Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Pokrywa zaworów i pokrywa (dekiel) silnika.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Question Pokrywa zaworów i pokrywa (dekiel) silnika.

    Witam,

    Jako, że nieznoszę plastyku zacząłem się zastanawiać nad przełożeniem pokrywy zaworów oraz dekla silnika ze starszego TS'a (aluminium to jest chyba?). Nie wiem na 100% jednak czy mocowanie podpasuje mojemu TS'owi (1.8 TS 140 KM), wydaje się że nie powinno być problemów... ale kto wie, zapytać warto.

    Druga sprawa do kolektor ssący - te starsze TS'y miały także z żeliwa lub alu (nie wiem dokładnie), ja mam plastykowy co by trochę uderzało w moją wizję po wymianie pokrywy zaworów oraz dekla motoru. Tu już przyznam nie mam wystarczającego info czy w ogóle takowa podmiana jest możliwa, to raz, dwa, nie wpłynie to na pracę motoru. Co o tym sądzicie? Malować tego plastyku chyba nie warto?

    Pozdrawiam,
    Tomasz.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Osobiście uważam że wymiana pokrywy i kolektora ssącego na alu, nie za bardzo mi podchodzi, tylko ze względu na wagę całej pokrywy i kolektora ssącego zrobionego z odlewu a także ich nagrzewanie. Dlatego podejrzewam że Alfa specjalnie w nowszych modelach przeszła na plastik, elementy są lekkie i się nie nagrzewają. Co do wymiany to jest możliwe do zrobienia, lecz potrzebne są do tego wszystkie części ze starego TS-a. Mogę na koniec dodać, im lżejszy przód tym samochód łatwiej i pewniej pokonuje zakręty.
    Lukas1020

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Question

    Cytat Napisał Lukas1020 Zobacz post
    Osobiście uważam że wymiana pokrywy i kolektora ssącego na alu, nie za bardzo mi podchodzi, tylko ze względu na wagę całej pokrywy i kolektora ssącego zrobionego z odlewu a także ich nagrzewanie. Dlatego podejrzewam że Alfa specjalnie w nowszych modelach przeszła na plastik, elementy są lekkie i się nie nagrzewają. Co do wymiany to jest możliwe do zrobienia, lecz potrzebne są do tego wszystkie części ze starego TS-a. Mogę na koniec dodać, im lżejszy przód tym samochód łatwiej i pewniej pokonuje zakręty.
    Nigdy nie miałem w rękach starszej pokrywy, dekla czy kolektora w rękach - czy ważą aż tyle? Z tym nagrzewaniem, może to i racja, bo transmisja ciepła plastyku jest słaba, czy stosowanie żeliwa miało jakieś odczuwalne, raportowane negatywne skutki?

    Co tworzyw sztucznych w autach - to raczej nie wspaniałomyślność producenta tylko koszta. Dla mnie plastik = tandeta, także mam już w zamyśle oklejenie wszelkich pseudo-alu elementów wewn. auta fornirem.

    Pozatym, Lukas, jak patrzę na Twój awatar to tym bardziej motywujesz mnie do podmiany dekla, pokrywy oraz kolektora... pomalowałbym proszkowo na ognistą czerwień...
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Oczywiście różnica na wadze pokrywy i kolektora nie wpływa znacząco na osiągi, ładnie na pewno to wygląda. A w V6 to jest po prostu dzieło sztuki jak już wcześniej pisałem alu bardzo się nagrzewa, po ostrej jeździe V6, kolektora nie da się dotknąć, taki gorący, a w TS tylko ciepły. Ja w swoim TS-ie, zdejmę tą plastik pokrywę i będę jeździć bez, OLD SCHOOL wszystkie bebechy na wierzchu. Jak pokazałem raz w takim secie ten silnik znajomemu który jeździ Gofrem 4, się za głowę złapał ile tu aparatury hehe
    Lukas1020

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    pokrywa pasuje idealnie, zadnych przerobek. co do kolektora dolotowego to tutaj juz bedziesz potrzebowal caly komplet razem z listwa wtryskowa i uszczelka przepustnicy. no i dochodzi problem przerobki przewodow paliwowych i ze wzgdledu na wieksza listwe wtryskowa trzeba przeniesc zbiorniczek plynu (pasuje od jtd) wspomagania na grodz (otwory do mocowania naszczescie sa) i dorobic przewody do pompy. ja u siebie tak zrobilem i efekt jest wart zachodu, moge jutro jakies fotki wstawic jak jestes zainteresowany. na plastik raczej przeszli zeby ciac koszty produkcji.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kivi84 ; 31-05-2011 o 00:49

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Jeśli przełożysz kolektor, to tylko osłabisz silnik.
    W plastykowym masz zmienną geometrię, w alu. niestety nie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    dół na pewno sie pogorszy ja zmieniałem ze względu na grubsze modyfikacje. tworzywo się nie bardzo nadaje do turbo. tak to bym tego nie ruszał

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kivi84 Zobacz post
    dół na pewno sie pogorszy ja zmieniałem ze względu na grubsze modyfikacje. tworzywo się nie bardzo nadaje do turbo. tak to bym tego nie ruszał
    W Twoim przypadku to zmienna geometria nie miała racji bytu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Hmm... czyli moja wizja de-plastikacji pd maską nie do końca może zostać ziszczona? Tak właśnie coś przeczuwałem z tym kolektorem. Musi więc zostać. kivi84 jakbyś mógł, proszę wrzuć foto
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    takie pogladowe fotki






    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kivi84 ; 31-05-2011 o 20:26

Podobne wątki

  1. Pokrywa zaworów
    Utworzone przez alfastar w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:48
  2. [146] Pokrywa zaworów 1.4 TS a 1.6 TS
    Utworzone przez ecu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 11:10
  3. [146] Pokrywa zaworów 2.0 TS
    Utworzone przez nebeu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 23:10
  4. [155] pokrywa zaworów
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory