Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: felga 15' nie pasuje

  1. #1
    kacper1313
    Gość

    Domyślnie felga 15' nie pasuje

    czy ktoś zna przyczynę dlaczego do mojej AR 156 1.9jtd 16v 2004 nie pasują z przodu stalowe 15'? (alusów jeszcze nie próbowałem). Felgi nie da się założyć, bo trze o zacisk hamulcowy - i nie zmieni tego żadne ET. Czy wynika z tego, że mam nieoryginalne zaciski, bo w instrukcji jak byk jest napisane, że stalowa 15 ma pasować i już! Może była jakaś opcja lepszych hamulców, ale szczerze w to wątpię.....

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar stembalski17
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    K-Z
    Auto
    AR 156 1.9JTD 105 KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    ja mam podobny problem z przodu ale z oryginalna dojazdowka, poprostu nie idzie jej wlozyc na przod bo blokuja hamulce

  3. #3
    kokos871
    Gość

    Domyślnie

    Panowie a zmieniał ktoś z was klocki hamulcowe?? Bo miałem taki sam problem kiedy zmieniałem letnie 17" na 15" zimowe to też nie wchodziły przyczyną były zle dobrane klocki miały one nadlany taki 2cm "wypustek" który odsadzał zacisk hamulca...i przez to felga nie wchodziła.Zeszlifowałem go kątówką i było wszystko OK..

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar stembalski17
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    K-Z
    Auto
    AR 156 1.9JTD 105 KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    no klocki zmieniam czesciej niz kolo na dojazdowke i mozliwe ze zle dobrane bo tarcza jest nie ztarta jakies 0,5cm od zewnetrznej strony (tak jakby byl mniejszy klocek i nie chyta calej tarczy)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Msiek
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 1999
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokos871 Zobacz post
    Panowie a zmieniał ktoś z was klocki hamulcowe?? Bo miałem taki sam problem kiedy zmieniałem letnie 17" na 15" zimowe to też nie wchodziły przyczyną były zle dobrane klocki miały one nadlany taki 2cm "wypustek" który odsadzał zacisk hamulca...i przez to felga nie wchodziła.Zeszlifowałem go kątówką i było wszystko OK..
    Miałem identyczny przypadek z klockami TRW zeszlifowałem tak jak stare i jest lux.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar stembalski17
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    K-Z
    Auto
    AR 156 1.9JTD 105 KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    hmm a moze moglby ktos podac link do prawidlowych klockow i tarcz, jakie powinienem miec w dieslu 77kw, chyba ze daloby sie zamiast zwyklych jakies wentylowane ale bez przerobek.
    Wentylowane super sprawa.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2004r
    Postów
    67

    Domyślnie felgi 15" do 156 za małe?

    Witam,
    Rozmawiałem z gumolepem dzisiaj i powiedział mi coś tajemniczego, że stalówki w rozmiarze 15" mogą być za małe do 156. Niby może tarcza albo zacisk się nie mieścić bo zależnie od silnika i mocy różnej wielkości tarcze lub zaciski są. Jeśli tak jest to czy moja piękność z silnikiem 2.0 JTS zalicza się do tej grupy?
    Chciałem potwierdzić lub obalić ten mit. Czy jesteście w stanie mi pomóc? Nie kalkuluje mi się zakładanie większych felg z zimówkami.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Ja niestety w mojej Belli na zimę mam(bo tak kupiłem auto od poprzedniego właściciela) szpetne 15 calowe stalówki, a że jeździ na nich i nie ma żadnych kłopotów i wszystko się mieści, więc wątpię żeby u Ciebie był problem, skoro dopiero V6 miały większe tarcze z tego co mi wiadomo, to gumista chyba nie ma racji. Pozdro

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    15-stki to oryginalny rozmiar felg stalowych do 156. Chyba ze masz GTA, dopiero tam tarcze są większe ale i stalówek do nich nie było

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    A ja myślałem że do 2.5 V6 już inne tarcze dawali, a jednak tylko do GTA
    Serio to ori rozmiar stalówek? Masakra Bo biednie te auto na tym wygląda.. ;p

Podobne wątki

  1. Co to za felga??
    Utworzone przez kajtek205 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 16:47
  2. [GTV] Czy obudowa pompy wspomagania pasuje od Volkswagena pasuje też do Alfy?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 15:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory