Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: pompa nie działa po uderzeniu

  1. #1
    nymo
    Gość

    Domyślnie pompa nie działa po uderzeniu

    Cześć

    Ostatnio uderzyłem spodem o asfalt(miska pękła) i od razu zgasł.Miska została naprawiona,czujnik uderzeniowy wcisnąłem(zero reakcji,zmian) i Alfa nadal nie odpala.Na 100% pompa się nie załącza.Cykał jakiś przekaźnik czerwony(w obudowie jest ich 4 po 30A) więc wymieniłem na nowy i takim oto sposobem spaliłem 4 bezpieczniki.Potem połączyłem styki ze sobą i zaczęła działać na chwilę,lecz strzelił styk i już brak reakcji.Co zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    U mnie cykanie oznaczało brak masy bloku silnika... rozrusznik kręcił i tyle...

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Jak mógł kręcić rozrusznik, skoro masę bierze z bloku?

    Na moje oko masz przetarte/złamane przewody gdzieś pod autem, na początek radzę podpiąć pompę na krotko i zobacz, czy wtedy odpali.

  4. #4
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    dcfan.
    Przewody wykluczam,ponieważ od spodu wszystko wygląda w porządku.Podłączyłem styki do aku(nie wiem jak się podłącza krótko) i zero reakcji,a dodam,że wcześniej załączyła się.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    Chodzi o masę koło termostatu... przy przepustnicy... W moim przypadku nie była podłączona... auto kręciło i było słychać cykanie przekaźnika. Przekaźnik od pompy... Na skrzyni jest kolejna więc chyba jakoś mógł

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Ty odpaliłeś to auto??? Bo po twoich postach to niezła kaszanka wyszła, nie mając pojęcia BEZ URAZY... o jakiej kolwiek elektryce to ty raczej mogłeś narobić więcej szkód niż pożytku... jak spalił ci się bezpiecznik jeden, drugi to odrazu powinna zapalić ci się kontrolka że coś jest nie tak.... przekaźnik przekaźnikowi nie równy, podłączając na krótko spaliłeś styki JAKIE??? Jak wymieniałeś miskę to popodłączaliście, bądź mechanik podłaczył wszystko łącznie z masą itd... Bezpieczniki sprawdź wszystkie te które sa pod maską, w środku auta pod kierownicą i powinny być jeszcze dodatkowe obok skrzynki głównej bezpiecznikowej, a jak sie nie znasz za bardzo to ty weź i jednak poszukaj elektryka który ci to zrobi bo se jeszcze auto tak popsujesz, że mu żaden elektryk nie pomoże...
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  7. #7
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    Alfa stała u mechanika.Bezpieczniki wymienione na nowe,pompa działa już.Tylko wtryski nie działają.

Podobne wątki

  1. [GTV] Dziwny kąt koła po uderzeniu
    Utworzone przez Speed223 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 11:28
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 21:05
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 18:33
  4. Kosztorys po uderzeniu w tył
    Utworzone przez rafalvergil w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 22:17
  5. pompa działa ale nie w baku
    Utworzone przez MaxiCaas w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory