdzić, bo nawet małe pęknięcie przy tym ciśnieniu robi kałużę. Jak jest odgłos uchodzenia ciśnienia to zbiornik powinien być ok. Przy używaniu klimy po przejechaniu dystansu zgaś dyliżans, schyl się i zobacz czy nie kapie-bardzo możliwe, że kapie-ale chodzi o to czy się czasem nie leje. Powinno w każdym razie kapać jak z niedokręconego kranu. Jak te podpowiedzi Ci nie pomogą to jedź do DOBREGO POLECONEGO SPRAWDZONEGO warsztatu, który zajmuje się serwisem klimy, chłodnic itp. See ya!

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Alfamaniak moze cos w tym jest ,co pare dni jezdze do pracy ,a mam faktycznie blisko ,ale z lenistwa biore auto ,bo poranki takie paskudne ,a w belli od razu mi sie nastroj poprawia ;] mieszkam w malym miescie wiec gdzie bym nie pojechal z domu to silnik sie niedogrzeje ,a jak mozesz to jasniej wytlumaczyc ,co to ma do plynu ? I panowie plynu nie ubywa juz od kilku miesiecy ,ciagle jest prawie na minimum ,ale jesli doleje to jakos opada do minimum ,ALE NIE UBYWA GO WIECEJ... wiec gdyby byly jakes dziury to sączylby sie do dna ,gdyby byly nieszczelne weze ,chlodnice czy nagrzewnica ,to wylalby sie caly ,a w zbiorniku jest caly czas minimum...

  6. #16
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    peenbe nie potrafię Ci tego wytłumaczyć niestety, po prostu to mi się skojarzyło więc zasugerowałem...ale kolega zgrad ma racje sprawdź korek...zostaje dobry majster znający sie na rzeczy i niech szuka przyczyny, szkoda kombinować.
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  7. #17
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Witam. Nie odzywałem się w temacie bo nie miałem kompletnie czasu na zabawy przy samochodzie. Dzisiaj znalazłem chwilę i spróbowałem się z tym pobawić lecz napotkałem na problem ze zdjęciem boczku. Po odkręceniu śrubki boczek minimalnie się rusza ale nie mam pojęcia jak go wyciągnąć. Nie chcę drzeć na siłę żeby nie zniszczyć czegoś. Prosiłbym o rade oraz o wyrozumiałość bo mechanika samochodowa jest mi obca. Druga sprawa to zaciekawiła mnie jedna rzecz... Obok schowka patrząc od dołu jest jakaś taka kratka co to jest? Poniżej wklejam zdjęcie. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.




    Ostatnio edytowane przez nobodyspecial ; 23-05-2011 o 07:52 Powód: problem z umieszczeniem zdjęcia

  8. #18
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Ta kratka to nawiew na nogi. Co do boczku to nic nie zepsujesz, spokojnie, to jest dość sztywne i jak podważysz od strony nóg pasażera to wyjdzie.
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    witam, ja tez mam problem z ubytkami płynu chłodzenia i po odkręceniu boczka przy nodze okazało sie ze mam duzo tego białego nalotu po płynie chłodniczym czyli gdzies tam jest nieszczelność.. macie jakieś godne polecenia uszczelniacze??

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    macie jakieś godne polecenia uszczelniacze??
    Godna polecenia to tylko wymiana nagrzewnicy, z uszczelniaczami różnie bywa . Koszt nagrzewnicy nie taki znowu duży, fakt że z tego co na forum koledzy opisywali to roboty trochę jest...

Podobne wątki

  1. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 10:49
  3. Ubytki płynu chłodzącego
    Utworzone przez mrlukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:09
  4. Jakie macie ubytki płynu chłodzącego?
    Utworzone przez manli w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 15:55
  5. UBYTKI PŁYNU CHŁOCĄCEGO
    Utworzone przez rebellion1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 11:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory