Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: odczepiajacy sie wezyk z tylnej wycieraczki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie odczepiajacy sie wezyk z tylnej wycieraczki

    Mam taki problem ze odczepia mi sie wezyk od tylnej wycieraczki - wchodzi on tam taka dziwna wtyczka ktora podczas ruchu wycieraczki tez sie rusza i spada po jakichs 2-3 ruchach mial ktos z tym podobny problem ?

    sam wezyk w tym laczniku siedzi bo to lacznik sie odczepia
    Ostatnio edytowane przez zasit ; 22-06-2011 o 08:32

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Frontera Sport + AR 147 1.6 120km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Musisz zdjąć tylną wycieraczkę, wszystko wyjąć (spryskiwacz, silnik) i przeczyścić. Ta "dziwna wtyczka" nie może ruszać się razem z wycieraczką - ona powinna stać w miejscu a wycieraczka jeździć, niestety w miarę upływu czasu wchodzi tam dużo syfu i całość się zapieka.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    no wlasnie jak chodzi wycieraczka to chodzi mi ten caly mechanizm i mnie zdziwili ze to chodzi razem
    czyli wycieraczka powinna chodzic sama i cala reszta z tym tam gdzie jest spryskiwacz powinna byc caly czas na swoim miejscu ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    no wlasnie jak chodzi wycieraczka to chodzi mi ten caly mechanizm i mnie zdziwili ze to chodzi razem
    czyli wycieraczka powinna chodzic sama i cala reszta z tym tam gdzie jest spryskiwacz powinna byc caly czas na swoim miejscu ?
    tak, ponieważ ta plastikowa osłona "chroniąca" ośkę omocowana jest na stałe. Na to nakładana jest dysza ze spryskiwaczem.
    najlepiej jakbyś wybił całą ośkę (ten długi pręt metalowy) i ją wyczyścił z rdzy oraz obficie nasmarował kręcić powina się tylko ośka.
    wczoraj to u mnie przerabiałem.


    ewentualnie gdy nie chce Ci się całości rozbierać, można przedłużyć wężyk, by miał zapas.
    ale coś mi się wydaje, że to są pierwsze oznaki przed zapadnięciem wycieraczki w śpiączkę

    pozdrawiam,
    Adam
    Ostatnio edytowane przez dadasiek ; 22-06-2011 o 10:46

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    ok bede rozkrecac i czyscic

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Frontera Sport + AR 147 1.6 120km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał dadasiek Zobacz post
    tak, ponieważ ta plastikowa osłona "chroniąca" ośkę omocowana jest na stałe. Na to nakładana jest dysza ze spryskiwaczem.
    najlepiej jakbyś wybił całą ośkę (ten długi pręt metalowy) i ją wyczyścił z rdzy oraz obficie nasmarował kręcić powina się tylko ośka.
    wczoraj to u mnie przerabiałem.


    ewentualnie gdy nie chce Ci się całości rozbierać, można przedłużyć wężyk, by miał zapas.
    ale coś mi się wydaje, że to są pierwsze oznaki przed zapadnięciem wycieraczki w śpiączkę

    pozdrawiam,
    Adam
    Dokładnie tak będzie - jeszcze chwila i wycieraczka się zatrzyma. Dodatkowo, obracająca się obudowa spryskiwacza rysuje szybę...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    rozbralem to cudo i niestety ten element spryskiwacza jest prawie ze zespawany przez rdze z trzpieniem na ktorym jest osadzony, rozumiem ze wycieraczka ma sie ruszac a nosek spryskiwacza caly czas byc w miejscu
    widze ze sie tego za bardzo nie naprawi i czeka mnie kupno calosci

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja mialem swego czasu cos takiego, ze wezyk wypadal i plyn do spryskiwaczy lal mi sie do srodka klapy bagaznika. Zalozylem wtedy na koncowke wezyka kawalek zwyklej uszczelki do okien, czy tam drzwi, tak zeby zablokowac go w tym otworze, w ktorym siedzi i jest OK.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar blackjet
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Dzierżoniów/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 16v 140KM 2003r
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    rozbralem to cudo i niestety ten element spryskiwacza jest prawie ze zespawany przez rdze z trzpieniem na ktorym jest osadzony, rozumiem ze wycieraczka ma sie ruszac a nosek spryskiwacza caly czas byc w miejscu
    widze ze sie tego za bardzo nie naprawi i czeka mnie kupno calosci
    Mam to samo. Wszystko dało radę rozebrać oprócz ostatniej osłony, która jest tak zapieczona ze zdjęcie jej równałoby się z połamaniem. Swoją drogą ten plastik jest już pęknięty dlatego dysza spryskiwacza lata u mnie z wycieraczką. Niedopatrzenie makaroniarzy

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    też miałem tak zapieczony ten plastik.
    metoda, żeby to zrobić jest prosta.
    wziąłem młotek i kilka razy uderzyłem z góry w ośkę. za którymś razem puściło i tak wybiłem całą ośkę
    nic się nie połamało. potem tylko posikać w środek tego plastiku WD-40, wyczyścić ośkę z rdzy, nasmarować i wbić ją z powrotem.

    pozdrawiam,
    Adam

Podobne wątki

  1. Spryskiwacz wycieraczki tylnej
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 18:06
  2. 156 SW ramie tylnej wycieraczki
    Utworzone przez Pilar13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 12:52
  3. uszczelka tylnej wycieraczki
    Utworzone przez czyrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory