Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Strongflex czy polibusze

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Niedawno był temat ktoś dopasował do tylnej belki tuleje z golfa 3 też z tylnej belki

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    mam dobre wieści, dzisiaj przyszły nowe tedgumy pływające na krótkie ramie i sie okazało ze są zupełnie inaczej wykonane niz te co zakładałem rok temu, ponoć tedgum je wzmocnił i juz sie tak nie sypią, ciekawe jak w praktych to polata

  3. #13
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Tak był, ale trzeba było je trochę przerobić z tego co pamiętam. Juto postaram się zajechać do sklepu mot. i zapytam o tuleje do Doblo czy mają i zobaczę przynajmniej wizualnie jak to wygląda.

  4. #14
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Ja zakładałem tuleje od Golfa, a co do tych od Doblo zapomnij. Miałem je w ręku, nawet przymierzałem do belki. 1: są ok 2 razy za długie; 2: średnica otworu na śrubę mocującą ma ok 2 razy większą średnicę niż potrzeba; 3: guma jest tak wylana, że są dostosowane do pracy tylko w jednej płaszczyźnie, a w 166 musi pracować we wszystkich płaszczyznach; 4: Jedyne co ma wspólne ta tuleja z gniazdem na tuleję w belce jest średnica. Jednak gniazdo na tuleję ma taka konstrukcję, że nie jest możliwym zamontowanie tam tulei od Doblo tak, żeby pracowała w jakikolwiek sposób. Trzeba by było frezować gniazdo, a i tak według mnie pracować nie ma szans to poprawnie.
    Inna sprawa, że temat tulei belki jest nadal otwarty, więc po cholerę ruszasz go w wątku dotyczącym czegoś zupełnie innego.
    Odnośnie tematu, mi jak się skończą tuleje na tylnym wahaczu, na 100% wrzucę poliuretan. Robię na tą chwilę ok 30tys km rocznie, i raczej na wymianę co pół roku nie będę mógł sobie pozwolić, chociażby ze względu na czas.

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    hahah nie było luzów ale skrzypiało no coment :-)
    Nie rozumiem " no coment" ,czyli według ciebie jak skrzypiało to miało mieć luzy!?? Bo u mnie takich nie było! Miałem robioną geometrię i tył wszystko na zielonym!

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    skrzypiało bo nie było smaru?
    Było smarowane przed zimą i był spokój dopóki się nie zrobiło ciepło dopiero zaczyna skrzypieć!!!

    ---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

    Cytat Napisał Mata Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie tulei tylnej belki, czy ma koś namiary na sklep
    Ja montowałem takie
    http://moto.allegro.pl/tuleja-podusz...649172479.html
    mahony2008

  6. #16
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Ok rozumiem, a czy możesz powiedzieć czy trzeba dużo przerabiać te tuleje od golfa i czy to są też tuleje belki?
    Odnośnie tulei wahacza dolnego ja kupiłem zestaw od polibusze i będę go montował na początku przyszłego tygodnia. Jeśli chodzi o ocenę organoleptyczną tulei wyglądają solidnie.

  7. #17
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko jest dokładnie opisane w odpowiednim temacie. Przeróbka jednaj tulei to 10 minut roboty ze szlifierką.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] PU ze strongflex
    Utworzone przez milky w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 09:37
  2. Tuleje wachacza górnego Strongflex
    Utworzone przez sebawroc w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 19:53
  3. Poliuretan - StrongFlex
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 09:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory