Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Utrata mocy na wysokich obrotach - JTD 10V 140KM

  1. #1
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie Utrata mocy na wysokich obrotach - JTD 10V 140KM

    Witam wszystkich otóż mam spory problem. W rodzinie jest jeszcze jedna alfa oprócz mojej po Face liftingu. Mój tata kupił jakiś czas temu też 166 z silnikiem wyżej wymienionym.
    Problem polega na tym, że auto traci na mocy przeważnie na 3,4,5,6 biegu. 1,2 idzie normalnie. Nie dymi ani nic. Przy 3 tysiącach obrotów dostaje zadyszki, moc spada jakby o co najmniej 70%. do 3 tysięcy idzie idealnie. Więc moje pytanie - jaka może być przyczyna? słyszałem wiele zdań na temat turbosprężarki... Czasu jest dość, tata autka nie żyłuję więc mu to nie przeszkadza ale przyczynę należało by zwalczyć jak i również temat może przydać się innym użytkownikom. Pozdrawiam

  2. #2
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Dodać mogę jeszcze, że do 2 tysięcy też ma lekką zadyszkę...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Proponuje zacząć od diagnostyki komputerowej-sprawdzić wszystkie parametry pracy.

  4. #4
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem, wyglądało to jakby turbo przestawało dmuchać... Problem powstał kiedy wymieniałem filtr powietrza i nie podłączyłem (kostki, nie wiem jak to się nazywa, chyba przepływomierz). Mam nadzieje, że to tylko to

  5. #5
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Kolego tak teraz tam wylecialem popatrzeć i kostka (wtyczka) ta nad obudową co wchodzi tak jakby do niej i jest na wkręcanie jest wpięta. Wydaje mi się, że problemy zaczęły się jakoś po wymianie filtra powietrza i całej reszty - powietrza był tak zawalony, że myśleliśmy że taczkami będziemy wywozić ten piasek i to wszystko hehe

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Kolego sprawdź dolot turbo no i popatrz dokładnie przy filtrze powietrza. Jeżeli przepływomierz by grał w kulki to miałbyś kosmiczne spalanie i dużego muła na każdym biegu. Ja obstawiam układ doładowania, oby tak nie było, ale kumpel miał podobnie w jego przypadku okazało się że i dolot i turbina była do wymiany.

  7. #7
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Przyczyna już znana - Zabrałem alfę, podjechałem do mechanika. po podpięciu pod komputer okazało się że w ogolę nie dostaje prawie powietrza - przepływomierz... orginał z bosha wraz z naprawą i wymianą wyszedł mnie 480zł... :/

Podobne wątki

  1. Brak mocy na niskich obrotach, drgania - 1.9 JTD 16V 140km
    Utworzone przez krzywda w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 23:06
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:47
  3. 1.8 TS brak mocy na wysokich obrotach
    Utworzone przez kwintus w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 19:26
  4. nie ma mocy na wysokich obrotach
    Utworzone przez misza190 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 22:12
  5. [156] dławienieszarpanie na wysokich obrotach
    Utworzone przez M@rtini w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory