Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pytanie do Państwa o czujnik deszczu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie Pytanie do Państwa o czujnik deszczu

    Zwracam się z zapytaniem do osób, które wiedzą po co spryskiwacze szyb są podpięte pod sterownik czujnika deszczu i automatycznych wycieraczek. Czy zanim czujnik deszczu przekaże sygnał do sterownika i włączą się wycieraczki to szyba jest automatycznie spryskiwana i chroniona tym samym przed porysowaniem (pracą na sucho przy początkowej fazie opadów) ? Pytam, ponieważ zainstalowałem sobie ten system u siebie i już funkcjonuje, ale jeszcze wg. schematu powinienem zmienić drogę jednego przewodu od spryskiwaczy szyby i poprowadzić go do sterownika, tylko zastanawiam się po co ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa16v Zobacz post
    Czy zanim czujnik deszczu przekaże sygnał do sterownika i włączą się wycieraczki to szyba jest automatycznie spryskiwana i chroniona tym samym przed porysowaniem (pracą na sucho przy początkowej fazie opadów) ?
    Witam.pierwszy raz słyszę o czymś takim,mam ten system w dwoch alfach i w żadnej nie występuje coś podobnego co opisałeś.
    156 2.4 175 HP byla,159 Jtdm byla, 159 Tbi ,GT QV 170 HP Blackline ,Gulia Veloce 2.2 Q4

  3. #3
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam pytanie w jaki sposób zainstalowałeś czujnik deszczu i czy dużo z tym roboty?
    trzeba wymieniać szybę ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    Dzięki za choć częściową odpowiedź. Pewnie podepnę zgodnie ze schematem, ale nadal będę się zastanawiał co konstruktor miał na myśli wykonując ten obwód w taki sposób.
    A co do pytania jak to zrobiłem i czy dużo z tym roboty, to powiem, że jeśli ktoś zna się trochę na schematach to nie jest to duży problem.
    Problemem jest dobranie odpowiednich kolorów aby pasowały do tych ze schematu, bo jeśli się zacznie montować na innych kolorach to pomyłka i błędy raczej pewne.
    Potrzebne są: inny silnik wycieraczek niż w standardzie, sterownik automatycznych wycieraczek (oznaczenie wg. schematu M79), inne wewnętrzne lusterko wsteczne, naklejka na szybę pod lusterko (wycieli mi w agencji reklamowej na laserowym ploterze mogę pomóc mam je w corelu), kable w odpowiednich kolorach (szukać na szrotach) zakończone hermetycznymi złączami i jeśli by się to już wszystko miało to ..... wolna sobota.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [159] Czujnik deszczu.
    Utworzone przez mat09 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-08-2020, 15:18
  2. Czujnik deszczu
    Utworzone przez Norek212 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 14:45
  3. czujnik deszczu 166
    Utworzone przez grosii w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 09:29
  4. czujnik deszczu
    Utworzone przez tomek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 11:32
  5. czujnik deszczu
    Utworzone przez alfa147ss w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 07:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory