Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Coś zżera prąd z aku :(

  1. #11
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Ja tez miałem taka przygodę. Okazało się ze nie gasły lampki w drzwiach. Miałem uszkodzoną nagrzewnicę, kapało na przekaźnik i jakaś zwara się zrobiła. Wymieniłem przekaźnik wyczyściłem płytkę, bo przy okazji zalane były pozostałe od szyb i zamka centralnego bodajże tam jeszcze są.
    Pzdr
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  2. #12
    twardy11
    Gość

    Domyślnie

    mi lampki gasną wszystkie i z nagrzewnicy też nie kapie, bo sprawdzałem

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Kolego Twardy11,

    Posprawdzaj bezpieczniki, jak koledzy wyżej pisali. Miernik kosztuje kilkanaście złotych w byle elektronicznym sklepie i taki wystarczy. Podłącz się pod aku na wyłaczonym silniku i wyjętym kluczyku ze stacyjki. MIernik będzie Ci pokazywał ile ciągnie prądu - wtedy wyjmuj po kolei bezpieczniki, zacznik od tych pod kierownicą.

    PS Ja tak zlokalizowałem winowajcę czyli ICS. U mnie ciagnął 2 A i nie wytrzymawał 2 dni. Podobnie jak u Ciebie więc powodzenia w szukaniu

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Oczywiście przy pomiarze trzeba pamiętać o lampce w bagażniku, bo przy otwartej klapie będzie działać lampka i wyłącznik czasowy i zawyżać pobór prądu. Najlepiej zatrzasnąć śrubokrętem zamek w klapie, żeby myślał że zamknięta.

  5. #15
    twardy11
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko samo wróciło do normy. Po podłączeniu multimetra
    pobór prądu wynosi 0,08A. Czyli wszystko ok, ale dalej nie wiem
    co pożerało prąd, ale najważniejsze że już jest ok.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy11 Zobacz post
    Wszystko samo wróciło do normy. Po podłączeniu multimetra pobór prądu wynosi 0,08A. Czyli wszystko ok, ale dalej nie wiem co pożerało prąd, ale najważniejsze że już jest ok.
    Ehh u mnie było to samo jakoś na wiosnę, aku zdechło w ciągu doby do zera, pomiary nic nie wykazały. Podejrzewam te lampki w kabinie, zwykle są wyłączone a wtedy pamiętam że je przestawiłem na zapalanie przy otwartych drzwiach. Może ten czasowy wyłącznik się zwiesił i świecił do upadłego, ale nie mam na to dowodów.

  7. #17
    twardy11
    Gość

    Domyślnie

    U mnie ciągle się rozładowywał, 2 dni i ładowanie, później już go odłączałem.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mbronowicki
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Udanin
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9 JTD 16v 2003r
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam,
    podepne sie pod temat, rowniez mam problem z czyms co ewidentnie zzera mi prad tylko u mnie aku pada do zera w 1-2 godzin, co moze pobierac az tyle pradau? Mam nowe aku zawiozle je wczoraj na reklamacje dostalem zastepczy i dzis zamontowalem w aucie wszystko bylo ok po okolo 2 godzinach cos mnie tknelo zeby sprawdzic auto a tu zonk. Nawet sie centralny nie otworzyl.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    Kolego Twardy11,

    Posprawdzaj bezpieczniki, jak koledzy wyżej pisali. Miernik kosztuje kilkanaście złotych w byle elektronicznym sklepie i taki wystarczy. Podłącz się pod aku na wyłaczonym silniku i wyjętym kluczyku ze stacyjki. MIernik będzie Ci pokazywał ile ciągnie prądu - wtedy wyjmuj po kolei bezpieczniki, zacznik od tych pod kierownicą.

    PS Ja tak zlokalizowałem winowajcę czyli ICS. U mnie ciagnął 2 A i nie wytrzymawał 2 dni. Podobnie jak u Ciebie więc powodzenia w szukaniu
    Dobrze gada polać mu. Tylko sprawdzając gdzie masz upływ prądu będziesz wiedział co gdzie i jak.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mbronowicki Zobacz post
    Witam,
    podepne sie pod temat, rowniez mam problem z czyms co ewidentnie zzera mi prad tylko u mnie aku pada do zera w 1-2 godzin, co moze pobierac az tyle pradau? Mam nowe aku zawiozle je wczoraj na reklamacje dostalem zastepczy i dzis zamontowalem w aucie wszystko bylo ok po okolo 2 godzinach cos mnie tknelo zeby sprawdzic auto a tu zonk. Nawet sie centralny nie otworzyl.
    Zrób to samo co napisał kolega w cytowanym poście.
    Nauczcie się że takie pytania to abstrakcja, skąd ktoś może wiedzieć co Ci tyle prądu pobiera?? To co było u innego nie znaczy że u Ciebie.
    Miernik w łapę i mierz nie wiesz jak to poszukaj albo spytaj.


  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mbronowicki
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Udanin
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9 JTD 16v 2003r
    Postów
    35

    Domyślnie

    Miernik bede mial za jakas godzine wiec wezme go w lape i mbede mierzyl, jest napisane w temacie jak to zrobic wiec bede wiedzial, myslalem ze forum jest wlasnie po to aby zadawac takie pytania, byc moze ktos mial podobny problem i moze mnie naprowadzic na rozwiazanie, moze ktos ma pomysl co moze wyladowac cale aku do zera w 2 godz wiec pytam

Podobne wątki

  1. ICS kradnie prąd
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 17:18
  2. Był prąd nie ma prądu.
    Utworzone przez MajkiMajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 15:34
  3. Ginie prąd JTD
    Utworzone przez Darek W-wa w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 16:19
  4. 147 Uciekający prąd
    Utworzone przez Dzejkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 21:57
  5. ICS ciągnie prąd...
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 13:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory