Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: BRC czas przełaczenia

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dudzik87
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Gorzków koło Wieliczki
    Auto
    147, 1.6 16v 105 km
    Postów
    265

    Domyślnie BRC czas przełaczenia

    Witam założyłem dopiero co instalacje BRC do mojej Kochanej 147 i mam takie pytanie czy można jakoś ustalić/ zmniejszyć czas oczekiwania na otwarcie zaworu w butli żeby przełaczyc sie na gaz??
    bo przyznam szczerze ze w nocy jak było na zewnątrz 8 stopni to przełączyło mi sie dopiero po 5 km wiec co będzie w zimie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar arljazz
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Giulietta 1.4TB 120KM
    Postów
    102

    Domyślnie

    Witam

    W butli nie ma przełącznika czasowego. Przełączenie instalacji na LPG odbywa się po przekroczeniu, ustalonej w programie instalacji, temperatury silnika (płynu chłodniczego).
    Zazwyczaj jest to około 30 stopni.
    Druga sprawa to instalacja nie przełączy się przy stałej prędkości obrotowej silnika - jest ustawiana albo na wzrost albo na spadek obrotów (ustawia się ilość tych obrotów).

    Pozdrawiam
    Arljazz
    Pozdrawiam
    Arljazz
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120KM
    Mercedes C43 AMG
    ex. Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive, 75 TS Czerwona i Czarna Limited Edition
    ex. Lancia Ypsilon 1.3 JTDM, Lybra SW 2.4JTD, Phedra 2.0 JTD
    ex. Fiat Punto HGT, Marea Weekend 2.0 20V

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    Cytat Napisał arljazz Zobacz post
    Druga sprawa to instalacja nie przełączy się przy stałej prędkości obrotowej silnika - jest ustawiana albo na wzrost albo na spadek obrotów (ustawia się ilość tych obrotów).
    kolego mylisz się, gaz przełącza się mi niezależnie od obrotów, mam brc. gaz się załączy przy odpowiedniej temperaturze cieczy chłodzącej. przy zgaszeniu ciepłego silnika o ile mnie pamięć nie myli i po ponownym uruchomieniu po 1 minucie jest sprawdzana temperatura i jeżeli jest wyższa niż zadana to następuje przełączenie na gaz. gaz mi się załączy na biegu jałowym przy wchodzeniu na obroty oraz w momencie schodzenia z obrotów. chyba że masz na myśli instalację II generacji
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar arljazz
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Giulietta 1.4TB 120KM
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasza85 Zobacz post
    kolego mylisz się....
    A bo ty masz za duży silnik
    Ja jeszcze nie miałem - dzisiaj mi zakładają - instalacji sekwencyjnej BRC. Także w przyszłym tygodniu będę mógł wypowiedzieć się na swoim przykładzie.
    Pozdrawiam
    Arljazz
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120KM
    Mercedes C43 AMG
    ex. Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive, 75 TS Czerwona i Czarna Limited Edition
    ex. Lancia Ypsilon 1.3 JTDM, Lybra SW 2.4JTD, Phedra 2.0 JTD
    ex. Fiat Punto HGT, Marea Weekend 2.0 20V

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    u mnie podobnie, 35-40 stopni i gaz sie przełącza niezależnie od obrotów, co do rozgrzanego silnika, to po około 30 sekundach nastepuje zmiana

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Nie tyle od rodzaju istalacji ale od konkretnego sterownika i gazownika zależy czy i na ile obr/min zostanie ustawiony próg przełączania czy to na lpg czy z powrotem na benzynę.

  7. #7
    alfaromano
    Gość

    Domyślnie

    Zakładałem dwa tygodnie temu LPG w swojej Belli i mogę zapewnić, że gazownik, który zakładał mi instalację wspomniał, że jeśli będę chciał to może mi "przyspieszyć" moment zmiany z benzyny na LPG. W moim przypadku jest tak, że gdy temperatura wzrasta o około 20-30 st. załącza się gaz.

    Sądzę, że lepiej przejechać ten 1-2 km (albo nawet te 5 minut) na benzynie, niż psuć silnik (szczególnie w zimie), przełączając na gaz zbyt wcześnie przy nie rozgrzanym odpowiednio silniku... koszt naprawy silnika jest niewspółmierny do kosztu "dotankowania" 5l benzyny (od czasu do czasu).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    optymalna i wystarczająca temperatura cieczy chłodzącej dla przełączenia się to około 30 stopni
    i jakoś nie przemawia do mnie post wyżej że jak pojedziesz 5 minut na pb to nie zniszczysz silnika bo że niby co do trwałości silnika??

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał arljazz Zobacz post
    jest ustawiana albo na wzrost albo na spadek obrotów
    kolega kupił żonie Fabię 1.6 i założył niedawno gaz, nie pamiętam jaki, ale nie jest to 'oryginalny' Landi i przełącza się na gaz nawet na wolynch obrotach, jeśli tylko silnik jest ciepły
    co instalacja, to inna historia, moja przełącza się przy zejściu, jeśli tylko jest więcej niż 2000 obr/min

    verdebiancorosso

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar arljazz
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Giulietta 1.4TB 120KM
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    kolega kupił żonie Fabię 1.6 i założył niedawno gaz, nie pamiętam jaki, ale nie jest to 'oryginalny' Landi i przełącza się na gaz nawet na wolynch obrotach, jeśli tylko silnik jest ciepły
    co instalacja, to inna historia, moja przełącza się przy zejściu, jeśli tylko jest więcej niż 2000 obr/min
    W mojej nowo-założonej BRC Sequent przełącza się samo nawet na wolnych obrotach po około 30 sekundach - ktoś o tym pisał wcześniej. Temperatura przełączenia nastawiona na 35stopni. Rano muszę przejechać około 1km żeby osiągnąć taką temperaturę i przełączyć.
    Jak wrócę do domu z delegacji to zrobię fotki instalacji, przełącznika, wlewu oraz butli
    Spalanie około 15% większe od tego co pokazuje komputer pokładowy. W mieście miałem nie całe 12l lpg (z komputera około 10l Pb). Zobaczymy jak będzie w trasie (komputer pokazał mi na trasie Bytom-Warszawa 7.6l Pb, czyli powinno być około 8.5-9L LPG)

    Pozdrawiam
    Arljazz
    Pozdrawiam
    Arljazz
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120KM
    Mercedes C43 AMG
    ex. Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive, 75 TS Czerwona i Czarna Limited Edition
    ex. Lancia Ypsilon 1.3 JTDM, Lybra SW 2.4JTD, Phedra 2.0 JTD
    ex. Fiat Punto HGT, Marea Weekend 2.0 20V

Podobne wątki

  1. [159] Była 156 V6....czas na 159?
    Utworzone przez Krzysiooo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 23:23
  2. 159 czas na zmiane
    Utworzone przez 159Gulietta w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 14:12
  3. Czas wtrysku 7 m/s
    Utworzone przez alfiatko13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 21:37
  4. czas na 145/146
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 22:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory