Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Jaki pasek ? Gates vs Contitech

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Wiesz kazdy jezdzi na czym innym i ma jakies doznania, co kupisz na tym bedziesz jechal i to co ktos mowi mozesz brac pod uwage ale sie tym nie do konca kierowac bo w razie "w" powiesz ze nie potrzebnie sluchalem ja mam zestaw: Gates Power Grip, rolki SKF napinacz INA, pompa wody Bugatti i zyje Powodzenia!
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    -BamBosZek- spokojnie, sprzedaje paskow nawet sporo takze wez do reki conti a gatesa to mysle ze bedziesz juz wiedzial, nie chcesz nie musisz gates ew. na klinowy, poniewaz ostatnio co sie nie zapcha do auta to wraca bo piszczy, dajesz bosha i jest spokoj - proste
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ha ha ha...... polak pomaca i już wie co lepsze. Jak koła nie zużyte, rolki i napinacz przyzwoity to jeden i drugi swój przebieg wytrzyma. O co tu bić pianę??
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    ja z usmiechem bez spin - luz
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  5. #25
    rolex83
    Gość

    Domyślnie

    Był kiedyś temat tu albo na AC w którym ktoś pisał że Contitech nie produkuje swoich pasków. Że mają paski od Gatesa pod swoim logiem. Osobiście mam Conti w Ts ale nie przywiązywałbym większej wagi do marki byle by była dobra

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    dyskusja wrze (: doświadczenie na temat pasków gatesa. Znajomy ma warsztat wymieniali rozrząd w focusie diesel po przejechaniu 30km pasek się pozrozrywał( był dobrze załozony, i nie chodzi mi o zerwanie kilku zębów tylko rozerwał się wzdłuż , zrobiło się 15 wąskich pasków ( , to był jeden jedyny raz jak cos takiego widziałem. I niewiem czy to była jakaś pojedyńcza sztuka czy tak się często dzieje z paskami marki Gates. Poza tym jak conti ma paski od gates skoro się od siebie różnią już takich historii nie słyszałem

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Gates, Conti, Dayco - są to paski na podobnym poziomie jakościowym. Zeby było ciekawiej, to wczoraj montowałem ORI rozrząd do 156 2.0 TS, i nie zgadniecie jaki pasek idzie na rozrząd. Po porównaniu z zamiennikami odpowiada oznaczeniom Gatesa. W ORI pasku zęby są zaokrąglone, nie trapezowe, i tylko Gates takie robi.
    Tak wiec przestańcie pisać bzdury, że ktoś gdzieś kiedyś czytał/widział/słyszał. Od około 13 lat naprawiam Alfy i sporo już widziałem. Prawie 10 lat w ASO, gdzie paski OE różniły się zależnie od dostawcy. W większości jest to Dayco, ale jak widać nie tylko. W V6 zęby są zaokrąglone, w TSach i jtd trapezowe. W starych V6 były i takie i takie, ale i były do nich 2 rodzaje pasków.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    wątpie by ktos miał problem z jednym lub drugim paskiem! bo oba są z górnej półki gets bardzo chwalony a conti nie mniej zakładaj jeden lub drugi napewno jak nie zrobisz dobrze zrobisz!

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Czyli jak to w koncu jest? zamówiłem cały komplet rozrzadu rolka INA, napinacz INA, pompa wody, pasek gates (z zaokraglonymi zębami), gosciu dobierał podobno po Vinie.

    Bedzie pasować do 1.8t.s 144km ?

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Ja też uważam że obydwa paski są dobre ( osobiście mam Gates). Tak jak kolega wcześniej pisał obydwa są z górnej półki i bez różnicy który założysz. Tym bardziej że i tak pewnie wymienisz go wcześniej niż zaleca producent, jak większośc szczęśliwych użytkowników AR.
    Oczywiście może zdażyc się felerna sztuka, no ale to już trzeba miec konkretnie pecha żeby na taką trafic.
    Pozdrawiam Rychu
    Była:
    159 SW 1.9 JTDm 120KM 2008r.
    156 1.6 16V TS 2001

Podobne wątki

  1. Gates vs Contitech
    Utworzone przez degus w dziale 156
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 16:47
  2. pasek rozrzadu 145/146/156 1.8/2.o 16v TS GATES
    Utworzone przez sołtys w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 18:33
  3. Pasek Contitech'a
    Utworzone przez MarcinTM w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 14:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory