Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Czy 2.0 TS posiada koło dwumasowe?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_123 Zobacz post
    dzięki Koledzy...wiec jeszcze zapytam czy można jezdzić z szumiacym lozkiem na tym walku sprzeglowym czy raczej szykować sie na remont badz wymiane skrzyni? pozdrawiam
    Jeśli grzechotanie nie nasila się to moim zdaniem można przeczekać to do jakieś roboty wymagającej wyjęcia skrzyni i zrobić to przy okazji.
    Pozdrawiam.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_123 Zobacz post
    coz wiec ja zauwazylem u siebie cos taiego....autem nie trzesie na wolnych obrotach ani na biegu jalowym ani przy ruszaniu...jak auto jest zimne to nie dochodza zadne niepokojace dziweki z rejonu silnik/skrzynia jak auto troche sie zagrzeje to zaczyna byc slyszalne miarowe cykanie im wiecej dodam gazu tym wiecej tego cykania - grzechotania i jest to tylko jak auto stoi na luzie, jak rusze odglos ten znika....co ciekawe gdy wcisne sprzeglo to dzwiek ten tez znika....no i tu zagadka czy to skrzynia biegow czy kolo dwumasowe? mechanik kreci glowa i nie potrafi powiedziec,....tu takie podstawowe pytanko czy odglos zuzywajacego sie kola dwumasowego znikalby przy wcisnietym sprzegle? czy wlasnie w momencie wysprzeglenia nasilalby sie? pozdrawiam, Pawel
    Moja bella mnie nie lubi :-( wpakowałem w nia juz kilka tysięcy w ciągu miesiąca i dzis usłyszałem takie cykanie jak kolega opisuje, sprzęgło poprzedni właściciel robił ale nie wiem ile przejechał po wymianie może ktoś miał identyczny objaw cykanie na wolnych obrotach jak tylko pomoże nogę na pedale sprzęgła jest cisza. Czy to lozysko oporowe ?
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał EGONZGIERZ Zobacz post
    jak tylko pomoże nogę na pedale sprzęgła jest cisza. Czy to lozysko oporowe ?
    Lożysko oporowe pracuje jak sprzegło jest wciśnięte wiec to nie to, wciskając sprzeglo rozłączasz napęd i wałek sprzęgłowy się zatrzymuje. Wskazuje to na łożysko wałka sprzęgłowego na wejściu skrzyni.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    QBA jak jest z tym lozyskiem walka sprzeglowego , trzeba zrzucac skrzynie zeby je wymienic.I jak z dostepnoscia tego lozyska ?
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Wyciągam w tym tygodniu skrzynie myślę że to łożysko bo jak pedału nie naciskam i jest sobie luźno to brzęczy, jak wcisnę lekko pedał ok 0.5cm to łożysko zaczyna ciągnąć docisk i jest cisza a skrzynia nadal jest połączona z sprzęgłem bo docisk pewno się nawet nie ruszy.
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  6. #16
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Rozumiem ze mowisz o lozysku skrzyni bo oporowe wydaje dzwieki po wcisnieciu pedalu, na puszczontm jest cisza.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    Rozumiem ze mowisz o lozysku skrzyni bo oporowe wydaje dzwieki po wcisnieciu pedalu, na puszczontm jest cisza.
    Piszę o oporowym bo przy tak lekkim wciśnięciu pedału sprzęgła nie rozłącza skrzyni czyli musi to być z oporowego. Łożysko oporowe sprzęgła kreci sie non stop czy pedal wciśnięty czy nie. Podczas wciskania sprzęgła ciągnie docisk i luz w nim ginie jak będzie juz mocno zużyte to będzie hałasować po wciśnięciu tez.
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    U mnie po wyjściu skrzyni okazało się że koło dwumasowe jest do wymiany, a więc w benzynie też leci :-(. Koło prawdopodobnie przenosi drgania na łożysko oporowe a to hałasuje w docisku. Dźwięk słyszalny tylko po nagrzaniu silnika na biegu jałowym na zewnątrz auta.

    Auto odebrane totalna cisza czy wcisnę sprzęgło czy puszczę, czyli jednak dwumasa była sprawca cykania.
    Ostatnio edytowane przez EGONZGIERZ ; 01-03-2016 o 19:21
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

Podobne wątki

  1. [159] Koło dwumasowe od 2.0 lub 2.4
    Utworzone przez pr0k0p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 15:00
  2. koło dwumasowe
    Utworzone przez piter28118 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 14:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory