Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Idealne radio do Alfy 156 z pakietem Sport Pack (bursztynowe podświetlenie)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Boyar
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jedwabno
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9JTDm, 07/2004r.
    Postów
    26

    Domyślnie Idealne radio do Alfy 156 z pakietem Sport Pack (bursztynowe podświetlenie)

    Chciałem się podzielić opinią radioodtwarzacza, gdyby ktoś szukał idealnie dobranego do wnętrza swojej AR. Gdy stałem się posiadaczem Alfy, miała na pokładzie starsze radio blaupunkt, które nie działało. Zacząłem poszukiwania nowego, odpowiednio dobranego kolorystycznie do podświetlenia wskaźników w kolorze bursztynowym, oraz o klasycznym wyglądzie, nie lubię wydziwianych ani różnokolorowych radioodtwarzaczy. Wybór padł na CLARION'A DB 189 RMP które wydawało się mieć identyczną barwę podświetlenia. Problem był jednak z tym, że już nigdzie nie mogłem dostać nowego bo był to starszy model, więc kupiłem używane na allegro jeszcze na gwarancji za 200zł. Po zainstalowaniu okazało się, że podświetlenie jest naprawdę nie do odróżnienia od tego w aucie. Do tego dźwięk na wysokim poziomie wraz z dużym zakresem regulacji parametrów, odtwarzanie mp3 itp. sprawiły, że jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu i do dziś bezproblemowo mi służy. Uważam też, że standardowy system głośników montowany w alfie 156, czyli niskotonowy na dole drzwi wraz z wysokotonowym w górnej części, oraz dwa z tyłu w drzwiach, w połączeniu z dobrym radiem grają bardzo dobrze. Podsumowując, bardzo polecam ten model jeśli ktoś ceni estetykę wnętrza oraz dobry dźwięk w swoim aucie. Mam nadzieję, że moja opinia pomoże komuś w doborze radia do swojego samochodu. Myślę, że nowe modele firmy CLARION posiadające bursztynowe podświetlenie też mają identyczną barwę ale tego niestety nie mogę potwierdzić. Dodaję zdjęcie swojego modelu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	166684_0_f.jpg
Wyświetleń:	1171
Rozmiar:	96.1 KB
ID:	27834

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Ja kupiłem do siebie radio JVC KD-R601 i jestem bardzo zadowolony.
    Moc 4x50 daje radę. Radio bardzo ładnie wygląda a do tego nie ma problemu z dopasowanie koloru, gdyż posiada ich 30.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52879189.jpg
Wyświetleń:	1390
Rozmiar:	270.3 KB
ID:	27869

  3. #3
    Ufok
    Gość

    Domyślnie

    Cześć

    Może rozpoznacie co to za radyjko jest na tej grafice:



    Z
    djęcie pojawiło się na forum apropos siedzeń do sportpacka..

    Szukam jakiegoś fajnego radyjka, bez tysiąca funkcji, nie wściekle świecącego, mrugającego, które po prostu się będzie ładnie komponowało z panelem, płynnie przechodziło jak na zdjęciu powyżej.
    Ostatnio podpatrzyłem coś takiego u kolegi z forum- miał w środku drewno a radyjko alpine koloru jak panel, świetnie to wyglądało.
    Ja mam imitacje karbonu, także coś ciemnego, czarnego idealnie by pasowało, nic krzykliwego - ładne po prostu zachowane w stylu- coś takiego jak na zdjeciu

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Do wersji po lifcie zamiast oryginalnego moim zdaniem idealnie pasuje JVC KD-BT1 EXAD
    P1010950.bmp
    Ostatnio edytowane przez syfon ; 01-09-2011 o 19:31

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ufok Zobacz post
    Cześć

    Może rozpoznacie co to za radyjko jest na tej grafice:



    Z
    djęcie pojawiło się na forum apropos siedzeń do sportpacka..

    Szukam jakiegoś fajnego radyjka, bez tysiąca funkcji, nie wściekle świecącego, mrugającego, które po prostu się będzie ładnie komponowało z panelem, płynnie przechodziło jak na zdjęciu powyżej.
    Ostatnio podpatrzyłem coś takiego u kolegi z forum- miał w środku drewno a radyjko alpine koloru jak panel, świetnie to wyglądało.
    Ja mam imitacje karbonu, także coś ciemnego, czarnego idealnie by pasowało, nic krzykliwego - ładne po prostu zachowane w stylu- coś takiego jak na zdjeciu
    To wgłębienie w lewym górnym rogu jest charakterystyczne. Nie mogę sobie teraz przypomnieć, co to za sprzęt.

    Bursztynowy i stonowany jest Becker 78xx lub 79xx, ma navi i pięknie gra.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  6. #6
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Osobiście polecam to:



    Gra rewelacyjnie (na dobrych głośnikach, ja wymieniałem papierówki na HERTZ), kolor jest jednak troszkę jaśniejszy od podświetlenia zegarów ale ideału nie znajdziecie.

    Dobra jakość za średnią cenę. Ja jestem zadowolony.

    Wcześniej miałem SONY EX-PLODE'a i muszę stwierdzić że ALPINE'ce do pięt nie sięga, a oba jako nowe kupowałem w podobnych cenach.
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ufok Zobacz post
    Może rozpoznacie co to za radyjko jest na tej grafice:
    to jest jakiś stary model clariona, ale można kupić inny bardziej na czasie i dokupić w ASO ramkę, którą widać na zdjęciu, nie widać wtedy tych paskudnych dziur wokół radia.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    to jest jakiś stary model clariona, ale można kupić inny bardziej na czasie i dokupić w ASO ramkę, którą widać na zdjęciu, nie widać wtedy tych paskudnych dziur wokół radia.
    Kali wiesz może ile mniej więcej kosztuje ta ramka? I może jaki ma part number?
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ja osobiście użytkuję Pioneera DEH 5000 i również nie mogę narzekać. Do wyboru ma 10 kolorów podświetlenia, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mój wybór padł na ten model, ponieważ szukałem egzemplarza tejże właśnie firmy i z wejściem USB z tyłu, tak abym mógł posiągnąć kabel USB do schowka, a nie od czoła na panelu. Ma już co prawda 4 lata, ale wciąż jestem z niego zadowolony.
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  10. #10
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Kali wiesz może ile mniej więcej kosztuje ta ramka? I może jaki ma part number?
    Przykładowa aukcja....http://motoallegro.pl/ramka-radiowa-radia-alfa-romeo-156-40-063-i1799769155.html
    to nie jest dokładnie taka jak na zdjęciu, ale ta z aukcji, to taka którą chyba wszyscy użytkujemy.
    Ostatnio edytowane przez JFC ; 02-09-2011 o 11:44

Podobne wątki

  1. Sport pack, Deluxe pack czy w ogóle coś innego?
    Utworzone przez koskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 13:27
  2. Sprzedam 156 Sport Pack
    Utworzone przez synstefana w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 21:08
  3. Felgi 17 i sport pack
    Utworzone przez ezkg w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 07:22
  4. sport pack
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 00:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory