Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: uszodzony czujnik położenia wału a wtryski

  1. #1
    nymo
    Gość

    Domyślnie uszodzony czujnik położenia wału a wtryski

    Mam pytanie,jeśli jest uszkodzony czujnik położenia wału to możliwe,że nie będzie prądu na wtryskach i paliła się kontrolka? Na kompie nic nie ma,nie da się podłączyć.

  2. #2
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Jezeli nie mozesz podlaczyc kompa , to skad wiesz ze masz uszkodzony czujnik polozenia walu ?????, jezeli rzeczywiscie jest uszkodzony nie odpalisz auta ( bo niby skad komp ma wiedziec kiedy podac paliwo ) , marchewa bedzie sie swiecic

  3. #3
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    jacek1968
    byłem u diagnosty i powiedział,że nie umie zdiagnozować problemu.Marchewka się świeci...więc stawiam na ten czujnik.Ręce mi opadły,do wawy mam za daleko,żeby ją ciągnąć.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar blondyn26081987
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    s-c
    Auto
    alfa 156 seele speed 2001 była obecnie AR 159 2.4 210 kucy
    Postów
    64

    Domyślnie

    kolego sprawdź przekaźniki też tak miałem wiec wiem co mówie marchewa sie świeciła prawy dolny od kompa czerwony tak było u mnie

    ---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

    aa i wymieniłem czujnik nie patrząć w kompa i tak samo było aa później w kompie nic nie było aa autko nei chodziło wiec polecam najpierw przekażniki powciskaj

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    To że się pali marchewka to nie zawsze są wtryski! Może być rezystor wentylatora ,przekaźnik,bezpiecznik to jest kontrolka usterki,a czujnik wału jak jest uwalony albo pełen opiłków to za "Chiny" nie odpalisz.TO TYLE
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    No racja bez kompa to ty nic nie zdziałasz, mi czujnik wariuje mam już drugi no ale komp pokazał że jest to błąd czujnika wału...niestety jest wiele przyczyn zaświecenia sie marchewy, nie wiem czy w 156 sa przekaźniki koło akumulatora, jeśli sa to sprawdź je bo u mnie tak się zrobiło że przekaźnik zgnił i świeciła marchewa i auto nieodpaliło...po wymianie przekaźnika, i zarobieniu na nowo końcówek auto odpaliło... wiec kolego tylko komp, a czujnik chwilowo zostaw bo na ślepo to możesz pół auta wymienić a i tak nie odpali...Ten mechanik twój mechanik to co nie może sie podłaczyć, czy niema komunikacji z kompem czy co??? ze nie może zdiagnozować usterki??? Jak masz daleko do wawy ciągnąć auto to może jest ktos z okolicy gdzie stoisz alfą żeby podjechał do ciebie z kablem///

    A pozatym jak przywaliłeś i rozwaliłeś miskę to teraz to może być wszystko łącznie i ten czujnik wału też......komp tylko komp!!
    Ostatnio edytowane przez alfaradek146 ; 27-05-2011 o 21:43
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  7. #7
    Alfiątko 156
    Gość

    Domyślnie

    witam mam ten sam problem po pięciu latach użytkowania alfetki 156 po raz pierwszy odmówiła mi posłuszeństwa mianowicie pali się marchewa oraz wtrysk ale jeśli wprowadze code manualnie pali jak ta lala chociaż lampka code wciąż się świeci po za tym słyszę coś jakby mysz coś gryzła pod tapicerką może ktoś sie spotkal z takim przypadkiem ?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    A alfa ci się nie dymi i nie śmierdzi spalenizną??? Może ci się kable gdzieś przetarły i masz jakieś niekontakty zwarcia, albo poprostu faktycznie masz mysz gdzieś i wpierniczyła kable i stąd twój problem a mogła zeżreć kable od czujnika immo i nie czyta z kluczyka tylko musisz manualnie...SZUKAJ a może znajdziesz gryzonia.
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  9. #9
    Alfiątko 156
    Gość

    Domyślnie

    ten gryzoń jest tylko aktywny gdy przekręcam kluczyk nie czuć żadnej spalenizny gdzie znajdę czujnikk immo? zaoszczedzi mi szukania na forum z góry dzieki

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    ten czujnik jest zamontowany blisko stacyjki tam gdzie wkładasz kluczyk, a główną centralkę mam zamontowaną zaraz nad kierownicą po prawej stronie u góry
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

Podobne wątki

  1. Hmm... czujnik położenia wału....
    Utworzone przez mekka27 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 19:23
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  3. Czujnik położenia wału ?
    Utworzone przez Adi89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 18:36
  4. czy to czujnik położenia wału???
    Utworzone przez szefuni0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 18:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory