Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Drewniana kierownica

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    inowrocław
    Postów
    19

    Domyślnie Drewniana kierownica

    Witam.
    Ostatnio na skupie złomu widziałem alfę 164. Jedyne co udało się z niej uratować to drewniana kierownica w dobrym stanie, przełącznik zespolony i drewniana gałka biegów. Oczywiście jak to na takim skupie bywa, demontaż polegał na odpaleniu drążka kierowniczego kawałek pod stacyjką. Próbowałem zdjąć kierę, ale po odkręceniu poduszki i nakrętki na drążku, coś ją blokuje i nie chce zejść. W mojej 155 wystarczyło odkręcić nakrętkę i przekręcić kluczyk żeby zwolnić blokadę, a w tym przypadku jestem bezsilny.Może odkręcał ktoś z was kierownicę w 164, bo przeglądałem tematy, ale z reguły dotyczyły one wymiany poduszki.
    karolkos

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    pod nakrętką masz taką miedzianą blaszkę która po wkręceniu nakrętki wciska taki wystający cycek - jak jest on wyciśnięty to blokuje z drugiej strony kiery blokadę na taśmie od poduszki, jak go ręką wciśniesz kiera powinna się obracać
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    inowrocław
    Postów
    19

    Domyślnie

    Odkręciłem tą blaszkę i wciskałem ten czarny "cycek", a kiera nie chce zejść z drążka, ale obracać się da.
    karolkos

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    kiera jest na wielowpuście i stożku - przy założonej kierze w aucie walczyłem ostatnio dwa dni z ojcem aby dostać się do przełącznika zespolonego - zajeb.... ciężko siedzi - efekt - kiera trochę pogięta ale zdjęta - powodzenia. możesz jeszcze wykombinować ściągacz,
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar stacho49
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 164 TS 2.0 super
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja jakiś czas temu też mordowałem się ze zdjęciem drewnianej kierownicy i bez zrobienia sobie ściągacza niestety się nie obeszło

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Wkręć drązek do imadła ale naprawde mocno, weź kogoś do pomocy i niech delikatnie puka w wielkoin młotkiem a druga osoba niech ciągnie kiere w górę, pamiętaj żeby ciągnąc kiere mnije wiecej pod tym samym kątem co przymocujesz drązek w imadle. Ja podobnie sciągalem kiere w 33 tylko że drązek był w aucie

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    inowrocław
    Postów
    19

    Domyślnie

    Wezmę się za to w tym tygodniu. Ciekaw jestem czy wygram tą walkę z kierą? Swoją drogą to chyba italiańcy trochę przekombinowali z tym patentem. W mojej 155 poszło bez żadnego problemu.
    karolkos

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Goleszów
    Auto
    AR 164 2.5 VM '91 była AR 164 2.5 VM '90 jest
    Postów
    46

    Domyślnie

    Ja osobiście ściągałem już 4 razy kierownice w moich alfach (aktualnie wszczepiona z AR 166 przed FL bez przycisków) jeśli masz kierownice przed FL to najlepiej wziąć trójramienny ściągacz i zaczepić o miejsce gdzie przychodzą nity zaraz pod klaksonem blacha jest wystarczająco wytrzymała a jeśli po FL to dwuramienny i zaczepić o te wycięcia wokół wieloklinu a jeśli nie masz ściągacza i chcesz ręcznie ściągnąć kierownice to radzę przykręcić nakrętkę na ostatnie 2-3 zwoje co by nią nie oberwać jak już poluzujesz pierwsze 3mm to już pójdzie bez problemu

Podobne wątki

  1. [155] drewniana kierownica
    Utworzone przez jacek_alfa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 16:51
  2. Drewniana kierownica i gałka po FL ?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 22:08
  3. Kierownica drewniana vs policja ...
    Utworzone przez Michu1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory