Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Auto po zgaszeniu nie chce odpalić. Akumulator nie daje prądu

  1. #1
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie Auto po zgaszeniu nie chce odpalić. Akumulator nie daje prądu

    Witam! Mam problem wiec pisze rowniez na tym forum (na alfaclub.pl rowniez zapytalem).... Podpowiedza Panowie gdzie szukac usterki w przypadku kiedy auto nagle traci prad i niechce odpalic? Wracalem dzis do domu zatrzymalem sie na stacji i ledwie auto odpalilem , dojechalem do domu zgasilem silnik probowalem odpalic ponownie i rozrusznik nawet nie drgnal Przed chwila bylem w aucie centralny otworzyl bez problemu, wsiadlem przekrecilem kluczyk i silnik odpalilem bez problemu nawet z wlaczonymi swiatlami itp. Klemy siedza ciasno i sa czyste takze nie mam pojecia co to moze byc. Pozdro

    aha i przy przyspieszaniu wyraznie czulem ze troche muli przy wyzszych obrotach
    Ostatnio edytowane przez Krzychu25wroc ; 16-06-2011 o 21:52

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Pewno uszkodzona masa silnika - gruby płaski przewód w izolacji z wewnętrznej strony lewego błotnika (zaraz za pompą ABS'u) a z drugiej strony przykręcony do skrzyni biegów.
    Wymienić na nowy.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Ja też bym obstawiał na mase silnika choć kumpel miał podobnie ale w 156 i się okazało że to cewka zapłonowa. Miał miękką stacyjkę a rozrusznik nawet nie reagował była cisza.

  4. #4
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    aha dzieki Panowie sprobuje to sprawdzic. Dzis rano bez problemu auto odpalilo ale w czasie jazdy wyskoczyl komunikat "low battery voltage. Fan setting not posible" i jak dojechalemn do pracy to juz nie mam mowy o odpaleniu auta, zero reakcji i jak ja teraz do domu wroce :p

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    A ładowanie masz?? Podłącz się też pod kompa, tam też może coś być z powodu niskiego napięcia akumulatora.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  6. #6
    ptrw11
    Gość

    Domyślnie

    miałem podobny problem w 166 poprowadzilem nowy przewod masowy z silnika do nadwozia i było lepiej , głównym problemem okazał sie akumulator w którym urwala sie cela i raz było dobrze raz nie.

  7. #7
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    aha ok jutro mam plan przelozyc na próbe akumulator ze 155 bo podobny a jest swietnej kondycji , i zajrze jak ten przewod masowy wyglada. Najgorsze jest to ze nie wiem do kogo pojechac na wypadek gdyby wasze rady sie nie potwierdzily kiedys przobowalem do jakiegos elektryka to wymachiwal rekami ze on alf romeo nie dotyka dzieki pozdro

  8. #8
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    zmienilem akumulator i pojawil sie kolejny problem, swieci mi sie brak ladowania teraz to nie wiem czy nawet dojade do elektryka jakiegos :/

  9. #9
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Sprawdź wreszcie masę silnika.

  10. #10
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    wykrecilem ten przewód przed chwila, zdjąłem otuline i w sumie nie wiem czy jest ok czy nie. Przewód caly jest zaśniedzialy i niektore wlokna są porwane. Tak czy inaczej jutro kupie nowyh zeby ewentualnie jedna przyczyne wykluczyć. Dzieki za zainteresowanie Pozdro

Podobne wątki

  1. Auto zgasło nagle i nie chce odpalić błąd P0190
    Utworzone przez remer w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 20:08
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 14:17
  3. Po zgaszeniu nie daje się go uruchomić [PILNE]
    Utworzone przez jasek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 11:42
  4. [155] odmowa współpracy - auto nie chce odpalić
    Utworzone przez J 155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:51
  5. [146]Nie chce odpalić.
    Utworzone przez paty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory