Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: Poliuretan czy zwykłe gumy na przedni stabilizator.

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    U mnie skrzypial sworzen gornego wachacza i to bylo nie do zniesienia kazde krecenie kierownica to jakby ktos stara szafe otwieral ;D
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_156 Zobacz post
    twierdzicie ze alfa choc ma nowe zawieszenie musi skrzypiec? hah z tego wychodzi taka sugestia .
    Bzdura. Nowy wahacz, poduszka stabilizatora, łącznik nie powinien skrzypieć. Skrzypi jedynie robiony na wymiar i na własną rękę odpowiednik z poliuretanu, gdy smar, którym jest nasmarowany zostanie wypłukany przez wodę itp.


    Cytat Napisał Kacper_156 Zobacz post
    a czy sprezyny moga skrzypiec ? auto skrzypi przy skrecnie kol na postosju szczegolnie w lewo i z lewej strony slychac glosniej . jak bujam autem to tez skrzypi
    Sprężyny nie skrzypią. Skrzypienie przy skręcie koła występuje, gdy wyrobiony jest sworzeń wahacza górnego i/lub dolnego, na którym koło się obraca. Źle skręcone zawieszenie już po tysiącu kilometrów może być do wymiany - przy dużym obciążeniu i jeździe po nierównościach pozrywają się gumowe tuleje i sworznie i "po ptokach".

    Pozdrawiam,

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Napiszę jak u mnie wyszło z tymi PU, może komuś się przyda
    A więc kupiłem PU (w strongflexie) na przedni stabilizator, smar dostałem w komplecie
    Zdecydowanie POLECAM! Cena dobra! Trwałość po wielu pozytywnych opiniach też powinna być na poziomie, po dobrym przesmarowaniu zero skrzypienia! Zero stuków itp... Zobaczymy jak będzie dalej Już wiem że na tył też pójdzie PU Jedyna historia to taka że mechanik wstawił odwrotnie stabilizator... Po odbiorze auta jechałem w trasę i po ok 40km stanąłem.... Ciągle z ręki wyrywało mi na dziurach kierownicę, nie mocno ale zawsze... Okazało się że stabilizator powiesił się na końcówkach drążków. Dobrze że AC wykupione i auto na lawecie z powrotem do mechanika skończyło się na przesmarowaniu drążków i wymianie osłon, które przetarły się na trasie...
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    @bat25

    Czerwone cz żółte kupiłeś?

  5. #25
    aristo
    Gość

    Domyślnie

    W styczniu tego roku wymieniłem z przodu cały komplet (12 szt.) na PU. Kupiłem te z Olkusza, otrzymałem razem ze smarem (silikonowym).
    Włożyłem czerwone - SH80 (twardość gumy).
    Ogólnie rewelacja, choć po wymianie pojawił ię szereg innych problemów. Zaczęło mi budą szarpać, okazało się że tył był zużyty, musiałem tył zrobić(wymiana całych wahaczy - gumowe). Ostatecznie po zrobieniu tyłu rewelacja.
    Co do skrzypienia: tak naprawdę tylko pierwszy miesiąc było cichutko, po ok pół roku niestety skrzypi. Nie tak bardzo jak przed zrobieniem ale jednak. Mechanik zapewniał, że smarował obficie (dołączonym smarem oraz zwykłym).

    Co miesiąc robie niecałe 2tys km.

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Ja od wczoraj mam żółty PU na stabilizatorze, i auto wydaje się trochę sztywniejsze na zakrętach.

    << Like it!

    >2000
    o.O

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Ja wstawiłem czerwone PU
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  8. #28
    kowal
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Od roku jestem posiadaczem gum stabilizatora z PU "żółtych" i był to błąd, PU skrzypi wymaga częstego pryskania WD bądź innymi specyfikami. Zrobione ok 25000tyś i stabilizator napier.... jak szalony, polecam oryginalny stabilizator, ewentualnie zwykłe gumy jak ktoś ma już rozbite obejmy gum.

  9. #29
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    ja też od dłuższego czasu mam założone PU na stabilizator i jestem zadowolony - faktycznie skrzypi ale taki urok PU - trzeba regularnie smarować...zresztą wolę smarować co jakiś czas niż co jakiś czas wymieniać gumy które na naszych drogach siadają bardzo szybko.
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

  10. #30
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Przestudiowałem cały temat iii... nadal nie wiem na co się zdecydować

    Generalnie jak czytam to oba rozwiązania /PU i zwykłe gumy/ mają jakieś wady i zalety. Więc może zapytam tak - rocznie robię autem nie więcej jak 10 tyś. Auto jest garażowane, mam swój kanał ale nie jestem na tyle sprawny żeby samemu wymienić tuleje. Natomiast mając kanał mogę je chyba jakoś sprawnie konserwować / smarować? Cena nie gra roli, liczy się dla mnie fakt żeby mi co najmniej przez 50 tyś od wymiany nic nie trzeszczało bez potrzeby corocznego rozbierania i dokładnego przesmarowywania.

    Ktoś gdzieś powyżej napisał że gumy starczają na 50-80 tyś co by mnie w zupełności satysfakcjonowało. Psiknąć silikonem w sprayu też chyba mogę, mając kanał /czy dojście do tego jest tak skomplikowane że kanał w konserwacji niewiele pomorze?/. Jak na teraz jestem bliższy gumom ale chciałbym się upewnić że te gumy rzeczywiście wystarczą na 50 tyś /w moim przypadku 5lat/

    Nie ukrywam ze przeszedł mi tez pomysł wymiany całego stabilizatora, auto ma już 280 tyś na liczniku i nie znam jego historii. Z tym że to jest koszt około 250/300 zł więc tu tez pytanie - jakie byłyby objawy zużytego stabilizatora, wymagającego wymiany?

    Swego czasu wymieniłem łączniki bo pojawił się objaw takiego chrobotania /z prawej strony taki głuchy dźwięk/, mechanik stwierdził luz na łączniku /na prawym czyli wszystko się zgadzało choć wcale go nie uprzedzałem że to z prawej strony mi chrobocze/ , oba wymieniłem chrobotanie jakby ustało ale nadal mi coś trzeszczy, np za każdym razem jak najeżdżam na próg zwalniający i trzeszczy jakby z lewej strony. Więc teraz czas na wymianę tulei stabilizatora.

Podobne wątki

  1. gumy na przedni stabilizator
    Utworzone przez arek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 20:35
  2. [156] Jak wyciagnac przedni stabilizator
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 12:29
  3. Wymiana gumy na stabilizator tył
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 11:41
  4. [159] Czy stabilizator jest podobny do tego ze 156? Trzeba wymienić cały czy tylko gumy?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory