Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: Poliuretan czy zwykłe gumy na przedni stabilizator.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    chyba lepiej nowy stabilizator kupić 270zł
    nawet nie trzeba takiego wydatku jak wymieniałem u swojego JTD znalazłem serwis AR w piasecznie pod wa-wą zamówilem i razem z kurierem zapłaciłem 200pln a mam kontakt z nabywca mojego jtd którego sprzedałem rok temu i mówi że jeszcze go nie słychac wiec chyba dobry
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  2. #12
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    ja miałem robiony raz stabilizator po 200 tyś wymiana na oryginalne gumy - pojeżdżą następne tyle niech nawet połowę.Robiłem to przy okazji sprzęgła bo do tego demontuje się kołyskę,jakbym miał to robić drugi raz sam bez innego powodu odkręcania zawiechy i kołyski to dzięki oby nic się nie działo,życzę powodzonka.

  3. #13
    Kacper_156
    Gość

    Domyślnie

    witam wczoraj wymienilem gumy na stabilizatorze dodatkowo obficie je przesmarowalem smarem miedziowym . skrzypi mniej ale gumy nie pomogly w 100% . pytanie brzmi skad moze jeszcze skrzypic , zauwazylem ze przy skrecaniu w miejscu przyskrzypi czasami czuc to tez na kierownicy mozliwe ze gdzies w gornej czesci sprezyn-amortyzatorow jest jakas guma ktora wymagala by przesmarowania badz wymiany? zaznaczam ze wachacze maja 1tys km . pozdr

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    też tak mam, nowe gumy na stablizatorach, wahacze dolne i górne nowe,a dalej skrzypi, czasami przy delikatnym skrecie nawet podczas parkowania niunii

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_156 Zobacz post
    witam wczoraj wymienilem gumy na stabilizatorze dodatkowo obficie je przesmarowalem smarem miedziowym . skrzypi mniej ale gumy nie pomogly w 100% . pytanie brzmi skad moze jeszcze skrzypic , zauwazylem ze przy skrecaniu w miejscu przyskrzypi czasami czuc to tez na kierownicy mozliwe ze gdzies w gornej czesci sprezyn-amortyzatorow jest jakas guma ktora wymagala by przesmarowania badz wymiany? zaznaczam ze wachacze maja 1tys km . pozdr
    Słyszałem że łączniki stabilizatora mogą skrzypieć.

    Ok więc może faktycznie PU, pytanie:
    Jakiej firmy smar rozumiem że miedziowy...Tak? No i gdzie go kupić na allegro znalazłem wiele takich ale nie wiem czy to oto chodzi:
    http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1

    Jeszcze kwestia tego czy te tuleje PU są już przecięte? Na zdjęciach strongflexu wydają się być w całości.

    No i czym dosztukować ewentualny możliwy luz, gdyż słyszałem że miejsce montowania tulei może być wytarte i taka możliwość może mieć miejsce. ( za duża tuleja) oczywiście będę mierzył stabilizator ze względu na możliwość występowania różnych średnic tego elem...
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Dlaczego używacie smaru miedzianego, poczytajcie najpierw do czego on się nadaje. Ja mam założone PU i używałem smaru silikonowego, zero skrzypienia, polecam.

  7. #17
    Kacper_156
    Gość

    Domyślnie

    laczniki stabilizatora tez mam nowe . Moga piszczyc te gumowe poduchy w gornej czesci sprezyn z przodu? bo slychac przy skrecaniu kol np na parkingu

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Podjedź najlepiej na dobrą stację kontroli, gdzie mają te maszynę która koła na boki przesuwa i wogóle gdzie sprawdzą na wszelkie możliwe sposoby zawieszenie, koszt ok 20zł. Zdecydowanie polecam! Sam wiem że skrzypienie wkur...wia i sam nie wiedziałem już co mi skrzypi. U mechanika doradzili stację, pojechałem auto osłuchane, wytrzęsione i już wiem że to te nieszczęsne gumy stabilizatora. Jest tyle rzeczy które mogą skrzypieć że masakra...
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Dlaczego używacie smaru miedzianego, poczytajcie najpierw do czego on się nadaje. Ja mam założone PU i używałem smaru silikonowego, zero skrzypienia, polecam.
    To po co firma produkująca PU taka jak PowerFlex daje smar w zestawie właśnie miedziowy? Możesz dać nawet i wazelinę techniczną (w tym wypadku oczywiście po miesiącu będzie skrzypieć wszystko) ale miedziowy ma do tego najlepsze parametry

    Bat25 - tuleje są robione pod wymiar na którym nie ma zużycia więc tzw sztukowanie raczej nic nie da, musiałbyś wytoczyć na nowy wymiar zużytej części
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 24-05-2011 o 00:34
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #20
    Kacper_156
    Gość

    Domyślnie

    twierdzicie ze alfa choc ma nowe zawieszenie musi skrzypiec? hah z tego wychodzi taka sugestia . a czy sprezyny moga skrzypiec ? auto skrzypi przy skrecnie kol na postosju szczegolnie w lewo i z lewej strony slychac glosniej . jak bujam autem to tez skrzypi

Podobne wątki

  1. gumy na przedni stabilizator
    Utworzone przez arek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 20:35
  2. [156] Jak wyciagnac przedni stabilizator
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 12:29
  3. Wymiana gumy na stabilizator tył
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 11:41
  4. [159] Czy stabilizator jest podobny do tego ze 156? Trzeba wymienić cały czy tylko gumy?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory