Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Jaka butla do AR 147 1.6?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    czytałeś o tym opinie czy się sprawdza?

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Gadałem z użytkownikiem tego wynalazku i udało mu się dziurę załatać, jego znajomy tez łatał tym dziurę i przejechał jakieś 200km bo zapomniał zjechać do wulkanizatora więc chyba jednak działa. Ja jeszcze nie miałem możliwości sprawdzenia. Z każdą opinią się chętnie zapoznam wiec jak masz jakiegoś linka do dyskusji na ten temat daj znać.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    No ogromny plus tego jest taki że zyskuje się masę miejsca w bagażniku. Minusy tego takie co mi teraz do głowy przyszły to:
    - jak w nocy rozwalę koło na autostradzie w nocy czy jakiejś wiosce to ciężko będzie mi w miarę na gwałt szukać wulkanizatora
    - rozwalenie opony tak że się rozpruje kawałek czy tym podobny momentalnie zachęca nas do wyciągnięcia telefonu i dzwonienia po pomoc

    z mojej strony to na krótkich trasach może bym tego użył ale wybierając się za granicę chyba jednak bym wziął koło chodź w sumie mam wykupione do OC assistance tak więc przyjechali by i zrobili (kurde nie pomyślałem o tym)
    Znalazłem na forum Audi dyskusje zleksza monotonna tak więc oszczędzę Ci czasu i wkleję kawałek postów

    "Każda "magia" w płynie ma małym druczkiem napisane że po takiej naprawie ostrożnie (nie dają pewności) i tylko do warsztatu (nie przekraczać 80km/h). W warsztacie albo nie zechcą tego w ogóle naprawiać (bo czyszczenie opony wewnątrz jest bardzo uciążliwe i nie daje 100% pewności że łatka będzie trzymać, często sugerują wymianę opony na nową...
    Ja skłaniam się do zestawów naprawczych ze sznurem gumowym, chińskie "jednorazówki" można kupić już za 10PLN, jeżeli w takim zestawie podmienimy sznury gumowe na profesjonalne (jeżeli te chińskie okażą się marnej jakości), uzyskujemy możliwość szybkiej naprawy nawet w drodze, potrzeba tylko kompresor - jeżeli spuszcza powoli to dojeżdżamy do najbliższej stacji oferującej kompresor"

    "Jak łatałem takim specyfikiem to wewnątrz opony powastała nibypianka, nibyguma - zastygło. Rozlazło się to po całym wnętrzu w miarę równomiernie, później dało się to usunać wycierając szmatą wnętrze opony. "Zielony" specyfik cały czas ma postać płynną, wg haseł producenta jest skuteczny przez 2 lata. Zastanawia mnie jak ma się ta "płynność" do komfortu jazdy. Siła odśrodkowa rozłoży ciecz równomiernie po wnętrzu opony, ale co w zimie? Nie znalazlem informacji do jakiej temperatury nie zamarza. Jakoś nie widzę jazdy po nocy na dużym mrozie - jeśli uszczelniacz zamarznie i osadzi się na jednej części to będzie rzucać autem jakbym miał felgi ponabijane śniegiem. "


    P.S. Jak Twój gaz śmiga już normalnie?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ogólnie rzecz ujmując niezbyt często trafia się takie przebicie czy rozerwanie którego nie dałoby się tym załatać. Zasadniczo rzadko zdarzają się ogólnie przebicia. Ja akurat jestem w tej chwili za granicą i jednak zapobiegawczo poza środkiem wcześniej wspomnianym zabrałem również koło.

    Mój gaz ogólnie po problemach (tankowanie na kiepskiej stacji) wrócił do normy po wymianie 2 wtryskiwaczy i obu filtrów gazu.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Sam szukam takiego zestawu, możesz napisać gdzie kupiłeś i ile takowy kosztuje? Teraz jeżdżę po mieście bez niczego.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Na allegro ostatnio widziałem za 135zł. Ja kupiłem za 120zł od gościa, u którego montowana była moja instalacja gazowa. Sam takiego używa i gdy z nim gadałem powiedział, że czasem ma na stanie sztukę dla znajomych i od niego kupiłem.


    Akurat jak byłem po moim problemie z gazem - narzekałem na brak miejsca w bagażniku a on stwierdził, że u siebie koła nie wozi bo stosuje coś takiego. Wcześniej nawet czegoś takiego nie widziałem. Odnośnie tego konkretnego specyfiku to jest to ponoć żel, który jest łatwo zmywalny - schodzi przy użyciu wody. Z tego co mówił cześć tych uszczelniaczy bardzo trudno jest zmyć i strasznie paprzą oponę a wulkanizatorzy niechętnie się zabierają za naprawę takiej zarypanej opony mi może właśnie dlatego często radzą wymienić ja na nową. Szczerze to wolałem kupić coś co już ktoś wcześniej stosował i się sprawdziło. Bo sam nie mam jakiegokolwiek rozeznania, który jest lepszy. A o tym np., że ciężko zmyć niektóre preparaty w ogóle nie miałem pojęcia.

Podobne wątki

  1. Spider 916 jaka butla
    Utworzone przez ar4me w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 00:08
  2. Butla
    Utworzone przez Mongoose w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 13:01
  3. AR 166 Jaka butla w kształcie koła?
    Utworzone przez ar4me w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:18
  4. [164] Jaka największa butla gazu w miejscu kola
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 05:48
  5. Jaka butla do 156????
    Utworzone przez Gofer22 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 01:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory