Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Falowanie

  1. #1
    Rado91
    Gość

    Domyślnie Falowanie

    Witam wszystkich

    Mam pewien problem, mianowicie chodzi mi o falujące obroty. Zauważyłem, że gdy silnik jest rozgrzany podczas postoju na biegu jałowym zaczynają falować obroty od czerwonego pola do ok 1500. Nie dzieje się tak na zimnym silniku. Nie trwa to cały czas lecz co pewien czas ok 30 sekund, następnie spokój i znowu. Dodam, że chodzi o silnik 1.6 TS 120KM, niedawno została wymieniona sonda lambda oraz świece zapłonowe. Druga sprawa to, że czasem podczas próby szybkiego rozpędzenia mojej belli przeważnie na 2 biegu jest tak jakby chwilowy zastój mocy (przez ok 2-3 sekund, przy ok 2500-3000 obr/min) po czym następuje normalne przyspieszanie.
    Jestem dosyć nowy na tym forum więc proszę o litość bo prawdę mówiąc czytałem już na forum o falowaniach ale były trochę inne objawy a z drugiej strony nie mam zbytnio czasu na przeglądanie każdych postów o falowaniach

    Z góry dzięki wszystkim za okazaną pomoc

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Danek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk/Debrzno
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1,9jtdm Była Alfa Romeo 156 2.0TS 2000r.
    Postów
    363

    Domyślnie

    Co do tego zastoju mocy to może być przepływomierz walnięty, a temat falowania to chyba zmora wielu alfistów (moja też), więc szukaj i czytaj

  3. #3
    Rado91
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co zauważyłem i było robione to guma przy przepustnicy (ta falowana) była pęknięta i została zaklejona, więc muszę ją dokładnie sprawdzić Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły chętnie posłucham

  4. #4
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    nieszczelność w układzie dolotowym lub gdzieś przy gaźniku.

    Ewentualnie jeśli chcesz sprawdzić czy masz dobry przepływomierz to go odłącz i zobacz jaka jest reakcja samochodu.Jak zacznie wariować,to znaczy że masz dobry.

  5. #5
    Rado91
    Gość

    Domyślnie

    Gaźnika to tu nie ma tylko wtryski ;p

  6. #6
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Kolego nymo jak masz tak doradzac to lepiej poczytaj forum i dopiero cos napisz
    Pokaz mi ten gaznik w tym silniku
    Od kiedy w benzyniakach sprawdza sie przeplywke odlaczajac ja?

  7. #7
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Walczysz nie tylko ty. Ja walczyłem długo i intensywnie i w zasadzie z każdej rady podanej tutaj na forum coś wykrorzystałem i efekt końcowy jest taki jak oczekiwałem. Zeby się nie powtarząć tu masz moją wypowiedz ostatnią na ten temat http://www.forum.alfaholicy.org/156/18143-falujace_obroty_twin_spark-46.html#post562285..........................http://www.forum.alfaholicy.org/156/...tml#post547171 Poczytaj wszystko sie wyjaśni
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 31-05-2011 o 06:48

  8. #8
    Rado91
    Gość

    Domyślnie

    Wnioskuję z tego, że uporałeś się ze swoim problemem mam podobne pęknięcia na tej gumie w identycznym miejscu trzeba będzie kupic nową i zainwestować w ten płyn i tak jak dalej piszesz zastosuje to w niedługim wolnym czasie A tą pełną adaptację to jak zrobiłeś?? Dzięki za podpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Rado91 ; 30-05-2011 o 23:12

  9. #9
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Kabelek i program AlfaDiag ładnie jest wszystko opisane na forum . A co do falowania to nie ma prostego rozwiązania - trzeba tropić rozbierać próbować, aż się trafi bo powodów jest kilka nieraz gołym okiem nie rozpoznawalnych. Powodzenia

  10. #10
    nymo
    Gość

    Domyślnie

    ups...przepraszam pomyliło mi się.

Podobne wątki

  1. jtd falowanie obrotów
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 19:06
  2. Falowanie obrotów
    Utworzone przez xXSoPeLXx w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 11:18
  3. Falowanie JTD
    Utworzone przez dafi1985 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 19:39
  4. [146] falowanie obrotów
    Utworzone przez mmpolska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 18:37
  5. falowanie obrotów w jtd....
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 20:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory