Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Wymiana wtryskiwaczy wtrysków JTD czy wtryski wymagają kodowania?

  1. #11
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    hmmm czyli jak zastosuję miedziany to rozleci się alu?

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfina156JTD Zobacz post
    hmmm czyli jak zastosuję miedziany to rozleci się alu?



    Nie, będzie dobrze, po prostu przy ceramicznym było by lepiej.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #13
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    no to jadę po ceramiczny bo się naczytałem że miedź utlenia aluminium więc nie będę ryzykował.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    I jak tam kolego, śmiga wszystko? Bo mnie też chyba będzie czekała wymiana wtrysków
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  5. #15
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    No więc Panowie wszystko zdemotowałem zgodnie ze sztuką - wyczyścicłem,smar ceramiczny kupiłem ( z miedzianego zrezygnowałem dla 100% pewności),ładnie wszystko przesmarowałem - nowe podkładeczki no i złożyłem do tzw.KUPY

    Efekt - rewelacja - w końcu ta praca silnika którą chciałem ,cicho , równo , przyśpieszono oki i nic nie stuka puka (myślał ja że zawory - przy o)kazji sprawdzone.

    Nic nie odpowietrzałem , odłączyłem tylko aku dla pewności,sprawdziłem potem wsio na kompie - wychodzi oki.

    Polecam więc wymianę jeśli komuś źle pracuje motor - praca od góry łatwa i przyjemna (może poza wyciąganiem wtrysków - których wcześniej nikt nie smarował smarem ceramicznym-zapieczone).

    Jeśli ktoś potrzebuję więcej informacji proszę pytać - chętnie odpowiem.

    Koszty podsumowanie : Wtrysk 70 zł,Smar ceramiczny 400 ml - 18 zł,Sprawdzenie wtrysków 60 zł, suma:148 zł + piwo z Lidla =150 zł więc chyba nieźle - wrażenia z pracy silnika i jazdy bezcenne.

    Skondensowany czas wymiany - demontaż i montaż - 3 godziny na spokojnie

    Pozdrawiam więc i życzę jak najmniej napraw

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Kolego, a czy Tobie przy uszkodzonych wtryskach paliła się marchewa??
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  7. #17
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    ne ne marchewka się nie paliła autem telepotało jak jakims golfem td tak zwana diagnoza ze słuchu i organoleptyczna ,żadnych błędów na kompie dotyczących wtrysków.a ojciec mi juz ze 3 miechy mówił sprawdź wtryski - to go nie słuchałem. jeszcze mu filtra stożka wyprałem to staruje jak rakieta jakby ze 20 koni więcej miał

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, bo ja też mam problem z zasilaniem i waham się pomiędzy wtryskami a regulatorem ciśnienia lub pompą... Wymieniam na początek regulator. Pokazało mi błąd P0191 zbyt niskie ciśnienie na listwie, a dodatkowo podczas odpalanie zbyt długo nabija mi ją ciśnieniem, a zawór jest wtedy na 25% otwarty...
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał dafi1985 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, bo ja też mam problem z zasilaniem i waham się pomiędzy wtryskami a regulatorem ciśnienia lub pompą... Wymieniam na początek regulator. Pokazało mi błąd P0191 zbyt niskie ciśnienie na listwie, a dodatkowo podczas odpalanie zbyt długo nabija mi ją ciśnieniem, a zawór jest wtedy na 25% otwarty...
    Jakie masz objawy? Mam 2.4. U mnie auto jest jakby zmulone. Jakiś czas temu auto strasznie klekoteło, klekotanie to narastało, w pewnym momęcie zapalała się marchewa, i gasła jak przygazowałem. Teraz lampka świeci się cały czas. Klekotanie już prawie ustało po tym jak użyłem preparatu do czyszczenia wtrysków (dolałem też do pełnego baku 0.5l mixolu). podejżewam wtrysk.
    Jak to było u ciebie?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    [IMG][/IMG] mam prosbe ,moglby ktos zobaczyc czy regulator cisnienia paliwa ma sie dobrze ?

Podobne wątki

  1. Jaki klucz do wtrysków/wtryskiwaczy 2.4 JTD??
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 11:39
  2. Wymiana wtryskiwaczy
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 21:15
  3. diagnostyka wtrysków, lejące wtryski.
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 19:21
  4. [166] Wymiana wtryskiwaczy w JTD
    Utworzone przez Leonsio w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory