Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z imobilajzerem (code)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dropas
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Koszalin - Alesund NO
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS 97r Toyota Avensis Facelift T27 2013
    Postów
    66

    Domyślnie Problem z imobilajzerem (code)

    Witam przyjaciele od ostatnich dwoch dni mialem ponowny problem z code mianowicie nie zawsze znikal dzis przeprowadzilem czyszczenie antenki imo i wychodzi ze wszystko wrocilo do normy ale zauwazylem ze kabelek biegnacy od piercionka do centralki imo w okolicach wtyczek stacyjki ma zalozona kostke wyglada to tak jakby ktos przerwal ten kabel i zrobil patent na kostke moze w tym jest pies pogrzebany ze co pare miechow musze robic cala operacje ponownie i pytanko brzmi czy moze rozlaczyc ta kastke i zlutowac te kable na stale tak zeby to mialo rece i nogi czy moze w oryginale ten kabel jest laczony biala zwykla kostka elektryczna???

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    Hej, dołączę się do tematu aby nie robić nowego, mam problem tego typu że raz na jakiś czas...np raz na tydzień chodź od 2 dni za każdym razem gdy włączam w tryb kontrolek nie gaśnie kontrolka CODE, z innych tematów widzę czyszczenie itp...tylko czy jest jakiś manual jak się do tego dorwać?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przynajmniej u mnie nie było kostek na tym kablu. Zrób foto i pokaż tą kostkę ale ja nie kojarzę tam takiego czegoś.

    Czyszczenie antenki (jej złączy) nie jest trudne ale wymaga delikatności i cierpliwości. Czy jest manual to nie wiem ale rozkręcając to samemu można śmiało dojść do sedna problemu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dropas
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Koszalin - Alesund NO
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS 97r Toyota Avensis Facelift T27 2013
    Postów
    66

    Domyślnie

    No skoro ty nie masz takiej kostki to wiem ze ktos zrobil bube i zlepil kabel na kostke tylko pytanie czy po zlutowaniu bedzie wszystko ok choc wydaje mi sie ze nie powinno byc jakis dziwnych anomali skoro ktos wzial wykrecil kostke z zyrandola i skrecil kabel od imo a co do manuala dzis to robilem zajelo mi to jakies 20 min troche gimnastyki latareczka i gotowe

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nie powinno być kostki, od "pierścionka" do samej centralki powinien iść cały przewód nigdzie nie łączony. Wg mnie można to wywalić i lutować kable, na pewno będzie lepsze połączenie niż wtykowe czy skręcane. Do tego koszulka termokurczliwa i trochę izolki

    Manuala nigdzie nie widziałem do tego ale nie jest też to jakaś skomplikowana operacja. Odkręcasz obudowę stacyjki po kablu szukasz centralki, czyścisz styki i powinno już działać poprawnie. Odłącz tylko aku!
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dropas
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Koszalin - Alesund NO
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS 97r Toyota Avensis Facelift T27 2013
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dzieks chlopaki za rade po weekendzie sie tym zajme zebym mial juz spokoj z tym code bo czasem strasznie to irytuje jak chcesz odpalic a nie mozesz i musisz sie gimnastykowac wloz wyjmij i tak z 30 razy az zaskoczy pozdrowionka dla wszystkich

Podobne wątki

  1. Problem z błędami ( code )
    Utworzone przez kago323 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 13:06
  2. Problem z immobilajzerem - nie gaśnie CODE
    Utworzone przez cudny13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 17:20
  3. Problem z CODE
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 17:22
  4. Problem z CODE
    Utworzone przez manek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 21:27
  5. [166] Problem - lampka CODE
    Utworzone przez karolpyt w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 16:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory