Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Temat: Korbowod wyskoczyl przez blok silnika !

  1. #31
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    To może jeszcze napisz jak się nazywa i gdzie znajduje ten zakład żebym nigdy tam nie trafił.

  2. #32
    Hoster
    Gość

    Domyślnie

    grzesiu, u mnie akurat nie było żadnego problemu, wszystko glanc, nie kopci itd, ale niestety mam nadal problem z falowaniem, powróciło;/ wymieniłem przepływke i cewke, niedlugo zabieram sie za przpustnice;p

  3. #33
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    skoro opiłek zablokował tłok to najprawdopodobniej tuleja cylindra jest mocno pokiereszowana przez co silnik będzie brał olej.nie zdziwiłbym się jak któryś pierścień jest pęknięty. sugeruję sprawdzić ciśnienie na cylindrach.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #34
    Użytkownik Ogier Avatar grzesiu1302
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa romeo 166 2.0 TS
    Postów
    178

    Domyślnie

    gladz cylindra byla ciutke rysnieta, wyszlifowal to chyba. Sprawdzil czy tloki maja rowne powierzchnie po tym zajsciu, bylo dobrze. Tez tak czuje ze pierscien ktorys nawala, bo oleju duzo bierze.... nie usmiecha mi sie teraz wydawac kolejnych 2.5 tys na remont dolu w sumie moglem to zrobic jak glowice mialem sciagnieta, ale funduszu juz brakowalo a chcialem jezdzic juz ponad miesiac bez auta bylem liczylem ze z dolem bedzie wszystko ok.... kopci na czarno, sprawdzilem sonde na kompie dziala raczej dobrze, przeplywka na odcieciu miala okolo3.8 V i okolo 320 kg/h, to moze byc powodem kopcenia? czy poprostu jak olej wylewal sie przy rozwalonym korbowodzie w starym silniku katalizator sie zapchal? teza moze powodowac kopcenie? oprocz czarnego dymu na zimnym troche niebieski powyzej 4 tys obrotow, na luzie nic nie kopci dopiero poprzegazowaniu.... w sumie najpierw tym czarnym dymem chcialem sie zajac, nie wiem skad sie bierze, bledow zero....

Podobne wątki

  1. blok silnika 75 turbo
    Utworzone przez silento w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 14:42
  2. Pęknięty blok silnika JTD
    Utworzone przez mojamama w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:42
  3. [33] Wał i blok silnika
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 13:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory