Strona 42 z 87 PierwszyPierwszy ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 868

Temat: Jaki wahacz dolny?

  1. #411
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamils Zobacz post
    Dzisiaj bylem na stacji w celu zdiagnozowania stukow z tylu w zawieszeniu, do wymiany dwa łaczniki stabilizatora.
    Mechanik zdiagnozowal rowniez do wymiany przednie dolne wachacze co mnie mocno zmartwilo (pewnie letnie kola 19 cali i obnizone zawieszenie bardzo sie do tego przyczynily). Za wachacze TRW zaspiewali 820zl sztuka! U koga najlepiej kupic taniej no i czy brac jakies tansze zamienniki ?
    Moge ci za 390 zł za sztukę zaproponować regenerowane z orginału, regenerowany sworzeń i wymienione tuleje, troche osób już na forum na nich jeździ, reklamacji brak

  2. #412
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Jasio, możesz odnieść się do mojego postu?

    Cytat Napisał slon Zobacz post
    Czy to normalne, że po 10kkm i 5 miesiącach od wymiany dolnych wahaczy (lemforder i SLR) w obu rozpadają się gumowe osłony sworznia? Da się je naprawić, czy pozostaje wymiana na nowe i reklamacja tych uszkodzonych?

  3. #413
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Moge ci za 390 zł za sztukę zaproponować regenerowane z orginału, regenerowany sworzeń i wymienione tuleje, troche osób już na forum na nich jeździ, reklamacji brak
    Masz na stanie i jesteś w stanie wysłać czy trzeba najpierw wahacz przesłać do Ciebie, potem regenerujesz i odsyłasz? Tuleje jakiej firmy dajesz?
    Panowie, moim zdaniem wyjścia są dwa: regeneracja lub wymiana na konkretny zamiennik lub wiadomo ori.

  4. #414
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Marti pamiętasz może, który element wahacza padł?
    Wiesz, one były jeszcze w całkiem dobrym stanie. Nic nie skrzypiało, luzów zero. Wymieniłem je na ori, bo robiłem wtedy tył, plus amorki i sprężyny, więc wpadł też nowy przód.
    Wszystko za jedną robotą.

    Pozdrawiam
    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Marti pamiętasz może, który element wahacza padł?

  5. #415
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 06r
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o regeneracje, to polecam firme z Rzeszowa było o nich na forum.
    Jestem po robocie górnych whaczy, z tym że byłem u nich na miejscu osobiście nie wysyłałem kurierem.
    Jeśli dobrze pamiętam to za góre wychodzi 200pln, a za dół 250 od sztuki, tuleje sworznie i co tam jeszcze jest.
    Do tego dochodzi koszt roboty + geometria. Gwarancja na rok bez limitu km, do tego skupują stare wahacze.
    Jak na razie wszystko ok, lecz jeszcze mało mają przejechane żeby się wypowieć na ten temat. Jest użytkownik z forum z Rzeszowa który jeździ na takich już chwile i też mi polecał. Na pewno dobrze wychodzi przy robocie dołu bo cena nowych to dramat, co do góry to lemfordera można dorwać już w okolicach 350 o ile dobrze pamiętam, także trzeba się zastanowić.
    Duży plus to fakt, że można wymienić albo sworzeń albo tuleje bez konieczności wymiany wszytkiego, zależy co padło. Ja brałem wszystko, skoro i tak już bylo rozebrane.
    Ostatnio edytowane przez czahator ; 09-12-2015 o 14:09
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v - Berlina Grigio Stromboli
    Dpf / Egr / Klapy Off + mod by conmir

  6. #416
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Marti pamiętasz może, który element wahacza padł?
    U mnie dwa TRW padły właśnie niedawno.

    Najpierw w obu wymieniłem tuleje (nie pamiętam które, chyba te duże) mniej więcej po 35-45 kkm. Po 60 kkm sworznie są już bardzo głośne i luz jest już mocno wyczuwalny. W zasadzie stuki było słuchać sporadycznie od roku, ale po dwóch przejazdach betonówką A18 jest coraz głośniej.

    I mam teraz dylemat – czy kupić za ~1500 zł TRW czy iść w coś innego...

    Czy TRW też można oddać do regeneracji? Czy tylko oryginały? Trochę jestem sceptyczny.

  7. #417
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia z tanszymi zamiennikami. Z tego co czytam to chyba zaryzykuje i wezme tego FASTa

  8. #418
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 06r
    Postów
    100

    Domyślnie

    Mam założone jakieś zamienniki na dolne ale nie powiem ci z jakiej firmy bo mi je mechanik kupował, jakieś 10tys zrobione i ponoć nie długo będą do wymiany, około pół roku mają. Kosztowały ok 600 za sztuke, żałuję że je kupował, strata kasy. Jeżdze na razie na nich oby "padły" jak najszybciej, jeszcze na gwarancji to je wyśle może zwrócą hajs to będe regenerwał stare oryginały, już czekają w garażu.
    Ogólnie rozmawiałem z mechanikami o wahaczach i krąży opinia że z zamienników tylko lemfordera, reszta to lipa.
    Ostatnio edytowane przez czahator ; 09-12-2015 o 17:53
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v - Berlina Grigio Stromboli
    Dpf / Egr / Klapy Off + mod by conmir

  9. #419
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Zakładałem dolny regenerowany z firmy Regum Skórzewo k. Poznania, co do wytrzymałości nie mogę się wypowiedzieć, od wymiany zrobiłem 3 kkm, koszt 300 zł przy zwrocie starego ale przyjmują tylko ori albo TRW.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  10. #420
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Masz na stanie i jesteś w stanie wysłać czy trzeba najpierw wahacz przesłać do Ciebie, potem regenerujesz i odsyłasz? Tuleje jakiej firmy dajesz?
    Panowie, moim zdaniem wyjścia są dwa: regeneracja lub wymiana na konkretny zamiennik lub wiadomo ori.
    Mam, moge wysłać ci zregenerowany wtedy doliczam 50 kaucji za wahacz którą zwracam jak odeślesz mi stary orginał
    Tuleje dajemy MOOG lub TRW, co mają w Intercars
    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slon Zobacz post
    Jasio, możesz odnieść się do mojego postu?
    Nie wiem co napisać, zazwyczaj to sie dzieje jak jest uszkodzenie mechaniczne. Że SLR sie rozpada to bym sie nie zdziwił, ale Lemforder??

Podobne wątki

  1. [156] Wahacz dolny
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 11:58
  2. Dolny wahacz !
    Utworzone przez Zymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 08:48
  3. Wahacz dolny
    Utworzone przez Robert_P w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 13:41
  4. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory