Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wymiana uszczelniacza półosi.

  1. #1
    los3r
    Gość

    Domyślnie Wymiana uszczelniacza półosi.

    Alfaholicy, czy ktoś z was wymieniał uszczelniacz półosi w boxerze? Proszę o jakieś instrukcje i przede wszystkim czy dam radę machnąć to na parkingu Doszedłem do wniosku, że właśnie stamtąd ucieka olej i jest to olej ze skrzyni. Od strony kierowcy ubrudzony w oleju jest bok skrzyni, z którego wychodzi półoś, silnik przed miejscem, z którego wychodzi półoś i ściana odgradzająca przedział silnika od kabiny. Poza tym przy puszczaniu sprzęgła na 'luzie' słychać cichy stuk i delikatnie głośniejszą pracę bez sprzęgła, a czegoś takiego nie było wcześniej. No i przede wszystkim na postoju przy odpalonym silniku nie przybywa oleju, który mógłby parować, natomiast po przejażdżce wali dym spod maski. Wydaje mi się, że trafnie obstawiam ten uszczelniacz. Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    dasz radę na parkingu, ale naklniesz się co nie miara
    luzujesz śrubę centralną przegubu, ściągasz koło, 'odpinasz' sworzeń wahacza, wyciskaszasz przegub z piasty, wyciągasz półoś i wymieniasz uszczelniacz
    niestety nie wiem jak jest mocowana półoś przy skrzyni, bo co auto, to inaczej

    wygodniej i bezpieczniej będzie na podnośniku dwukolumnowum

    verdebiancorosso

  3. #3
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Z tym, że za podnośnik się płaci, a jeżeli mam zapłacić za coś, co materialnie ze mną nie zostaje (w tym wypadku podnośnik) wolę oddać auto do naprawy w warsztacie. W warsztacie z kolei jak zwykle wytrzasną mi cenę z kosmosu i przy okazji posapią, że Alfa to nie taki zwykły samochód, że drożej, itd. itp. Wszystko to skończy się powrotem do punktu wyjścia, kiedy zrozumiem, że nie będę płacił za coś, co potrafię zrobić sam bez pomocy magii i innych nadprzyrodzonych zdolności i zacznę dłubać na parkingu Chcę sobie kupić podnośnik - żabę i 'kobyłki'. Tak podstawione auto już chyba mi nie spadnie na dekiel Sęk w tym, że nigdy nie wyciągałem półosi i wolę na początku przemyśleć co może pójść nie tak i jak się przed tym na zapas uchronić. Zostawić rozbebeszone auto na noc na parkingu to nie jest dobry pomysł

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    za wymianę uszczelniacza powinieneś zapłacić nie więcej jak 100zł plus uszczelniacz i ewentualnie olej
    w ASO oczywiście za robotę koło 200zł
    taka robota na kobyłkach to nie robota, tylko udręka, robić na plecach pod samcohodem, który jak zleci...
    zajmie Ci to kupę czasu, a na podnośniku do godziny, nie masz znajomego w jakimś warsztacie? moze po godzinach Ci to zrobi
    jak masz przeguby wewnętrzne przykręcane do zabieraka w skrzyni, to masz 6 śrub na imbus, albo na torx i do przykręcenia musisz mieć dynamometr, bo jeszcze Ci się odkręci podczas jazdy i narobisz szkód, a co lepsze, te śruby są porządnie dowalone i na podstawkach będziesz miał problem je odkręcić w pozycji horyzontalnej do tego centralna śruba mocująca zabierak i bez pneumata oraz czegoś do przyblokowania kolejne utrudnienie
    gimnastyka jak znalazł! czekam na szczere opowieści z wymiany i opis konstrukcji samej półosi i jej mocowania

    verdebiancorosso

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Kolego kudlaty_bytom nie znasz auta, wypowiadasz się jakbyś robił to wiele razy w boxerze. Jak auto spada Ci z kobyłek to gratuluję, a jeżeli każdy robiłby wszystko tylko i wyłącznie z podnośnikiem kolumnowym to chyba nikt by nie robił nic przy autach. Do przykręcenia półosi nie trzeba klucza dynamometrycznego.

    Sprawa wymiany półosi w AR boxerach jest o tyle problematyczna, że 4 śruby, które trzymają uszczelniacz nie są chętne do odkręcania się, jeśli Ci się to uda to już połowa sukcesu.
    Zrobisz to spokojnie na parkingu. Możesz mieć problem by kupić dobry uszczelniacz, często katalogi się w tej materii mylą. Najlepiej mieć w zapasie 2 auto i ewentualnie pojechać z wymontowanym uszczelniaczem do sklepu.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    nie napisałem jak jest w tym aucie i podałem przykłady

    verdebiancorosso

  7. #7
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Klucz dynamometryczny mam, więc jeżeli były potrzebny to nie ma problemu Nie bardzo wiem po co w ogóle kłaść się pod auto, wydaje mi się, że po zdjęciu koła i nadkola powinien być dostateczny dostęp do skrzyni, ale może to tylko moje optymistyczne założenia Z takim wyciekiem, który dymi przy odpalonym silniku raczej nie podbiją mi przeglądu, nie?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mac1us
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków Radziszów
    Auto
    Lancia Delta 2,0 16vt 4x4
    Postów
    219

    Domyślnie

    Kładzenie się pod auto raczej będzie nieuniknione w celu odkręcenia tych pechowych 4 śrub, popatrz na tę aukcje to zrozumiesz o co chodzi AUKCJA
    Co do przeglądu to może jak będziesz jechał bardzo spokojnie to się uda, ale nadzieja matką głupich. Pamiętaj o tym, że w boxerach skrzynia jest dość "krucha" tzn. synchronizatory w szczególności 2 biegu, a brak oleju i na pewno nie służy.

  9. #9
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Chyba jednak pójdę na łatwiznę i podjadę z tym do warsztatu. Nie mam za bardzo czasu na czekanie na przesyłki z narzędziami, a do końca maja mam ważny przegląd W tym warsztacie poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło, więc coś takiego też pewnie machną. Ciekawe tylko ile zawołają, ale warsztat niby specjalizuje się we włoskich autach, więc liczę na rozsądną cenę

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Ja to robiłem w swojej jtd 3 razy z jednej strony (wymiana uszczelniacza), na podjeździe pod domem, raz nawet rano jeszcze, żeby zdążyć zajechać do szkoły
    Jak masz narzedzia naszykowane i kogos do pomocy żeby zachamował, najlepeiej na odpalonym silniku, przy odkrecaniu i dokrecaniu śruby centralnej, to w godzine to zrobisz, musisz mieć klucz 36, sporą przedłużke, ja miałem 1,5 metra i fajnie lekko sie kreciło, potem imbus 6 lub 8, klucz 10 do imbuza, nakretki na srubach przy półosi nie kręcą sie bo maja tam taka blokadkę jakby, oczywiscie klucz 19 do kół no i 15/17 do swożnia. Ja dodatkowo dysponuje rozpierakiem hydraulicznym, więc zrzucało sie i zakładało swożen fajnie. A półości potem musisz wyszarpnąć za pomoca łyżek jakichś ja zrobiłem sobie wage z drutu i klucza do kół i wyskoczyła elegancko. Potem odkrecasz 4 sruby 13 na obudowie uszczelniacza i wyjmujesz, stary wyklepujesz, nowy zaklepujesz (delikatnie) albo wprasowujesz sobie imadłem najlepiej, równiutku przy pomocy jakiejs tulejki albo kawałeczka rurki.
    Tak to wygląda w jtd od strony kierowcy.
    Potem musisz wyjąc akumulator zeby nasztelować oleju, ja lałem przez czujnik wstecznego.

Podobne wątki

  1. Wymiana uszczelniacza półosi w skrzyni v6
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 15:50
  2. [145] Wymiana uszczelniacza półosi
    Utworzone przez octavianus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 19:24
  3. [146] Wymiana uszczelniacza przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 14:51
  4. Wymiana uszczelniacza wału 2.5 v6
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 10:20
  5. wymiana uszczelniacza przedniego wału JTD16v
    Utworzone przez mac!ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory