Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: wymiana rozrządu, paska alternatora i pompy wodnej

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar zemsta
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    159 JTDm 2008
    Postów
    16

    Domyślnie wymiana rozrządu, paska alternatora i pompy wodnej

    witka,
    muszę wymienić i chciałbym sam kupić części gdyż mam możliwość uzyskania 25% zniżki w intercarsie.
    wg wskazań mechanika powinienem kupić:
    POMPA WODNA,
    NAPINACZ PASKA, NAPINACZ STAŁY PASKA, NAPINACZ STAŁY PASKA, PASEK ROZRZĄDU,
    USZCZELKA,
    PASEK NAPĘDOWY, NAPINACZ PASKA
    ma ktoś orientację w ofercie intercars - jakiej firmy powinienem kupić te rzeczy?
    i czy jak wezmę oferowany tam zestaw VKMA 02192 Rozrząd kpl. (pasek + rolka)to co to oznacza? - bo ze spisu wynika, że napinaczy potrzebuję 3
    pls o odpowiedź jak dziecku - nie jestem zbyt lotny jeśli chodzi o budowę rozrządu

  2. #2
    alfa 159
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat i choć kasa inna wszyscy doradzają mi wmianę rozrządu w serwisie.Alfę trzeba znać a oni chyba znają najlepiej. W razie czegoś !!!! niczego nikomu nie będziesz musiał udowadniać bo winowajca będzie jeden. Myślę ,że dla 200-300 zł gra jest warta przysłowiowej świeczki.

    ---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:37 ----------

    Sorki- najważniejsze,bo nie znam Twojej lokalizacji-jeśli chcesz opierać się na serwisowym warszawskim cenniku-zadzwoń do autoserwis mława,inna kasa a obsługa super.To są moje doświadczenia na 3. Alfie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Zemsta ile wyniósł Cię rozrząd łącznie z tymi elementami o których napisałeś? Przymierzam się też do wymiany. Mam możliwość w serwisie z upustem 15% kupić części. Ciekaw jestem jak ceny z serwisu mają się do cen w Intercarsie.

    ---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

    A ja polecam do AR firmę na Berberysowej w Lublinie - tak z własnego od 2002 r. doświadczenia.

  4. #4
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa 159 Zobacz post
    niczego nikomu nie będziesz musiał udowadniać bo winowajca będzie jeden
    racja kolego, często korzystam z zamienników, ale dwie rzeczy zawsze robiłem na oryginałach kupionych tam, gdzie była wymiana (aso fiata): rozrząd + paski osprzętu oraz sprzęgło. I zdarzyło się raz, że nówka sprzęgło padło po kilku tygodniach. Wymiana i ponowna robocizna były w ramach gwarancji, gdybym przyniósł część w torbie ze sklepu nie znalazłbym winnego..

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera 2.4 JTDM 243,4 KM 509,9Nm by Cinsoft
    Postów
    36

    Domyślnie

    Wczoraj zmieniałem sobie sam rozrząd w swojej Brerze. Jego układ jest jak w większości jtd fiatowskich, więc nie ma problemu. Dwa koła do ustawienia... Oryginalny pasek ma nawet oznaczenia pod ustawienie kół. Robi się to bez żadnych blokad itd, więc nie ma co tak się nad tym podniecać. Jedynie, co mnie zaskoczyło, to sposób montażu tego małego paska - alternator - sprężarka klimy. Przyznam, że z braku czasu tego nie ogarnąłem wczoraj. Ktoś go może wymieniał - pytam, bo po co wyważać otwarte drzwi... Czy on ma napinanie alternatorem zmienne, czy po prostu zakręcenie alternatrora w jego pozycji (jest jedna i niezmienna) wyznacza nacąg paska i tyle? Nie ma tego w Elernie.

    A, za komplet rozrządu (pasek, pompa wody, napinacz, rolka + dwa paski wielorowkowe) dałem 850zł brutto z przesyłką. Części oryginały.
    Ostatnio edytowane przez Mor_pl ; 25-09-2011 o 09:20

Podobne wątki

  1. Wymiana paska alternatora alfa 156
    Utworzone przez krecik1239 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 05:07
  2. [GTV] Wymiana paska pompy wody i paska-pytanie
    Utworzone przez soup5 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 06:55
  3. [155] Wymiana paska napędu alternatora
    Utworzone przez Jerry1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 19:44
  4. wymiana pompy wodnej w v6
    Utworzone przez Piotriix w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2007, 08:52
  5. wymiana paska alternatora 155
    Utworzone przez jonio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2007, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory