Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156] Listwy progrowe do 156

  1. #1
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie [156] Listwy progrowe do 156

    juz prawie wiosna kawalek pozniej lato, i chcialbym wziasc sie za moją alfunie. pierw w planie lakiernik, pozniej felgi, i listwy progowe, tu pytanie dla was mozecie polecic jakies konkretne listwy w miare rozsadnej cenie które sprawdzaja się na naszych 156?

    prosze o pomoc,
    dziekns!
    2

    [ Komentarz dodany przez: AR_33: 2008-03-13, 21:32 ]
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie Re: Listwy progrowe do 156

    Cytat Napisał BiG_G
    juz prawie wiosna kawalek pozniej lato, i chcialbym wziasc sie za moją alfunie. pierw w planie lakiernik, pozniej felgi, i listwy progowe, tu pytanie dla was mozecie polecic jakies konkretne listwy w miare rozsadnej cenie które sprawdzaja się na naszych 156?

    prosze o pomoc,
    dziekns!
    2
    Witam

    Jeśli chciałbyś tylko listwy bez zderzaków to moim zdaniem tylko oryginalne ze sport pack'a będą wyglądały rewelacyjnie a reszta to już rzecz gustu ale nie zakładałbym innych bez zmiany reszty gdyż nie fajnie by to wyglądało ,tak jak byś obniżył boki a przód i tył miał wyżej a te oryginalne w zestawieniu z seryjnymi zderzaki wyglądają super

    pozdrawiam
    [*]


  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: Listwy progrowe do 156

    Cytat Napisał BiG_G
    juz prawie wiosna kawalek pozniej lato, i chcialbym wziasc sie za moją alfunie. pierw w planie lakiernik, pozniej felgi, i listwy progowe, tu pytanie dla was mozecie polecic jakies konkretne listwy w miare rozsadnej cenie które sprawdzaja się na naszych 156?

    prosze o pomoc,
    dziekns!
    2
    Tak jak poprzednik - radzę Ci zakupić oryginalne listwy progowe. Ja właśnie tak uczyniłem, kupiłem używane, polakierowałem i zamontowałem przy wcześniejszym, antykorozyjnym zabezpieczeniu progów. Listwy najlepiej zamontować na kleju do szyb. Nie na silikonie, jak niektórzy polecają, bo silikon uniwersalny bądź sanitarny zawiera substancje żrące lakier!
    Zakupić możesz np na allegro u sprzedawcy: "szwagr100" Możesz ponegocjować z nimi, ale 350zł to minimum jakie musisz dać za listwy w dobrym stanie.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie

    dziekuje Panowie za podpowiedzi, fakt ze nie chce nic robic innego tylko listwy progowe, wiec tylko bedą pasowaly oryginalne, ale dowiedzialem się też ze firma plastbike robi cos takiego i sa juz sprawdzone w cenie 250 zł za komplet!

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Gniezno
    Postów
    38

    Domyślnie

    Też jestem zdania, że do fabrycznych zderzaków najlepiej pasują oryginalne nakładki progowe. Dlatego takie własnie kupiłem, teraz czekają na polakierowanie i montaż.
    Jako ciekawostkę dodam, że listwy mają już naklejony pasek taśmy samoprzylepnej (podonej lub takiej samej jak się użuwa do montażu listw ozdoobnych) więc wystarczy je od dołu tylko przykręcić, a góra trzyma się właśnie na tej taśmie.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Alfa Romeo 166 2.5 V6

  6. #6
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam oryginalne listwy w sp i mam problem - odklejaja sie sa na taśme dwustronna i w niektórych miejscach pusciła lakiernik polecił mi aby przykleić to na klej do szyb ale trzeba wtedy docisnąć czymś te listwy - chyba mam zajęcie na weekend

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbiwolow
    a ja mam oryginalne listwy w sp i mam problem - odklejaja sie sa na taśme dwustronna i w niektórych miejscach pusciła lakiernik polecił mi aby przykleić to na klej do szyb ale trzeba wtedy docisnąć czymś te listwy - chyba mam zajęcie na weekend
    I mechanik ma rację - klej do szyb jest do tego najlepszy i szybko schnie. Polecam firmę Wurth, sam używałem. Docisnąć najlepiej przy ścianie jakimiś listewkami, jeśli masz od dołu przykręcone to ok, ale jeśli nie to od spodu też warto czymś podstemplować
    Natomiast w żadnym wypadku nie używaj silikonu (zeżre lakier).
    Z klejem uważaj, bo jak wyschnie, to jest nie do zmycia, więc wszelkie ewentualne zabrudzenia usuwaj z lakieru jak najszybciej. Nie wiem jaki masz kolor samochodu, ale klej do szyb jest koloru czarnego, więc w przypadku innych lakierów niż czarny trzeba być na prawdę ostrożnym, by estetycznie to wyglądało.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    damian3619
    Gość

    Domyślnie

    ja ostatnio kupilem ze to niby GTA styl ,o franek przeciez to nawet nie jest GTI styl,pomylka totalna i 70 funtow w plecy. ,ale jak sie zdecyduje na lato zeby poszerzac moja alfetke cos na styl autodelta,to moze sie przydadza te progi. :wink:

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Mi bardzo podobaja sie progi produkcji LESTER,
    niby podobne do "fabrycznych" ale...
    zresztą sami zobaczcie:
    http://www.lester.it/uk/catalogo_articolo.asp?id=1947

    wersja GTA look tez jest ciekawa:
    http://www.lester.it/uk/catalogo_articolo.asp?id=1756


    A co "krajowych" to na allegro ogłasza się firma która "kopiuje" (żeby nie pisac okrada) Cadamuro - 450 zł komplet
    a także jest jeden producent który skopiował oryginalne alfowe i sprzedaje po 250 zł za komplet
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  10. #10
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie

    koledzy a widział ktoś może albo ktoś miał założone listwy progowe, bez obniżania zawieszenia, oraz na farbycznych 15" i profili opon baloniastym 65 bo zaczelem sie w ogole zastanawiac jak to bedzie wyglądało w takim połączeniu!

Podobne wątki

  1. [159] Listwy dachowe
    Utworzone przez lukasz10her w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-05-2020, 10:38
  2. Listwy tył
    Utworzone przez evomarkos w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 23:13
  3. Listwy
    Utworzone przez jozofek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 11:15
  4. Podgrzewacz listwy
    Utworzone przez aro_1977 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 18:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory