Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Pomocy - zakup Alfy 156

  1. #1
    krzychu2114
    Gość

    Domyślnie Pomocy - zakup Alfy 156

    Witam!

    co możecie mi powiedzieć o Alfie 156? która lepsza, 156 czy 147?

    i co sadzicie o tej? http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-200...C19024536.html

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Wiesz pytanie o to czy kupić 147 czy 156 jest nie do nas, tylko do Ciebie przecież to Ty musisz zdecydować, czy chcesz kupić kompakt czy samochód z segmentu wyżej. Obie alfy mają swoje zady i walety.

    Jeśli chodzi o alfę z ogłoszenia to wygląda bardzo fajnie, aż troszke za fajnie . NIe wierzę w dziewięcioletnie samochody bezwypadkowe (chyba że sprzedawca ma na myśli, że nikt w niej nie zginął). Według przydatnej strony (http://www.chcekupicauto.pl/alfa-rom...km-2002-23485/) przebieg jest wiarygodny, ale cena jest coś niska, więc dokłądnie bym ją obejrzał.
    Bardzo ładnie wygląda wnętrze jak na ten wiek. Jedna rzecz zwróciłą tylko moją uwagę. Wydawało mi się że w skórze zawsze było wytłoczone logo Alfa Romeo. Może mnie ktoś poprawi, ale jeśli tak było, to oznaczałoby, że tapicerka była odnawiana. To oczywiście nic złego jeśli jest porządnie zrobione.
    Poza tym sprawdzić dokładnie zawieszenie czy nie ma luzów, bo później czekać Cię będą wymiany wszystkiego po kolei. O silniku nic Ci nie powiem, bo mam diesla. I wiem, że narażę się wszystkim miłośnikom benzyny, ale poszukałbym dobrze utrzymanego jtd (bo w dłuższej perspektywie sprfawia mniej problemów).
    Bunga, bunga per tutti!

  3. #3
    krzychu2114
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak mnie się oba modele podobają 147 i 156, ale tak szczerze mówiąc poza wyglądem czym się one różnią??
    cena owszem podejrzanie niska, ale oczywiście przed zakupem gdybym widział silnik ok itp. bym wjechał na stację diagnostyczną sprawdzić wszystko dokładnie jak jest od spodu.. no i może udałoby się komputer podłączyć

    jakieś rady na co zwracać uwagę w tym modelu?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Wydawało mi się że w skórze zawsze było wytłoczone logo Alfa Romeo.

    nie zawsze, są skóry bez logo Alfy, czasami można spotkać Momo z boku na siedzeniu, czy też z tyłu.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Dokładnie, ja mam czerwoną skórę MOMO z wytłoczeniami na zagłówkach i bez logo AR. Co do tej wersji to jest to wersja SPORTPACK (progi, skóra MOMO, carbon-look konsola środkowa, czarno - czerwone zegary, skórzana kiera i gałka biegów oraz lekko zglebowana jak widzę). Ogólnie auto na zdjęciach wygląda OK ale przed zakupem radze się nią przejechać i zerknąć na zawieszenie i zdiagnozować silnik aby się czasem nie zdziwić ukrytymi kosztami. Osobiście wolę AR 156 niż 147 ale to kwestia gustu. Brachol jeździ AR 147 1,9 JTD i jest zadowolony ale zauważyłem, że częściej przy niej grzebie niż ja przy swojej 156 1,9JTD bo jak twierdzi coś mu stuka itp. Co wybierzesz to Twoja sprawa ale ważne jest aby wybór padł na Alfe.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Ładna. Cena normalna jak za ten rocznik przed liftem bez opłat. Do tego dojdzie tak zwany pakiet startowy czyli rozrząd jakiś akumulator i tulejka być może hamulec ale to jest w każdym aucie nie tylko w Alfie.Dobry silnik pod instalacje LPG.Jeśli ci się podoba to bierz.

  7. #7
    krzychu2114
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Ładna. Cena normalna jak za ten rocznik przed liftem bez opłat. Do tego dojdzie tak zwany pakiet startowy czyli rozrząd jakiś akumulator i tulejka być może hamulec ale to jest w każdym aucie nie tylko w Alfie.Dobry silnik pod instalacje LPG.Jeśli ci się podoba to bierz.
    właśnie, jak te silniki się sprawują z instalacją LPG? bo oczywiście chciałbym wrzucić jakąś sekwencję...
    ktoś jeździ na gazie? bo gdzieś słyszałem że silniki Alfy nie lubią gazu, ani wilgoci, jak się do tego odniesiecie?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Tak jak silniki wszystkich innych marek.Silniki najlepiej lubią spać w garażu " bo najlepiej jest maluchom kiedy mają bardziej sucho"

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez betiasty w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 21:45
  2. Zakup Pierwszej Alfy 156 Pomocy
    Utworzone przez tkonarzewski w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 21:57
  3. Pomocy!!! Czy Podpora półosi od alfy 166 2.0 TS będzie pasować do alfy 146 2.0 TS
    Utworzone przez Marcin1986 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 07:48
  4. [156] Zakup 156? Czy to dobry pomysł? POMOCY!!
    Utworzone przez Szuwar241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory