Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
to jeździ dalej mechem a alfę zostaw tym co do niej dorośli

Ps.Zasada jest taka..alfa nie ma CANa, więc sterowanie jest brane z siłownika centralnego zamka,jeśli kluczykiem czy pilotem zamykasz centralny to zmieniają się stany na na kablach sterownika.Najczęściej monter wbija się w te kable i steruje alarmem.Centralny zamknięty - alarm załączony / jeśli masz wyłączoną stacyjkę...do alarmu idzie również napięcie po stacyjce i po akumulatorze/.Alarm oczywiście może mieć podpięte jeszcze inne czujki np. ruch itd.Ale generalnie dwa kable sterujące / od siłownika / ,plus po stacyjce i plus po aku.Pierdoły typu syrenka i światła awaryjne pomijam.Pen o którym pisze kolega w poprzednim poście służy do aktywacji lub de aktywacji alarmu.Nie robiłem jeszcze alarmu METY ale robiłem kilka PROXY w swoich autkach...i działają na tej zasadzie / proxy ma jeszcze pastylkę dallas lub zbliżeniową która sprawdza czy kierowca jest w zasięgu auta /.Całe bicie piany jest zbyteczne bo i tak najpierw należy sprawdzić te dwa bezpieczniki alarmu po stacyjce i po aku....jeśli znasz innego jasnowidza który by od tego nie zaczął to gratuluje.I nie ma co się obrażać ...wiem że szukasz odpowiedzi na forum...ale to zadanie sobie trochę trudu w tym przypadku jest konieczne...pozdrawiam
Zanim zaczniesz pruć auto to sprawdź na prawej ściance bagażnika / odchyl tapicerkę / tam gdzie jest sznureczek do awaryjnego otwierania klapy wlewu. przynajmniej w SW....tam jest moduł komfort / sterownik centralnego i odbiornik pilota /...tam są wszystkie potrzebne sygnały i napięcia do sterowania alarmem...nie wiem jak w sedanie / może na podszybiu / .Przynajmniej gdybym ja zakładał alarm to tam bym się wbił w potrzebne mi kable

Witam...
Ło cho cho...
To jak dla mnie za wysoko czytając tego posta skomplikowane za bardzo, poczekam aż mój mechanik wróci z wakacji a bedzie 18 i do niego się przejadę jeszcze mnie nie zawiódł, ale dzięki za takie info...
Dodam jeszcze że ta mała czerwona lampka gdzie jest infocenter (ja go nie mam wersja przed fl) niestety nie mruga a mrugała a i jeszcze bezpiecznik chyba jest ok bo czasami zapika jedynie kierunki nie wchodzą..
Dzięki wszystkim za odpowiedzi...
Pozdrawiam...