Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Techniczne różnice w 156 przed 2002 i po2002 roku

  1. #1
    alilee
    Gość

    Domyślnie Techniczne różnice w 156 przed 2002 i po2002 roku

    Witam interesuje mnie co zmieniono przy okazji tzw liftu wnętrza z 2002 roku w AR 156, pomijam oczywiście deskę rozdzielczą i wyświetlacz.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Zmiany wprowadzono w gamie motorów, to się rzuca najbardziej - niestety, wg. mnie na niekorzyść w przypadku TS'ów - po trzy sondy lambda + kat, mniejsza moc, wyżej położony moment obrotowy, trochę gorsza dynamika i większe spalanie - TAK, tyle kosztuje "ekologia" - no ale masz auto z motorem spełniającym Euro3. Na plus wprowadzenie motoru JTS który po problemach z nagarem na starcie jest chyba najlepszą jednostką benzynową poza fenomenalnym V6. Co do dieseli to zwiększenie mocy, momentu obr., głowice 16v potem - ale tu się co do eksploatacji nie wypowiadam, nie mam klekota.

    Elementy przeniesienia napędu, zawieszenie pozostały te same, poprawcie mnie jeżeli się mylę.

    Z wyposażenia elektronicznego to klimatyzacja ze sterowaniem kierowca/pasażer. Dodatkowe airbagi. Zmieniony system car audio (możesz nabyć auto z syst. Bose). VDS + ASR.

    We wnętrzu są lepsze materiały, chyba jednak poprawiono jakość montażu, wykończenia.

    Z zewnątrz zmiany - zderzak przód, zderzak tył, lampy, drobne detale.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  3. #3
    alilee
    Gość

    Domyślnie

    właśnie o zawieszeniu myślałem że może poprawili jego zywotność

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał alilee Zobacz post
    właśnie o zawieszeniu myślałem że może poprawili jego zywotność
    musieli by nam drogi nareperować

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar franek89
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    okolice Gniezna
    Auto
    AR 156 1.9JTD 115KM '04
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja zauważyłem że mam jeden wentylator na chłodnicy (1.9 JTD 115KM 2004), a starsze wersje mają po dwa.
    Wulkanizacja AG-MAR Jarząbkowo
    serwis ogumienia, opony nowe i używane, fachowa obsługa, atrakcyjne ceny
    http://wulkanizacja.gniezno.pl

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    Ja zauważyłem że mam jeden wentylator na chłodnicy (1.9 JTD 115KM 2004), a starsze wersje mają po dwa.
    No nie do końca Moja 115km z 2001r. też już miała 1 wentylatorek.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Właśnie, przy okazji tego tematu zaciekawiło mnie, czy dałoby się po prostu "przełożyć" element ze sterowaniem klimatyzacją z wersji po lifcie do wersji przed = zmiany są tylko estetyczne, czy już wiązka i połączenia są całkiem inne i jest to grubsza robota - grzebanie w elektronice?

    Co jeszcze mnie interesuje, to czy da się przełożyć lampy+zderzak+maskę z ostatniej wersji poliftingowej do pierwszej?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Zmiany wprowadzono w gamie motorów, to się rzuca najbardziej - niestety, wg. mnie na niekorzyść w przypadku TS'ów - po trzy sondy lambda + kat, mniejsza moc, wyżej położony moment obrotowy, trochę gorsza dynamika i większe spalanie
    Dzięki tym sondom w nowszych T.S'ach nie ma problemu z falowaniem obrotów. Moc i moment niewiele się różni od starszych jednostek, a spalanie wcale nie wzrosło.
    Ponadto w nowszych T.S.'ach jest inna przepustnica.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Exclamation

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Dzięki tym sondom w nowszych T.S'ach nie ma problemu z falowaniem obrotów. Moc i moment niewiele się różni od starszych jednostek, a spalanie wcale nie wzrosło.
    Ponadto w nowszych T.S.'ach jest inna przepustnica.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Wzrosło, wzrosło... skoro w danych katalogowych uwzględniono korektę w spalaniu porównując 1.8 TS 144 KM oraz 1.8 TS 140 KM to łatwo się domyśleć, że w rzeczywistości różnica będzie większa (jak wiadomo dane katalogowe = testy na hamowni w "sterylnych" warunkach można rzec). Przejrzałem opinie na Autocentrum, pomimo iż wersja 1.8 TS 140 KM nie ma tylu opinii ile poprzedniczka, widać jednak różnice. Jest to odczuwalne w naszych warunkach pogodowych - przecież aż 3 sondy, a nie jedna muszą uzyskać temp. pracy, a do tego czasu silnik chleje jak szalony. Podobnie zauważył mój kolega w BMW kupując 3-jkę E46 2.0i. To już chyba 2.0 JTS jest oszczędniejszy. Różnice było także bardzo dobrze widać 156 2.0 TS 155 KM oraz 2.0 TS 150 KM montowany już w nowszej 147-mce - jakim cudem mniejsze auto pali więcej, użytkownicy donoszą o spalaniu rzędu 13 - 14 litrów po mieście w wersji 150 KM, starszy TS 155 KM tyle nie kopcił.

    A ile spala Ci Twoja? Mnie zimą maks. po mieście wzięła ze 12.7 L/100 km.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Moje 2.0 155 w mieście pali 11 normalnie, 14 jak przycisnę. W trasie nawet 7-8...

Podobne wątki

  1. Czy tylne drzwi z roku 2007 będą pasować do 2002 ?
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 21:36
  2. Alfa Romeo 147 z 2002 roku
    Utworzone przez deluxtorpeda w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 05:26
  3. instrukcja co cd 147 z roku 2002
    Utworzone przez jordi w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 14:24
  4. Test prasowy z 2002 roku: 156 GTA vs WRX
    Utworzone przez Fury w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2006, 20:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory