Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: ConnectNav+ vs. Zmieniarka/iPod/iPhone

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Jako że zdążyłem temat dość dogłębnie przerobić może się wypowiem.

    Więc tak... rozważałem zakup zarówno zestawu Parrota, który ma BT+USB+AUX+IPOD jak i emulatora zmieniarki (wspomniany Yatour jako rozwiązanie stosunkowo budżetowe) skończyło się na... obu urządzeniach. Już wyjaśniam dlaczego.

    Funkcjonalność BT w samochodzie jest dla mnie zasadnicza ponieważ często z auta rozmawiam a B&M w moim aucie niestety nie było i ze względu na przeszkody techniczne nie da się go doinstalować. Zakupiłem więc po okazjonalnej cenie (300zł za parrota MKi9100 z ekspozycji + 270zł za Parrot Unika z Ebay'a) Parrota + Unikę do sterowania Parrotem przyciskami z kierownicy.
    Niestety Parrot jest nieprzemyślany. Liczyłem na to że Parrot do obsługi USB/IPOD będzie używał jakiegoś Emulatora CDC/wejścia AUX w oryginalnym Radio niestety Parrot podpina się bezpośrednio do kostki głośników i całkowicie odcina radio w trakcie jego działania. Oczywistym problemem z tym jest to że jeżeli ktoś słucha muzyki ale używa funkcji News w radiu staje się ono bezużyteczne ponieważ Parrot nie przełączy się na Radio z muzyki. Bardzo fajnie działa sterowanie z kierownicy i wybieranie głosowe (po polsku!) niestety do tego pierwszego potrzebna jest osobne urządzenie - Unika które normalnie kosztuje tyle co zestaw głośnomówiący. Dla mnie jest to oczywisty skok na kasę producenta ponieważ oba urządzenia powinny być bezwzględnie zintegrowane w jednym pudełku (żadnej w tym filozofii). Warto zaznaczyć że Alfy pomimo kostek ISO nie są z tym standardem wpełni zgodne więc część kabli trzeba było pociągnąć z innych kostek (np. sygnał Ignitio +12V). Producent też się nie popisał ilością kabli. Wiadomo że urządzenie ma być uniwersalne ale ilość kabli (nieodłączanych niestety) które są w wiązce a nie są używane jest ogromna. Instrukcja (niby spersonalizowana pod AR159) jest też do bani, ale od czego mamy pana Googla. W praktycze wydaje mi się że można by skorzystać z alternatywnego interfejsu i podłączyć Parrota bezpośrednio do wejścia na zestw głośnomówiacy w Radiu ale nigdy nie miałem cierpliwości żeby przygotować odpowiednie kostki mini ISO i wszystko przerobić (podłczyłem jedynie sygnał Mute który pauzje radio słodkim "Hello!".
    Ze względu na wadę z funkcją "News" zrezygnowałem z funkcji USB w Parrocie na korzyść Yatoura - Emulatora zmieniarki CDC.
    Kilka uwag o tym urządzeniu: otóż posiada ono USB/SD + wtyczkę AUX, przy czym można oczywiście korzystać tylko z jednego interfejsu.
    W naszych Alfach działa max 10x Folderów po 99 utworów całość widziana przez radio jest jako urządzenie CDC więc można oczywiście szuflowac z radia i kierownicy, mieszać płyty / magazyny i oczywiście działa funkcja "News" z Radia więc jeżeli lecą wiadomości to zmieniarka automatycznie Pauzuje a Radio przełącza się na stację z wiadomościami.
    Teraz może wady... otóż... urządzenie działa dość ociężale czasami ma problem z przełączeniem się na następny folder lub piosenkę... ale to mały problem. Dużo bardziej frustrujące jest coś innego. Otóż po włożeniu kluczyka urządzenie szybko odpala i radio widzi CDC. Wszystko działa pięknie. Niestety przy odpalaniu auta jak wiemy radio gaśnie i bardzo często CDC znika. Radio po ponownym odpaleniu pokazuje Mute. W takim przypadku trzeba radio ze dwa razy wyłączyć / włączyć i wtedy Yatour odpala poprawnie znowu i gra już normalnie. Prawda jest taka że nie wiem czy jest to spowodowane np. słabym aku czy wynika z działania urządzenia/czasu wymaganego na jego inicjalizację, i nie dzieje się tak zawsze... niemniej jest to skrajnie irytujące. Z drugiej strony mój układ jest skomplikowany (Parrot+ Unika + Emulator CDC) więc może gdzieś po drodze jest jakiś większy spadek napięcia który powoduje takie zachowanie. Na razie niestety nie miałem możliwości przetestowania alternatyw więc trudno mi powiedzieć czy Loudlink albo Xcarlink nie ma takich przypadłości.

    Jak by ktoś chciał coś takiego u siebie instalować to służę pomocą
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubbihk
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    italia
    Auto
    CHWILOWO BRAK ALFKI
    Postów
    58

    Domyślnie

    Tak jak napisal Marek156/159sw wczoraj kupilem pret gwintowany srednicy 4 mm
    dzis go pocialem na 15 cm kawalki i......
    connect wyszedl troszke gorzej go wlozyc go kable sie z tylu zawijaja ale powoli i sukces
    dzieki Marek156/159sw
    pozdro

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Mr_Kain
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Brera 2.4jtdm Q-Tronic 12'2010 czarna, z tabaczkową skórą :D
    Postów
    33

    Domyślnie

    No to parę zdań o Loudlinku

    Zakupiłem go parę miesięcy temu po dogłębnym i kosztownym przeanalizowaniu tematu (w międzyczasie zakupiłem również oryginalny interfejs iPod/iPhone dla zwykłego radyjka dedykowany do Mito/147 i podobno 159 - jak się okazało, nie działa z ConnectNav+ - mam go nadal i chętnie odstąpię).

    Kosztowne eksperymenta odbiłem sobie nieco robiąc wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.... znaczy się nabyłem Loudlinka na firmę bez VAT-u (leży na stanie w magazynie, aż się od tego leżenia zepsuje i zostanie spisany na straty hihi).

    Mając już "doświadczenia", zamówiłem uprzednio w Auto-Centrum w Poznaniu fabryczne narządko do wyciągania Navi w postaci dwóch drutów nagwintowanych i wygiętych.

    Kiedy dotarła przesyłka, okazało się, że nasi węgierscy bratankowie zapakowali niewłaściwy kabel łączący Loudlinka z Navi. Zrobiłem stosowną fotkę i przesłałem prośbę o rozwiązanie problemu - przemiły Arnold (sic!) z Loudlinka odpisał z przeprosinami za pomyłkę i że doślą ASAP (as soon as possible).
    Co ciekawe, nie chcieli niewłaściwego kabla, tak więc posiadam go nadal

    Po kilku dniach dotarł kabel i nastąpiła ceremonia podłączenia - Navi dostrzegła CDC i radośnie zaczęła odtwarzać muzykę z karty SD. Jedną z "płyt" (czyli folderów) można ustawić jako AUX i wtedy można podłączyć zewnętrzne źródło, np. iPhone'a (tak czasem robię - na karcie mam standardowy zestaw ulubionych, bieżące rzeczy w iP4).

    Niekiedy zdarza się, że po odpaleniu auta wyświetla CDC SCAN i nie widzi Loudlinka - jednak jest to rzadki przypadek (dużo rzadszy niż "głupie robaczki" na ekranie Navi).

    Po ośmiu miesiącach jednak Loudlink padł... a przynajmniej tak mi się wydawało. Widział tylko 4 kawałki z pierwszego kontenera. i nie pozwalał na zmienianie utworów - zawieszał się po użyciu przycisku >>.

    Napisałem do Arnolda i w odpowiedzi uzyskałem takie info:

    "We recomend update Head Unit firmware to the latest!
    (and use known good mp3 files on flawless SD card! If mp3/SD corrupt may freeze Loudlink)"

    Zmieniłem więc kartę na 2GB, dokonałem upgrade'u firmware, zmieniłem ponownie kartę na 16GB (nową, dobrej jakości) i przejrzałem listę kawałków pod kątem dziwnych mp3 (niestandardowe bitrate, itp.).

    Od tej chwili działa idealnie

    Nowe firmware zawiera parę ulepszeń:
    - Loudlink restart properly after a short on-off-on period. For example after start engine. (rzeczywiście CDC SCAN pokazuje się niezwykle rzadko)
    - Support Loudlink Explorer AUX-in enable / volume adjust feature.
    - 1+3 Tracks in AUX-in Disc adjust AUX-in volume directly. Track1 select volume given in Loudlink Explorer. Track2, Track3, Track4 select "low", "middle", "high" volume. (to fajna funkcja przy korzystaniu z wejścia AUX - można wyregulować poziom sygnału tak, by np. po przełączeniu na radio nie zaczęło wyć lub nie było zbyt cicho).

    I to tyle


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mr_Kain ; 21-07-2011 o 22:43
    == Mr_Kain ==
    Chłopcy to są w agencji towarzyskiej, my jesteśmy Młode Wilki (umiarkowanie młode hehe)
    HW: AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 10'2007 + Loudlink | ThinkPad T440s i5 12G 256G | iPhone 4 | E55

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Extra opis! Zapisałem na liście zakupów

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    a tak zapytam, gdzie można tego loudlinka umieścić? Da się jakoś przeprowadzić przewody w taki sposób żeby mieć loudlinka w schowku?
    Born to be wild.

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    a tak zapytam, gdzie można tego loudlinka umieścić? Da się jakoś przeprowadzić przewody w taki sposób żeby mieć loudlinka w schowku?
    Złącza do wszystkich interfejsów można z powodzeniem wyprowadzić po prawej kolumny centralnej - ja akurat mam w tym miejscu firmową siatkę, więc mój Yatour znalazł się właśnie tam.
    A'propos tego właśnie urządzenia - z braku czasu nie miałem kiedy go zainstalować i dopiero od paru dni jest podłączony do zestawu. Instalacja przebiegła bezproblemowo (także i w sensie finansowym ) dzięki uprzejmości Tomka Twardowskiego (żeby nie połamać ConnectNav'a po krótkim siłowaniu się własnymi siłami zdałem się na jego firmowe klucze, dzięki którym wyjęcie wygląda jak bułka z masłem).
    Z tego co zdążyłem zaobserwować przez kilka dni użytkowania tego interfejsu - ma czasem problemy z obsługą niektórych MP3, co być może jest związane z rodzajem użytego kodera (efektem jest bulgocząco-podwodny sound). Poza tym nie napotkałem innych większych problemów, gniazdo JACK działa z iPodem zgodnie z oczekiwaniami
    Jedyny problem z którym będę musiał jeszcze powalczyć, to ciche dropy podczas działania urządzenia - jakby coś związane z synchronizacją / wyszukiwaniem CDC, zarówno podczas odczytu z karty / USB, jak i analogowo poprzez wejście JACKowe. Podejrzenia padły na dwa tajemnicze kabelki z gumowymi osłonkami na kablu podłączeniowym CDC - niestety nigdzie w instrukcji nie ma ani słowa o ich podłączeniu, ale mam nadzieję, że to coś w rodzaju uziemienia, które załatwi sprawę.
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

  7. #17
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    jar.w - tak jak pisałem na priv - musisz podłączyć te kabelki do siebie i będzie ok.
    Yatour dziala bardzo dobrze, nie zawiesza się, nawet przy odpalaniu silnika nie " gubi się" zbytnio ( raz się zdarzyło na kilkadziesiąt odpaleń ), dźwięk znacznie lepszy niż mp3 z płyty w Navi, całkowity koszt ok. 190 zł netto/ 230 brutto więc nie ma co przepłacać za Loudlinka. Poza tym yatour ma te same funkcje co Loudlink, ale dodatkowo posiada wejście USB, czego w Loudlink brak, czyli możesz korzystać z innych kart mając czytnik kart z usb, albo z pendriva. Bardzo łatwo urządzenie zamontować w schowku przed kolanami pasażera, żadnych kabli na zewnątrz.Na poczatku miałem problemy z ustawieniem, ale nie doczytałem instrukcji i nie pozmieniałem nazw folderów na Cd01, Cd02 etc. Do wyciągania Navi/radia wystarczy pręt gwintowany 4mm - koszt 0,95 zł w sklepie metalowym/przemysłowym. Polecam Yatoura

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    podaj jak możesz linka skąd kupowałeś tego yatour'a bo na alledrogo tego nie mogę znaleźć...przynajmniej takiego cuda które będzie współpracować z ConnectNav'em
    Born to be wild.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Mr_Kain
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    POZnan*
    Auto
    Brera 2.4jtdm Q-Tronic 12'2010 czarna, z tabaczkową skórą :D
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    a tak zapytam, gdzie można tego loudlinka umieścić? Da się jakoś przeprowadzić przewody w taki sposób żeby mieć loudlinka w schowku?
    Bez najmniejszego kłopotu da się przewód przeprowadzić do schowka, po lewej jest łączenie wytłoczek wnętrza schowka.
    Jak na razie nie miałem weny do przeprowadzenia kabla do iPhone'a - głównie dlatego, że nie mam jeszcze koncepcji jaki uchwyt zastosować (TomTom vs. Magellan).
    Jednakże, jako wróg wiszących kabli z pewnością wymyślę jakieś eleganckie rozwiązanie.

    Poniżej fotka pokazująca umiejscowienie Loudlinka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Img_0219_800.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	30763


    Pozdrawiam
    == Mr_Kain ==
    Chłopcy to są w agencji towarzyskiej, my jesteśmy Młode Wilki (umiarkowanie młode hehe)
    HW: AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 10'2007 + Loudlink | ThinkPad T440s i5 12G 256G | iPhone 4 | E55

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    super dzięki za informację.
    Born to be wild.

Podobne wątki

  1. AUX do connectnav 2005
    Utworzone przez maxiak w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory