Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Przewód nadmiaru oleju wspomagania.

  1. #1
    los3r
    Gość

    Domyślnie Przewód nadmiaru oleju wspomagania.

    Mam następujące pytanie - gdzie powinien kończyć się przewód od nadmiaru oleju wspomagania (ten cienki, który wychodzi z korka przy zbiorniczku)? U mnie kończy się zaraz pod zbiorniczkiem, a od dołu zbiorniczka jest przewód o takiej samej średnicy przymocowany do króćca, który wychodzi od spodu blachy, na której przymocowany jest zbiorniczek. Tak powinno być? Nie widzę tu sensu i wydaje mi się, że to powinno być inaczej.

  2. #2
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Mam następujące pytanie - gdzie powinien kończyć się przewód od nadmiaru oleju wspomagania (ten cienki, który wychodzi z korka przy zbiorniczku)? U mnie kończy się zaraz pod zbiorniczkiem, a od dołu zbiorniczka jest przewód o takiej samej średnicy przymocowany do króćca, który wychodzi od spodu blachy, na której przymocowany jest zbiorniczek. Tak powinno być? Nie widzę tu sensu i wydaje mi się, że to powinno być inaczej.
    Nie bardzo zrozumiałem w końcu co gdzie i z czym. Przewód z korka prowadzi tak naprawdę do nikąd, jest to odpowietrzenie

  3. #3
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    No więc tak - zbiorniczek jest przymocowany do takiej blachy (jest ona pod zbiorniczkiem). Wężyk wychodzi z korka i leży luźno pod zbiorniczkiem na tej blasze. Od spodu do blachy przymocowany jest króciec, do którego z kolei przymocowany jest wężyk o takiej samej średnicy jak ten, wychodzący z korka. Wężyk ten jest dość długi i znika gdzieś w okolicach nadkola/błotnika.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Ja wężyka nie mam tylko otwór w korku-pewnie był tam wężyk kiedyś. Zbiorniczek wiecznie był mokry od płynu, w końcu zatkałem otwór i jest sucho. Podejrzewam że wężyk jest poprowadzony na zewnątrz zeby nie chlapać, moczyć silnika i osprzętu.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.5v6 Super 92r.
    Postów
    554

    Domyślnie

    U mnie tak samo kończy się pod zbiorniczkiem, widać tak ma być.

Podobne wątki

  1. Przewód wspomagania
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 12:16
  2. Przewód wspomagania
    Utworzone przez kanks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 08:32
  3. przewód wspomagania
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 09:06
  4. Przewód wspomagania
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 12:29
  5. Przewód wspomagania
    Utworzone przez italianovero w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 15:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory