Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Uszczelnienie układu dolotu powietrza

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie Uszczelnienie układu dolotu powietrza

    Witam
    Od pewnego czasu borykam się z problem podwyższonego spalania w alfie 166 2,4 jtd 150km.
    Spalanie waha się na poziomie 9-10l w mieście.
    Wymieniłem już filtr powietrza oraz przepływomierz co poprawiło spalanie z 12l do 9-10l.
    Mimo to nadal ilość zasysanego powietrza jest dużo niższa niż powietrza potrzebnego.

    Wczoraj wieczorem udało mi się usunąć jedną nieszczelność w miejscu styku turbiny z dolotem.
    Poprawiło to na chwile parametry zasysanego powietrza.
    Chciałbym profilaktycznie uszczelnić cały układ dolotowy dlatego proszę o sugestie dotyczące zastosowania odpowiedniego uszczelniacza, silikonu, kleju do szyb lub opasek.

    Temat nie jest skomplikowany, dlatego może któryś z forumowiczów uporał się już z podobną anomalią
    Ostatnio edytowane przez firstone ; 02-06-2011 o 07:01

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    to jest normalne spalanie dla tego silnika w miescie, 166 to duze auto a pojemnosc tez nie mała wiec nie bedzie ci palić tyle co jakas ibiza tdi

    mnie teraz przez te dwa dni upałow 35stopni na klimie 12 litrów pokazywało w korkach w miescie a w trasie przy normalnej temp otoczenia do 4.7 potrafie zjechać

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie

    Jestem świadomy spalania alfy 166, był to zakup kontrolowany i uważam, że jak najbardziej udany. Świetny samochód, świetne prowadzenie....
    jednak jadąc dziś do pracy, gdzie nie było drastycznych korków (przejazd przez miasto na odcinku 8km w 15min) spalanie było na poziomie 10l co na diesla nawet 2,4 wydaje mi się trochę za duże.
    Niepokoją mnie wskazania z FIATECUSCAN dotyczące zapotrzebowania na powietrze.
    Samochód nie kopci, pięknie przyspiesza, dolot powietrza od strony turbiny lekko zabrudzony bez stojącego oleju.
    Stąd moje pytania i próby ustalenia przyczyny podwyższonego spalania.

    Jeżeli chodzi o trasę to zgadzam się w 100% u mnie na 100km przy prędkości około 110km komputer pokazuje 6.2l, chociaż wydaje mi się, że można ten wynik jeszcze poprawić.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ecu_silnik_9.JPG
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	119.6 KB
ID:	27312  
    Ostatnio edytowane przez firstone ; 02-06-2011 o 09:11

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar firstone
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    189

    Domyślnie

    Otóż problem został rozwiązany. Co prawda wskazania mas powietrza są trochę rozjechane ale spalanie wróciło do poziomu 8l w mieście.
    Rozwiązaniem problemu okazał się jak wcześniej sugerowany przepływomierz powietrza.
    Zakupiłem oryginalnego BOSH 0281002309 i nagle auto odzyskało wigor, spalanie wróciło do akceptowalnego poziomu, a czarny dym podczas mocnego przegazowania już nie jest tak intensywny.
    Zakupiony przeze mnie wcześniej zamiennik przepływomierza za 130zł okazał się niewypałem.
    Wygląda na to, że w przypadku przepływki tylko oryginał się sprawdza.
    Dziękuje za wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu

Podobne wątki

  1. 2.0 JTS Gumowy przewód Dolotu powietrza
    Utworzone przez KKamil w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2017, 09:27
  2. Rura/wąż dolotu powietrza
    Utworzone przez PepsiQ7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:29
  3. Rura dolotu powietrza
    Utworzone przez Rafikk w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory