Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Jakie sa objawy zużycia skrzyni AISIN AW55-50 - JTD 20V

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Blackalfa napisz ile kosztuje taka impreza i gdzie to robiłeś, bo zaczynam się poważnie zastanawiać na wymianą oleju i filtra, bo na samą wymianę statyczną szkoda czasu i pieniędzy.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wejdż na forum firmy Midparts, tam znajdziesz temat "Problemy ze skrzynią" lub podobnie, wątek dotyczący Alfy 166 2,4 JTD. Tam opisałem zachowanie swojej skrzyni, a skończyło się to wszystko odprowadzniem samochodu do ich warsztatu w Ursusie, wypłaceniem kwoty, którą mogę Tobie podać jak będziesz się mocno trzymał. Teraz mam spokój ze skrzynią, raczej nie pojadę na wakacje z powodu finansowego, za to 6 m-cy gwarancji. Bądź gotowy i trzymaj się mocno.
    Pozdrawiam
    Prezes-tk

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Prawidłowa praca skrzyni zależy od wielu czynników. Olej w niej jest najważniejszy (jego stan i poziom), ale różnie bywa jeśli są problemy z działaniem np. potencjometru przyśpieszenia, czyjnikami prędkości, temperaturą cieczy chłodzącej a przez to oleju w skrzyni itp itd.

    Objawy o których pisze autor to być może sterownik hydrauliczny. W skrzyni ZF wymiana/naprawa nie wymaga wyjęcia skrzyni a koszt w Auto Jozefów to około 300 zł z robotą.

    Także ja bym posprawdzał dokładnie, popytał jeszcze zanim bym się zdecydował na wyjęcie skrzyni. Powodzenia

  4. #14
    robert lula
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli mozna, prosze o kontakt- mam tą idiotyczna skrzynie aissina , sterownik zalany z nagrzewnicy- mam inny uzywany sterownik kupiony na giełdzie, jest roznica w symbolach, ale wiadomo ,ze te numery sa zmieniane przez producenta ,zeby utrudnic potem ludziom nieautoryzowane podmianki i taki wlasnie handel. ALE JEZELI STEROWNIK JEST ZDJETY Z TAKIEGO SAMEGO MODELU- CZYLI 24JTD 20V ,I Z TA SAMA SKRZYNIA : AISSIN55-50 TO NIE WYOBRAZAM SOBIE ZE WPROWADZANO DO NIEGO ZMIANY CO POL ROKU- WNIOSKUJE ,ZE SKOSNOOKIE PISDZIELCE ROBIA Z NAS PO PROSTU IDIOTOW. NUMERKAMI WPROWADZAJA W BŁAD LUDZI. MOJE PYTANIE: JAK SPRAWDZIC? GDZIE SPRAWDZIC? CZY KOMPUTER PASUJE DO MOJEGO AUTA ? CZY JEST KTOS NORMALNY, KTO ZWERYFIKUJE NUMERKI NA NALEPCE AISSINA? MOJ NUMERTEL: 518107081, robertlula77@gmail.com

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    @robert lula czy podpinałeś ten nowo kupiony sterownik do auta. Jakie błędy miałeś? Co się działo ? Czy była wykonana adaptacja skrzyni wedle zaleceń producenta ?
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #16
    robert lula
    Gość

    Domyślnie

    Witam, nie podpinałem, chcac najpierw wyjasnic, czy po pozarze starego sterownika nie ma jakiegos jeszcze innego elementu w układzie , ktory moze blokowac nowy sterownik do wejscia do pracy. Pytam, bo po prostu nie wiem. Inna sprawa,ze ten nowy ma zupelnie inne symbole: w pierwszej gornej linii moj stary ma oznaczenie : 22160926 a na tym kupionym: 55190659 . W 2 linii w moim : UCAE 001809 5204 w nowym UCAE002279 5204 Na nowym jesT widoczne oznaczenie sterownika: 2,4 5C JTD - NIE ROZUMIEM TEGO "5C" niestety na moim oryginalnym zatarte jest to oznaczenie . Ogolnie rozumiem ze musze go podłaczyc, przeprowadzic adaptacje , ale chetniej dowiedzialbym sie, co podłaczam, do jakiego modeluy jest ten sterownik- do Alfy czy Lancii. Tam sie rozni co nieco. Zreszta nie wiem nawet, czy w latach 2004-2007 byly jakies zmiany zestawie skrzynia-sterownik. Wiadomo jak to wplywa na komunikacje miedzy sterownikiem a tym przy skrzyni. Czy jst ktos ralnie mogący ocenic co pakuje do auta?

    ---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

    Przede wszystkim zalezalo mi na wiedzy co do tego, czy nie laduje do auta podzespolu, ktory i tak nie bedzie zaadoptowany, a ja bede szukal błedu dookola tematu, marnuja tylko czas. Myslalem ze symbole dadza na to odpowiedz. Jeden magik zaproponowal podproewadzenie auta i sterownikow, rozebranie ich, zaprogramowanie itd itp.. Po pierwsze na lawecie kilkaset kilometrow-absurd, po drugie ..itd

    ---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

    Tak sie zastanowilem chwile - 5c to ilosc cylindrow, czyli sterownik jest do mojego silnika.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Sterownik o nr 55190659 pochodzi z AR 166 z silnikiem 2.4jtd 20V 175km (lub 163km depot Belgia) według informacji z Epera.
    Poniżej w załączniku cała paczuszka informacji i schematów:
    Alfa aisin.pdf
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar land
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cisów, Mataro
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 20v 175km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Ten "kupiony" sterownik ma taki sam numer jak u mnie - Załącznik 55203Załącznik 55204 - też jest symbol "5c"- czyli będzie pasował do tej skrzyni. Mój samochód rzeczywiście pochodzi z Belgii. Opisane objawy wskazują na złe działanie sterownika lub błędy sygnałów z czujników np. ABS. Przy okazji... możesz sprawdzić poziom oleju w skrzyni przy niepracującym silniku? potrzebuję miarę w centymetrach bo mam złamany bagnet.

  9. #19
    robert lula
    Gość

    Domyślnie

    No to rewelacja, nie liczyłem ze bede mial farta i znajde szybko taki sterownik . Dzieki serdeczne za informacje i schematy, jutro wepne go w uklad i zaadaptuje skrzynie.

    Teraz zastanawiam sie, co było w takim razie w moim modelu zamontowane jako "oryginalne".. Zasadniczo powinny byc takie same oznaczenia, chociaz o ile pamietam,ktos mowił ,ze własnie belgijskie wersje inaczej były znaczone. Szczegolow nie pamietam, ale to wyszło przy poszukiwaniu jakichs czesci w salonie alfy.

    ---------- Post added at 17:10 ---------- Previous post was at 17:04 ----------

    a przy okazji : czy musze na cos w szczegolnosci zwrocic uwage zanim odpale silnik po zamontowaniu sterownika ? Zakładam ze adaptacje przeprowadze a stare błedy nie wykasuja sie z pamieci skrzyni - co sie wtedy dzieje? / trzeba je wykasowac na kompie,rozumiem/

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Proponuję zaopatrzyć się w kompa, interfejs polecany na forum (pamiętać o przerobieniu lub jeśli jest możliwość przełączeniu na pin 9) oraz program AlfaOBD lub FES. Po podpięciu do skrzyni musisz pokasować błędy, aby móc ewentualnie wychwycić nowe. Potem przed jazdą próbną zrobić adaptację. Jeśli nie masz procedury to daj znać to wystawię, chyba że masz Elearn'a, bo tam to jest opisane.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. Diagnoza komputerowa skrzyni AISIN AW55-50
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 02-04-2019, 22:28
  2. Jakie są objawy zużycia tylnego wahacza?
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 17:34
  3. AISIN AW55-50: Kontrolka skrzyni i mocne szarpnięcie.
    Utworzone przez Krystian# w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 09:25
  4. Zblokowany wybierak skrzyni biegów AISIN AW55-50.
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 20:22
  5. [156] Może to łożysko? - jakie są objawy zużycia?
    Utworzone przez gardlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory