Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Stuki w lewym kole po wymianie amortyzatorów ...

  1. #1
    Tipo14000
    Gość

    Domyślnie Stuki w lewym kole po wymianie amortyzatorów ...

    Witam , po nie zaliczeniu co rocznego przeglądu z powodu amortyzatorów , postanowiłem je wymieć , dodatkowo zostały wymienione poduszki nad amortyzatorami ( tak to się chyba nazywa ) - wszystko wymieniał mechanik . Po całej wymianie autko przeszło bezproblemowo przegląd , zero luzów itp jednak w tej chwili w lewym przednim kole przy skręcie ( w obie strony ) około 100 stopni występuje głuchy stuk ( jakby coś blokowało ) i potem jeszcze jeden przed pełnym skrętem . Czy coś zostało źle założone ? Z zewnątrz w momencie tego zablokowania , całe koło aż drży ... całe przednie zawieszenie było robione w tym roku , jednak problem pojawił się po wymianie amortyzatorów z poduszkami . Dodatkowo samochód podniósł się z przodu o kilka centymetrów . Całą sytuacja ma miejsce bez względu na to czy samochód stoi czy jedzie ;|

    Pozdrawiam i prosiłbym o jakieś rady co z tym dalej zrobić , ponieważ podczas przeglądu nic nie wyszło ;|

    Dawid

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    eee to może coś z maglem jest nie tak, podczas skrętu drżenie

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    romeo145
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko jest możliwe, że przy montażu zostało uszkodzone łożysko kielicha (poduszki) amortyzatora.
    Podnieś przednią stronę auta, chwyć koło za 15 trzecia ( >O< ) kluczyk w stacyjce i płynnymi ruchami skręcaj w lewo,
    a później w prawo, koło powinno poruszać się bez zgrzytów, chrupnięć czy przeskakiwania np. sprężyny.

    Pozdrawiam i powodzenia

  4. #4
    Tipo14000
    Gość

    Domyślnie

    romeo 145 - jak kazałeś , tak zrobiłem !

    Cały przód Aluni podniesiony , wrzucony luz , kółeczka się luźno kręcą i ... cytując " płynnymi ruchami skręcać prawo lewo trzymając za koło ... " ... nie jestem jakimś chudzielcem ale było to w zasadzie niemożliwe ( stacyjka przekręcona ofc ) zarówno na włączonym silniku i wyłączonym . Naprawdę samemu ciężko było kilka razy zrobić taki skręt - wszystko szło bardzo ciężko , a ja po 4-5 razach byłem spocony jak foka ...

    Co zaobserwowałem :

    1) Skrzypienie + jakby jakieś gumy o siebie ocierały na wysokości amortyzatora , najprawdopodobniej słyszałem dodatkowo jakiś przelewający się płyn ;
    2) Nie stwierdziłem mimo wielkiego oporu koła , przy skręcaniu prawo lewo , aby coś go wyraźnie blokowało , następowało jakieś drżenie itp ;
    3) Siedząc w samochodzie , na włączonym silniku , nie wyczuwałem żadnych oporów na kierownicy przy skręcaniu , ale wydaję mi się , że było delikatnie słychać ten dźwięk w kole ( ciężko stwierdzić w garażu przy odpalonym silniku ) przy opuszczonym samochodzie czuć na kierownicy to o czym pisałem w pierwszym poście ;
    4) Stojąc obok samochodu , obracając kierownicą nie zauważałem żadnych drżeń koła - wczoraj na parkingu jedna osoba kręciła kierownicą przy włączonym silniku i widziałem drżenia w momencie kiedy osoba siedząca w samochodzie słyszała tan "dziwny dźwięk" - wyglądało to jakby jakiś opór dla wspomagania ;
    5) obracanie kierownicą zarówno z włączonym silnikiem czy też nie przebiegało płynnie bez oporów i wyczuwalnych jakichkolwiek niepokojących stuków hehe

    OT - Jak rozpoznać po amortyzatorze że to Monroe ? Czy jest gdzieś logo , chciałbym się upewnić ,że to co mam to , to za co zapłaciłem ...

    Jakieś pomysły , porady ?

    Pozdrawiam i Dziękuję

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tipo14000 Zobacz post
    r\

    OT - Jak rozpoznać po amortyzatorze że to Monroe ? Czy jest gdzieś logo , chciałbym się upewnić ,że to co mam to , to za co zapłaciłem ...
    na ori jest naklejka, niestety nie ma nic wybitego na samym amorze ale u mnie te naklejki trzymały w innym aucie z 6 lat jak nic

  6. #6
    romeo145
    Gość

    Domyślnie

    na samym amortyzatorze powinna (w zasadzie jeżeli jest nowy no musi) być naklejka z nazwą producenta, bardzo wątpię by
    mechanik ją zdejmował (może ale nie musi być wybite logo - tak robią dobrzy producenci).
    Co do auta możesz jeszcze spróbować odkręcić końcówkę drążka kierowniczego przy lewym kole, i jeszcze raz bez odpalania
    samochodu sprawdzić te koło (przelewający płyn, który słyszałeś to płyn od wspomagania - naturalna rzecz).
    inna możliwość to wyjedź na płaską równa betonową nawierzchnie - odpal auto chwyć za sprężynę zawieszenia lewego koła, a druga osoba niech kręci kierownicą spokojnymi ale zdecydowanymi ruchami.

  7. #7
    Tipo14000
    Gość

    Domyślnie

    To może jeszcze na sam koniec doświadczeń :

    Przednie koła opuszczone na ziemie , odstawiłem podnośniki , wsiadam do autka , zrobiłem lewo-prawo bez silnika - cisza , odpaliłem silnik szybko prawo - lewo - cisza ... po około 10-15 takich obrotach ocieranie powróciło ( jakby jakaś guma lub coś tego typu - taki tępy dźwięk ) . Myślę ,że bez rozebrania lewej strony się nie obejdzie . Chyba ,że to może coś wspomaganie fiksuje ... jest umieszczone bliżej lewej strony i daje mi takie mylne znaki na koło ?

    cdn ...

  8. #8
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Trudno tak w ciemno cokolwiek obstawiać, bo jakakolwiek usterka nie spowodowana wymiana amortyzatora, byłaby zbiegiem okoliczności, chyba, że mechanikowi np. samochód spadł z podnośnika lub że stało się coś, co w czasie takiej naprawy stać się nie powinno. Na Twoim miejscu podjechałbym do tego mechanika i przedstawił problem, bez sugestii, że coś sp..., ale tak po prostu - coś się stało, a Ty nie wiesz co. Gdybym musiał na coś postawić, to w pierwszej kolejności zajrzałbym do górnych łożysk amortyzatora, bo to chyba je nazywasz górnymi poduszkami.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 21:55
  2. [159] Stuki w lewym przednim kole
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 16:57
  3. [156] Szum w lewym kole
    Utworzone przez masaqqra w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 11:49
  4. stuki w lewym? kole.
    Utworzone przez wiertar w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 10:07
  5. Stuki w lewym kole
    Utworzone przez Barti w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 08:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory