Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Chcesz kupić nowy przepływomierz BOSCH? Daj sobie spokój...

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie Chcesz kupić nowy przepływomierz BOSCH? Daj sobie spokój...

    Ponieważ nikt mi nie odpowiedział na temat przelewów jak kiedyś pytałem a które mi wyszły jakieś dziwne w mojej belli, dziś pojechałem sobie sprawdzić wtryski do BOSCH Service i nawiasem mówiąc, wyszło że są idealne. Ale będąc na miejscu zapytałem o cenę nowego przepływomierza, a pani mi mówi żebym dał sobie spokój z przepływką BOSCHA, bo oni już od lat stosują zamiennie przepływomierze PIERBURG gdyż BOSCH-owskie po prostu padają Rozbawiło mnie to, gdyż około 2 tygodnie wcześniej, znajomy mechanik, powiedział mi dokładnie to samo Informacja bardzo ciekawa, więc dzielę się nią z wami

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    a jak to cenowo wygląda bosch vs pierburg?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Ja kupilem nowa Bosha i jest okej ,a ile kosztuje w serwisie bosha sprawdzenie wtryskow ?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Pierburg produkuje sporą część osprzętu.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał liked Zobacz post
    Ponieważ nikt mi nie odpowiedział na temat przelewów jak kiedyś pytałem a które mi wyszły jakieś dziwne w mojej belli, dziś pojechałem sobie sprawdzić wtryski do BOSCH Service i nawiasem mówiąc, wyszło że są idealne. Ale będąc na miejscu zapytałem o cenę nowego przepływomierza, a pani mi mówi żebym dał sobie spokój z przepływką BOSCHA, bo oni już od lat stosują zamiennie przepływomierze PIERBURG gdyż BOSCH-owskie po prostu padają Rozbawiło mnie to, gdyż około 2 tygodnie wcześniej, znajomy mechanik, powiedział mi dokładnie to samo Informacja bardzo ciekawa, więc dzielę się nią z wami
    Nie jest tak jak piszesz.Kupując w servisie Boscha czy też u oficjalnego importera za Boscha zapłacisz ponad tysiąc,z importu prywatnego jakieś 300zł.Bosch-e padają?Wszystkie padają,przepływomierz to część eksploatacyjna.W/g producenta wytrzymuje około 160 tys km.Zaniedbania wymiany filtra,stożki skutecznie skracają żywot.Dziwne nie jest że na forum dużo tematów na temat przepływki,a to dlatego że wielu kupuje AR właśnie z przebiegiem 120...160 tys km.A to czas jej wymiany...Klapowe przepływomierze były wieczne(prawie)...
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    W ASO 1300 wołali,prywatny import koło 400, magneti mareli itp od 300 się zaczynały nie liczę allegro, natomiast poskutkowało spreżone powietrzen i na razie jest dobrze
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    a więc tak: dla mnie to temat aktualny, gdyż zakupiłem nowy przepływomierz oryginał BOSCH z intercars-u, zapłaciłem 340zł. wytrzymał niecały miesiąc, zaczęły się z nim problemy więc oddałem go w ramach reklamacji (uznanej) i odzyskałem pieniążki. lesio146, zgadzam się, ale dużo ludzi ma tak jak ja, że kupuje nowy oryginał i on już jest padnięty, lub pada w najbliższym czasie. Co ciekawe, w BOSCH serwis, powiedzieli dokładnie to samo, że padają bardzo szybko jako nowe i dlatego stosują PIERBURGI, cenowo za BOSCHA w serwisie też chcieli coś koło 350zł a za PIERBURGA 420zł. Natomiast w intercars-ie mogę mieć PIERBURGA w cenie 320zł.
    tak więc zainwestuje teraz w PIERBURGA, tym bardziej że też produkuje przepływki nie od dziś, np do fordów.... i liczę że okaże się lepszy niż BOSCH którego nie polecają nawet w serwisie BOSCHA:p

    za sprawdzenie wtrysków zapłaciłem 25zł/szt a w innym serwisie BOSCHa w tym samym mieście chcieli 50zł/szt.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Cytat Napisał liked Zobacz post
    za sprawdzenie wtrysków zapłaciłem 25zł/szt a w innym serwisie BOSCHa w tym samym mieście chcieli 50zł/szt.
    ja pytalem w serwisie Bosha i sprawdzenie wtryskow (tj. wyjesie odeslanie do firmy ktora sprawdzi) z + przesylka okolo 500zl .a Tobie co sprawdzali ,czy leja ?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    ja pytalem w serwisie Bosha i sprawdzenie wtryskow (tj. wyjesie odeslanie do firmy ktora sprawdzi) z + przesylka okolo 500zl .a Tobie co sprawdzali ,czy leja ?
    zapięli je na maszynę, i zrobili próbę wydajności wtrysków na normalnym ciśnieniu które jest w listwie i na bardzo wysokim. automatycznie sprawdzone były też przelewy. menzurki były na tyle fajne, że widać było iż końcówka rozpyla jak należy. to mi wystarczyło. Dzwoniłem jeszcze do BOSCH service Adamczyk, ale tam pełna diagnoza (nie do końca wiem co ma obejmować, bo pan jakoś dziwnie to tłumaczył, tyle że dodatkowo miał być wydruk) kosztowała 120zł/szt.
    dla mnie było by to wyrzuceniem pieniędzy w błoto, gdyż interesowała mnie wydajność wtrysków i przelewy. prawdopodobnie różnice które mi wyszły w moim teście, wzięły się z niedokładnie przyciętych wężyków fakt że ciąłem je na pałe:p złożyłem wężyk na 4 części i przeciąłem, przyłożyłem je do siebie, i równo obciąłem końcówki, ale i tak się musiało gdzieś podwinąć

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Nie jest tak jak piszesz.Kupując w servisie Boscha czy też u oficjalnego importera za Boscha zapłacisz ponad tysiąc,z importu prywatnego jakieś 300zł.Bosch-e padają?Wszystkie padają,przepływomierz to część eksploatacyjna.W/g producenta wytrzymuje około 160 tys km.Zaniedbania wymiany filtra,stożki skutecznie skracają żywot.Dziwne nie jest że na forum dużo tematów na temat przepływki,a to dlatego że wielu kupuje AR właśnie z przebiegiem 120...160 tys km.A to czas jej wymiany...Klapowe przepływomierze były wieczne(prawie)...
    Raczej nie masz racji. Ja kupowałem w Bosch Adamczyk w Piekarach przepływkę, jako że nie mieli na stanie to przyszła na drugi dzień z Warszawy i płaciłem 280 zł. Oryginalna z hologramem. Raczej nie jest to prywatny import.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 16-06-2011 o 09:34
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 18:46
  2. Zegarek cyfrowy-można go zrobić czy dać sobie spokój?
    Utworzone przez kaes w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-03-2007, 10:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory