Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Xenon HID

  1. #21
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Małe pytanko do zakładających HID-y: maci słaby wzrok czy chcecie dodać furze walorów wskazujących na odrobine luksusu?

    I za onetem aktualny cytacik (którego idea była dyskutowana kiedyś chyba w dziale 159-tki):

    Użytkownicy samochodów z "chińskimi ksenonami" muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Auto w legalny sposób nie przejdzie badań technicznych. W przypadku zdarzenia drogowego użytkownik pojazdu z "garażowymi ksenonami" może zostać pociągnięty do odpowiedzialności – wystarczy, że sprawca zdarzenia będzie utrzymywał, że został oślepiony przez zmodyfikowany pojazd. Warto pamiętać, że ubezpieczalnia może także zażądać zwrotu kwoty wypłaconej z tytułu ubezpieczenia OC. Warunkiem skorzystania z niego jest użytkowanie pojazdu zgodnego z homologacją.
    Celem zakładania Hidów jest lepsza widoczność (przykładów nie trzeba szukać bo jest to oczywiste)
    Czy fabryczne ksenony nie oslepiają? myslę że świecą tak samo nawet z elektronicznym pozycjonowaniem na nierównościach tak samo oślepiają jak inne auta bez tego poziomowania. To straszenie pragrafami, przepisami jakoś do mnie nie trafia( brak namacalnych przykładów). Pełna zgoda do tego że montaz Hidów do zwykłych lamp to nie jest dobry pomysł minimum potrzebna jest soczewka

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał metan Zobacz post
    Sama soczewka nie załatwia tematu.
    Rozwiń myśl.
    Z mojego punktu widzenia jest to podstawa do tego by móc zamontować palniki ksenonowe w reflektorze.
    Samopoziomowanie i system spryskiwaczy reflektorów można sobie odpuścić, bo to nie działa efektywnie. W USA np. system spryskiwaczy reflektorów w samochodach z ksenonami nie jest obowiązkowy (i jakoś żyją i nie narzekają na oślepianie). Natomiast w starszych pojazdach oryginalnie wyposażonych w reflektory ksenonowe, np. BMW E46 samopoziomowanie działa tylko na początku. Tzn. Po przekręceniu zapłonu i zapaleniu świateł reflektory są odpowiednio ustawiane i w takiej pozycji pozostają do kolejnego uruchomiania pojazdu, a co za tym idzie na nierównościach, czy po doładowaniu bagażnika (jeśli silnika się nie wyłączy), system nie działa. Idąc dalej tym tropem można z powodzeniem tego typu samopoziomowanie zastąpić ręczną regulacją przy kierownicy.
    Reasumując, najważniejszym elementem jest posiadanie dobrej, a najlepiej specjalnej dla palnika soczewki oraz gładkiego szkła. Oczywiście taka przeróbka nie ma homologacji, ale w zasadzie niczym nie ustępuje oryginałom, a co najważniejsze - nie oślepia jadących z przeciwka.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    ja mam założony zestaw hidów 6000k i jeżdżę już na nich drugi rok, jakoś problemów nie ma.. jeszcze nikt mi nie mrugał z przeciwka że oślepiam czy coś policja mnie kilka razy zatrzymała ale nic nie wspominali nigdy o światłach
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marcianno1
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Grzędy (WPI)
    Auto
    AR 147 '02r. 1.9 JTD 115 KM BOSE
    Postów
    76

    Domyślnie

    Tak jest. Ja jeżdżę pół roku i też nikt nigdy nie mrugnął ani żaden znajomy nie mówił, że oślepiam. Co do Policji to sam jestem bardzo ciekawy gdyż są bardzo podzielone opinie na ten temat wśród użytkowników. Kolega robił przegląd kilka miesięcy temu i diagnosta kazał mu pokazać gdzie ma przetwornice (czy nie ma przypadkiem żarówek imitujących ksenon) i przeszedł bez smarowania, a druga sprawa jakiś czas temu na TVN TURBO w uwaga pirat zatrzymali taksówkarza w wawie - tym busem z całym osprzętem do diagnostyki - i też kazali mu otworzyć maskę, żeby sprawdzić czy ma przetwornice, po czym przeszli dalej i zabrali mu dowód za jakieś tam obciachowe niebieskie światełka z tyłu auta(o hidach nic wtedy nie mówili!)

    Jednego czego jestem w 100% pewien to to, że jeśli Policjant stwierdzi, ze to niedopuszczalne to jest to usterka, którą można usunąć na miejscu przy Policjancie (takie mamy prawo) i dowodu nam nie zabierze (wypinamy przetwornice i wyjmujemy ze schowka dwie żarówki np. H7)

    P.S.
    Dla konserwatywnych forumowiczów - alfe kupilem już z hidami i nie "tuninguje" tanim kosztem.
    Ostatnio edytowane przez marcianno1 ; 14-06-2011 o 21:03
    1, 2... guma gra...

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. [159] Xenon ? / Bi-xenon ?? Jak w końcu ??
    Utworzone przez Luqaswagen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 20:44
  3. [146] xenon AR 146
    Utworzone przez idclip w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory