Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Raz odpala raz nie - co to może być?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Chełmno
    Auto
    AR 155 2.0 TS 16v 97'; AR 159 1.9 JTD 150KM
    Postów
    166

    Domyślnie Raz odpala raz nie - co to może być?

    Witam,
    być może wątek już się pojawił ale nie działa mi przeszukiwanie form. Mam natomiast bardzo świeży i spory problem bo zdarza mi się stanąć autem w polu bez możliwości odpalenia.

    Objaw jest taki, że niezależnie czy na ciepłym czy na zimnym silniku rozrusznik nie chce dość często zakręcić (ostatnio zostałem trzy razy w polu). Poczekam godzinkę - jest ok - kręci. Kontrolki wszystkie prawidłowo - immobilizer, marchewka gasną - kręcę kluczykiem i nic. Cisza. Nie ruszając auta po czasie odpali.
    Boję się gasić silnik na stacji benzynowej bo nie wiem czy odjadę.
    Miałem takie zdarzenie raz na rok ale od paru dni nagle kilka razy dziennie. Tak jakby coś nie stykało od czasu jak się zrobiło cieplej na dworze. Zimą nigdy to się nie stało. Rano też zawsze pali.
    Stawiam osobiście na stacyjkę ale może ktoś z Was coś jeszcze podrzuci. Będę wdzięczny bo jak dziś ściągnę auto do domu to muszę odstawić do czasu znalezienia przyczyny żeby nie ryzykować dalej nieplanowanego postoju.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Problem będzie z rozrusznikiem, proponuję rozebrać i wyczyścić komutator, wymienić szczotki, pewnie też do wymiany włącznik który zasprzęgla rozrusznik. Możesz również sprawdzić sam rozrusznik podłączając go pod aku jako silnik elektryczny. Bez rozbierania sprawdź jeszcze połączenie klem na akumulatorze i same przyłączenie kabli do rozrusznika.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    elektromagnes rozrusznika (ten mniejszy walec na górze) - typowy objaw bark załączania jak jest rozgrzany.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Chełmno
    Auto
    AR 155 2.0 TS 16v 97'; AR 159 1.9 JTD 150KM
    Postów
    166

    Domyślnie

    Piękne dzięki za poradę. Ponieważ sam mam dwie lewe ręce do tego to uderzam w trybie pilnym do elektryka aby zaatakować rozrusznik. Oby to bo szkoda wymieniać stacyjkę i kombinować z różnymi kluczami (w sumie i tak jest centralny).

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jeśli klemy są ok to na 100% rozrusznik, wiem bo miałem tak w innym aucie, odpał to była loteria

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Chełmno
    Auto
    AR 155 2.0 TS 16v 97'; AR 159 1.9 JTD 150KM
    Postów
    166

    Domyślnie

    No to się okaże teraz ponieważ sprawdzenie pokazało, że kabel dochodzący do elektromagnesu rozrusznika był luźny i przetarty mocno. Poprawka tego kabla jednak nie dała szału bo dnia następnego ponownie stanąłem w polu. Przy okazji dojechał do mnie zamówiony rozrusznik - ciekawe, że w moim modelu jest niby taki jak np. w stilo 1.8 a nie jak w innych 155tkach - i tak nie pasował, więc wtopa. Szczęście, że mogłem go oddać. Przy okazji podejrzenie padło na kostkę stacyjnki - kupiłem, dziś wymieniona - na razie działa i auto pali mimo upału. Faktem jest, że ta kostka była sporo wytarta w tym gnieździe, w które wchodzi bolec ze stacyjki. Daję znać o tym bo w sumie pierdoła ale może się komuś przyda.
    Cały czas nie wykluczam rozrusznika ale muszę pojeździć żeby się przekonać czy problem ustąpił. Fakt, że używany rozrusznik to ok. 80PLN, regeneracja 200-300PLN z wyjęciem i założeniem a sam elektromagnes w ASO ok. 500 PLN. Szaleństwo. Dzięki za porady.

  7. #7
    thing
    Gość

    Domyślnie

    widze że mnie też to czeka kolego... ostatnio też mam problemy z odpaleniem, a dziś rano na stacji przekręciłem kluczyk i cisza... Otworzyłem maske, popatrzyłem, poruszałem klemami, wsiadłem i spróbowałem. Rozrusznik kręcił strasznie słabo, odrazu pomogłem gazem i odpalił...

    no to szukamy rozrusznika

    odkręce rozrusznik od góry? Czy lepiej z kanału?
    Ostatnio edytowane przez thing ; 14-07-2011 o 08:54

  8. #8
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    W 16V dasz rade od góry.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    W 8V też powinno się dać od góry chociaż na pewno łatwiej z dołu.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Z tego co ja się orientuje, to z dołu dość łatwo, z góry to gimnastyka, ale się da.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  2. Alfa 146- czy wartą tą? a może inną? Może 156? Pomocy!!
    Utworzone przez guziaster w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 17:29
  3. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  4. 2.4 jtd nie odpala czy może to być ecu??
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 11:00
  5. [33] Nie odpala. Może komputer??
    Utworzone przez 10darek01 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory