Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: immobilizerr alfa 145

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    ja tam nie wiem... do auta miałem tylko jeden kluczyk. Jeśli bylby nie rozbieralny to bym go nie psuł ale jeśli wystarczy wyłożyć transpondera to super. a czytałem coś o tym programowaniu ale nie mam pojęcia czy z tamtym kluczykiem tak będę mógł zrobić.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa romeo 145 1.4 Boxer klima
    Postów
    290

    Domyślnie

    Master od twojego różni się tylko tym że na masterze masz większy dostęp do pamięci komputera- ecu, na twoim też można skopiować kod do nowego transpondera tylko po co wydawać kase, chyba że chcesz mieć zapasowy kluczyk to tak.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    zapas mi nie jest potrzebny jak na razie. Dzięki wszystkim za pomoc, w chwili wolnego czasu wezmę się za montaż całego sterownika. Mam nadzieję że niczego nie zepsuję . pozdro
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    co to to nie. Czerwone kluczyki to normalne, bordowy tylko jedna sztuka to MASTER. i basta. to mój zestaw : http://imageshack.us/photo/my-images/856/dsc01081t.jpg/

    a na dokladke dorzucam zdjecia z neta, kwadratowy bordowy to MASTER bez fabrycznego alarmu i centralnego, ten zaokraglony byl chyba z centralnym i wylacznikiem alarmu- w kazdym razie byly 2 typy, oba na zdjeciach. a jezeli to nie wystarczy to z auta wyciagne instrukcje i zeskanuje gdzie jak byk pisze, ze bordowy to MASTER

    http://forum.alfa145.com/index.php?showtopic=3576

    http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=556

    http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=556

    -
    Ostatnio edytowane przez Jester ; 17-05-2011 o 23:51 Powód: zdublowany post

  5. #15
    screwdriver
    Gość

    Domyślnie

    Chyba każdy się zastanawiał jak działają te kluczyki, skoro posiadają układ elektroniczny a nie mają baterii? Przecież bez prądu taki kluczyk nie zadziała. Otóż ja myślę że działa on na zasadzie indukcji prądu wielkiej częstotliwości, tzn auto po włożeniu kluczyka wysyła jakiś tam określony sygnał, w kluczyku jest cewka która zbiera ten sygnał i układ detektora z prostownikiem zamienia go na napięcie stałe, które z kolei zasila układ kluczyka, który z kolei wysyła sygnał do samochodu. Napięcie uzyskiwane z prądów w.cz to ok 1,3 V.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1990mb Zobacz post
    ten mój kluczyk wyglada tak:
    ten kluczyk to MASTER i nie powinno się go używać w codziennym użyciu. Przygotuj sobie jeden lub dwa nowe klucze i przy pomocy tego klucza wczytaj do ECU a kluczyk schowaj głęboko i do niczego innego go nie używaj. W przypadku padaczki ECU przy pomocy kodu w kluczu można wczytać do nowego ECU klucze i zaoszczędzić sporo pieniędzy przy ewentualnej naprawie.

    ---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:42 ----------

    Cytat Napisał Kris1979r Zobacz post
    Z tego co się orientuje to master jest czerwony do alfy 145 zreszta kolega 1990mb pokazuje na foto jaki ma kluczyk i to raczej nie jest master
    To jest kluczyk MASTER systemu CODE I na 100% i nie powinien być przedmiotem jakichkolwiek eksperymentów !!

    ---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

    Cytat Napisał Kris1979r Zobacz post
    masz większy dostęp do pamięci komputera
    Bzdura Kris niestety...

    ---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:44 ----------

    Cytat Napisał screwdriver Zobacz post
    Otóż ja myślę że działa on na zasadzie indukcji prądu wielkiej częstotliwości
    Uhmm - no odkryłeś Amerykę Owszem indukcja przy pomocy antenki immo w stacyjce, ktora emituje pole elektromagnetyczne i cewce w transponderze w której indukuje się prąd - w momencie zasilenia transpodera w kluczyku ten emituje kod drogą radiową, który odczytywany jest również przez antenkę immo w stacyjce. Działa to już od przeszło 15 lat. Dla zainteresowanych działaniem systemu CODE I (CODE II działa trochę inaczej ale niewiele i nie ma klucza MASTER) polecam lekturę dokumentu Alfa Romeo Code. Miłego cztytania
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    czyli rozumiem że przy pomocy tego kluczyka mogę zaprogramować inne kluczyki, tylko powiedzcie mi jakie to mają być kluczyki jakieś specjalne?? ( czy np jaki typu scyzoryk bo założył bym przy okazji sterownik centralki). Nawet nie wiedziałem że ten kluczyk Master jest taki ważny, przy zakupie dostałem tylko jeden kluczyk i nie orientowałem się jak sprawy wyglądają aż do tej pory.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  8. #18
    Rogal146
    Gość

    Domyślnie

    kup sterownik centralki z allegro ze scyzorykami. Przeloz immo ze starego kluczyka do scyzoryka i po sprawie

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    (CODE II działa trochę inaczej ale niewiele i nie ma klucza MASTER)
    Mowisz o tych kluczykach, ktore maja sterowanie od centralnego? one sa podobne jak w 156, w moim poprzednim poscie sa takie wlozone do stacyjek i tam jest bordowy wiec pewnie MASTER ale nie wiem czy mowimy o tym samym

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1990mb Zobacz post
    czyli rozumiem że przy pomocy tego kluczyka mogę zaprogramować inne kluczyki, tylko powiedzcie mi jakie to mają być kluczyki jakieś specjalne?? ( czy np jaki typu scyzoryk bo założył bym przy okazji sterownik centralki). Nawet nie wiedziałem że ten kluczyk Master jest taki ważny, przy zakupie dostałem tylko jeden kluczyk i nie orientowałem się jak sprawy wyglądają aż do tej pory.
    Dokładnie tak - mogą to być owe "scyzoryki" pod warunkiem, że transpondery w nich umieszczone (zakładam, że zrobisz co najmniej dwa klucze) będą miały wprogramowane jakieś unikalne kody (z tego co pamiętam w przypadku CODE I to kod ten składa się z 16 cyfr i nie jest to ciąg przypadkowy niestety, wymaga wyliczenia) - oczywiście pod warunkiem, że nie będzie to kod skopiowany z klucza master. Pgadaj z fachowcami od kopiowania kluczy - na pewno Ci w tym pomogą. Procedura wgrywania nowych kluczy jest w instrukcji obsługi i chyba w dokumencie warsztatowym, do którego linka już podałem wcześniej
    Ostatnio edytowane przez aquarius01 ; 18-05-2011 o 12:09
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory